Jump to content

Mazda Lantis performans artırımı

vedatLANTIS
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

slm,

öncelikle cevapbınız için şimdiden teşekkür etmek istiyorum.aracım 98 model mazda lantis 1.8.aracımın motor performansını yükseltmek istiyorum.çünkü üzerinde 215/18/35 lastik var ve verimi düştü.önümde bazı seçenekler var.

1.turbo

2.nos

3.2.0 v6 motor(fakat nereden bulacağımı bilemiyorum.)

bana bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum.veya sizin tavsiye edebileceğiniz alternatifler var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Uygar

3

• halil_i

4

• ARESF1

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Merhaba , en mantıklı seçenek turbo bir de chıp yaptırabilirsen iyi sonuç alacağına eminim ,  malesef başkada yapılabilecek bir şey yok önce turbo daha sonrada NOS bana daha mantıklı geliyor , kolay gelsin  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
Guest mustafa_g

kullanmayı düşündüğün basınçla doğrudan alakalı bir durum. 0.5 - 0.6 bar üstüne çıkmayacağım diyorsan standart parçalarını değiştirmeye gerek kalmadan sadece turbo ve işçilik parası ödersin. daha yukarı basınçlarda orjinal motor parçaları dayanamayacağı için şuanki arabanın parası kadar ve belki daha fazlasını harcamak zorunda kalırsın.

arabanın performansının artması= yakıt sarfiyatının artması demek olduğunu biliyor ve bunu kabul ediyorsan sana bir iki fikir verebilirim.

motor açılır silindir içleri honlanıp lantis pistonlarına göre genişletilir. üst kapak port polish yapılır, kapak yüzeyi inceden taşlanır, sübaplar ve sübap yuvaları genişletilir / büyütülür, bulabilirsen bir de weber karbüratör bulup kendi karbüratörünün yerine adapte edebilirsen araban tam bir yer uçağı olur. o zaman ne 106 gti kalır yanında ne de 205 gti.

peki bunları yapmanı öneriyor muyum? aslına bakarsan önermiyorum, çünkü bu işlemlerin yapıldığı araba bir anlamda 4 tekerli tabut olacaktır. bilmem anlatabildim mi? bunları sadece piste çıkıp yarışmak istiyorsan yapmanı öneririm :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi birde turbo uygulamada adaptasyon sorunu çıkabiliyor o zaman yapılan tüm emek boşa gidebilir  :)

eğer imkan varsa düşük hacimli motorla uğraşılacağına daha büyük motorlu  ve turbolu bir araç almak daha mantıklı olur kanımca  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

asıl para turboya deil motoru giydirmeye gidiyor zaten.. bide yürür aksamı falan ona göre uyarlamak lazım.. asıl masraf oralarda..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabayı sat 6-7 ye üstüne 3-4 milyar yani turboya harcayacağın parayı koy, ,ilanlardaki 323 gtr ı al :D  emin ol en mantıklısı bu :D

bende aynısını dedim  :tey:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

2.0 V6 motor 1996 Nissan Maxima modellerinde var ;)

uygar iyimisin?

vedat bu mesajı yazalı yüzyıl olmuş. geçen zaman diliminde bir de turbo yaptı zaten :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uygar'ı bu mesajı ile Macun Onursal Başkanı ilan etmek istiyorum :D

Not: Halil Macunu işte ancak böyle bir durumda satabilirsin eğer kısa sürede fark edersen . Ya da birisi çıkıp ille de bir hediye istiyorum diyecek :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

haklısınız bencede fabrika çıkışlı bi turbolu araç almak daha mantıklı.uymama sorunu olabiliyor aslında nissan 200SX hayranıyım bi yerde ama temiz bulmak zor (Mazda'nın sitesinde Nissan reklamı yaptık azıcık :D )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Boş yere bişi ilan etmeyin.. Macun nasıl hak edilir onu canlı kanlı gösterdim işte ibret olsun ;D

sen macun nasıl b.k edilir onu gösterdin :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak abi gene geç gördüm :D elimde patladı şu macun :D

İstesen de satamazdın. Eski sahiplerine satılamıyor :D

Bu arada Uygar sana bu kadar yükleniyoruz ama emin ol sevdiğimizden.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

yok öle bişe şımartma boşa :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Estağfirullah :D Ben alışkınım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...