Jump to content

Vavi Mazda6'ya LPG uygulaması

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 273
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

97

• mazdamx-5

15

• emredeler

31

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Sağolasın Utku ;)

Biraz önce ruhsatı da aldım şubeden. Yeni tip ruhsat verdiler birdolu muayene yeri de mevcut artık , eskisi gibi 3 muayenede bitmiyor. Eskiden 4 sayfaydı şimdi 8 sayfa olmuş . Hoş 4 sayfası reklam ama olsun.

Bir yakıt tipine Benzinli yerine Benzinli / LPG ve ağırlığına 1365 yazdırmak içinmiydi bu kadar çaba :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Bir yakıt tipine Benzinli yerine Benzinli / LPG ve ağırlığına 1365 yazdırmak içinmiydi bu kadar çaba :D

hayırlı olsun, güle güle kullan :)

evet tüm çaba o kadarcık şey içindi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolasın , darısı tüm LPGsizlerin başına :D Yalnız evrak teslimi ve sonrasında ruhsatı almak için muameleciye 170 - 200 TL vermemek gerekiyormuş bunu öğrendim :D İyiki de vermemişim muameleciye çok içim yanardı bu kadar kolay olduğunu öğrenseydim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun burak abi demek sonunda taktırdın... öğrendim çok sevindim :D :D :D

Demekki gözlerinle gördüğünü hatırlamıyorsun :D

Hayırlısı olsun Burak Abi..

Sağolasın Oğuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlısı olsun Burak abi.Benim Mazda6 dada var Lpg.Şehir içi 175-180 krş şehir dışı 140-150 krş arası yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Bende 1 haftadır araştırıyorum forumda yazıları hatim ettim.Sizinde Lpg'ye geçtiğinizi görünce kesin karar verdim haziran ortasında Bende Lpg Dönüşümü yaptırcam.Sadece marka konusunda sıkıntılarım var.Herkes her markadan memnun aynı markadan şikayetçi.Atiker düşünüyorum 2001 323/MT için bakalım :)

Bu işte ustanın işlevi marka kadar önemli onu anladım.Bir arkadaşım Hyundai Coupe 2.0 A/T 'ye Atiker taktırmıştı 1 senedir sorunsuz.Ama Mazda 6 Romano demişsiniz içime kurt da düşmedi değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Romano konusunda Murat Özkan'ın da katkısı var. Önce o montaj yaptırdı Mazda3 üne. Onu dinledikten sonra daha farklı bir marka düşünemedim :)

Ben nedense o motor kapağının oturmasına takmıştım, bu sebeple enjektörleri ayrı, sessiz bir marka arıyordum. Enjektörlerin ayrı olmasının ileride oluşabilecek bir arızada maaliyetleri azaltması yönünde de etkisi var ama tabii biraz maaliyetli bir sistem Atiker'e göre..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

"Ben nedense o motor kapağının oturmasına takmıştım" derken neyi kasteddiniz anlamadım.Ayrıca araca zarar vermesin 650 daha fazla verebilirim tabiki.Birde teleflex diye bir hollanda markası var en iyisiniz diye iddia ediyorlar.Hatta aracın kendinde cihazlarından doğabilecek bir azrızayıda biz garantiden karşılıyoruz derler kendileri.Kanada firması.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Bu Arada düzeltiyorum Kanada değil Hollanda firmasıymış.

1. E1-115R Belgesi :

Teleflex-GFI sistemi, ECR-067 sertifikasının dışında E1-115R sertifikasına sahiptir. Bu sertifikayı Avrupa Birliği talep etmektedir ve Alman Hükümeti tarafından verilmektedir. Avrupa’ da ve Türkiye’ de 2009/2010 yıllarında mecbur olacaktır. Otomobil üreticilerinin benzinde vermiş olduğu emisyon ve motor güç değerlerinin LPG sisteminde de verilmesini şart koşan bir sertifikadır. Dünyada sadece 2 firmada mevcuttur ve bu sertifikayı ilk Teleflex-GFI (2006 yılında) almıştır.

2. Manifolda Gömülü Enjektörler :

LPG Enjektörleri aynı benzin enjektörleri gibi emme manifoldu üzerine direkt takılan dünyada ki tek sistemdir. Diğer sistemlerdeki gibi enjektör ve manifold arasına hortum kullanılmaz. Enjektörlerin takılabilmesi için manifold sökülür. Boğaz kelebeği ve manifold içerisindeki kurumlar temizlenerek tekrar takılır. Manifold söküldüğünden yanma odasına delme esnasında çapak kaçma riski ortadan kalkar. Performans ve tasarruf en üst düzeyde olur.

3. Garanti :

3 Yıl / 100.000 Km. Garantilidir

4. Bosch & Valeo :

Son derece kaliteli yedek parçalarla aracın orjinal yapısına en az müdahale ile montaj yapılır. Basınç sensörü Bosch, ECU (Elektrik kontrol ünitesi) Valeo / Sagem firmasına ürettirilmiştir. Hortum, kelepçe dahil olmak üzere kullanılan her türlü malzeme E4-67R-01 sertifikasına sahiptir. E4-67R-01 Sertifikası AB ve Sanayi Bakanlığı’ nın talep ettiği bir sertifikadır. Diğer kitlerin içindeki her parçanın bu sertifikaya sahip olup olmadığını lütfen iyi araştırın

5. Enjektörleri :

Uzun ömürlüdür. (500 milyon defa açılıp kapanma ömrü ile dünyada tektir.) LPG enjektörlerinin açılıp kapanma hızı benzin enjektörlerini birebir taklit edecek kadar hızlıdır. Ayrıca benzin enjektörleri kadar sessizdir.

6. Sigorta Poliçesi

Kötü yakıt, montaj hatası ve aracın benzinli parçalarının arızası dışında, Teleflex-GFI sisteminden kaynaklanacak her türlü arızaya karşı motorunuz sigortalıdır.

7. CNG (Doğalgaz) :

Teleflex-GFI Doğalgaza uyumlu bir sistemdir. Sistemin bazı aksamları haricinde tank ve bakır borularınızın da değişmesi gerekmektedir. 2006 yılında Volvo CNG li araçlarını Teleflex-GFI kullanarak üretmiştir.

8. Kalibrasyon :

Programlanırken motorun soğuk ve sıcak konumunda yapılan ayrı kalibrasyonları sayesinde en ufak bir performans kaybı yaşanmaz. Sorunsuz ve eşsiz bir yapıya sahiptir. Montaj esnasında aracın orijinal yapısına en az müdahale ile bağlanır.

9. Avrupa ‘da Orjinal Montaj :

Avrupa 'da ve dünyada yaklaşık 40 yıldır kullanılmaktadır. Volvo, Cadillac, Jaguar, Subaru, Citroen, Chevrolette, Ford ve birçok marka Teleflex-GFI kullanmaktadır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 sene kadar önce bir Mazda6 görmüştüm , aşağıdaki resimde motorun üstündeki Mazda amblemli kapak yoktu neden dediğimde LPG enjektörlerinden gelen kablolar olduğu için kapanmıyor dedi o sebeple bunu nasıl sağlarımı araştırırken Romano nun enjektörlerinin ayrı olması sayesinde bunun olduğunu öğrendim.

Kasdettiğim bu . Takıntılı adamım vesselam :)

1_20_05_09_10_01_45_3.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bu LPG olayindan sonra mazda gibi hassas araclar icin simdi adini unuttugum bir yaglama sisteminden taktirmak iyi olur diye bashediyorlardi.

Him flashlube falan sanirim.

Boyle birsey taktilar mi burak..ya da taktirmayi dusunuyor musun?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...