Jump to content

Direksiyonu Çevirince Gelen Ses (Familia - Lantis)

yalnızkurt
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba sevgili arkadaşlar. bende 98 mazda 323 familia var. sağa ve sola dönüşlerde lap lup diye bi ses geliyor ön taraftan. ön takımda bi probelm olacağını düşündüm ve bi rot çu ya gidip parça listesi çıkarıyım dedim ama ön takım da hiç bir problem yok dedi. daha sonra anladım ki bu ses direksiyonu sağa sola çeviriken hava filitresi veya voğaz kelebeğinin olduğu alandan dan gelen bi ses ama sesi ne yapıyor neden böyle bi ses yapıyor bilmiyorum. sadece kendi familiamda değil başka 2 tane daha familia da aynı sesi duymuştum. gerçekten buı ses çok rahatsız edici. bilgisi olan varsa yardımsı olursa mesut bahtiyar olurum:)  aynı problemle karşılaşan başka kimse var mı??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam ördekte problem varda neresinde var problem onu anlamadık. şöle bişe olabilir mi acaba boğaz kelebekte bi motor var ve direksiyonun çevirirken bi zorlanma olursa motoru stop ettirmemek için kelebeği açıyor ve bu işlemi yaparkende hava girişinde bi vakum oluşuyor bu ses de ordan geliyor olabilir mi yada kelebekteki motor arızalanmış olup ses çıkarıyor olabilir mi??????????????????

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...