Guest behzat

Yurt Dışından Gelecek Parçanın Gümrüğü Ne kadar ?

323 sedan aracıma Arabistandan parça gönderecekler.Gümrük ücreti ve posta kargo masrafı nekadar tutuyor,yurtdışından alışveriş yapan varmı :egy:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Parçaya göre değişir. Otomotiv yedek parçasının KDV'si ne kadarsa o kadar KDV ve üstüne bi de yine mal değeri üzerinden gümrük vergisi ödemeniz gerekir. Ayrıca gümrüğe girecekse beyanname ücreti, antrepo, vs. ıvır zıvır masraflar da çıkar.

EDIT: Gümrük vergisinin ne kadar olduğunu bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

100 doların altı bir şey almıyorlar diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gümrük tarife cetveli diye bacak kalınlığında bir kitap vardır, malına göre değişir, ona bakarlar..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selman abinin dediği gibi. Malın cinsine göre GTİP'e bakılıyor. Ekstra birşey çıkmaz ise, gümrük vergisi (oranı mala göre değişebiliyor), antrepo ücreti (posta ise pek birşey tutmaz bu), KDV. (Okan yazmış bunları zaten), gümrük komisyoncusuna verecekseniz, gümrük hizmetleri 175+200liradan başlar genelde. Bir de vekaletname ücreti, vekalet vereceksiniz malum. Hayli tutar yani.

Takılmazsa hiç sorun yok da, neyin ne zaman takılacağı hiç belli olmuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

100 doların altı bir şey almıyorlar diye biliyorum.

100Euro. Tabii bunun için memurun tatmin olması lazım. İşte fatura olacak, mal memurun tahminine göre gerçekten bu miktarın altında olacak felan. Kesin değil yani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.