Jump to content

Mazda 6 Hakkında Bilmek İstedikleriniz. Ne Kadar Yakar ? Artıları, Eksileri

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bi zaman sonra tek kalabilirsiniz yine çünkü seneye düğün falan muhabbetleri olacak benim nasipse ve benimkız arkadasa sorsanz bu araç gereksiz :) bize yine punto yeterdi ve yeter diyo :) kız milleti işte arabadan anca bu kadar anlıyo :) ama tabi mantıken baktığı için o da haklı :)

biz aracı satalı 2 ay oldu :D aracınız kaç kmde acaba ?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biz aracı satalı 2 ay oldu :D aracınız kaç kmde acaba ?

Ooo :) Aracım 51 binde..bence çok yakmıyor 2.0 motora göre..bizim iş arkadaşında 1.6 opel astra var 2011.. aracın ortalama tüketimi 10.6..uzun yolda da gittik bikaç sefer ve ben 9,5 ten aşağı düştüğünü hiç görmedim  :) gerçi çocuk agresif kullanıyor ve gereksiz çok gaza basıyor ama yine de ona kıyasla bence iyi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ooo :) Aracım 51 binde..bence çok yakmıyor 2.0 motora göre..bizim iş arkadaşında 1.6 opel astra var 2011.. aracın ortalama tüketimi 10.6..uzun yolda da gittik bikaç sefer ve ben 9,5 ten aşağı düştüğünü hiç görmedim  :) gerçi çocuk agresif kullanıyor ve gereksiz çok gaza basıyor ama yine de ona kıyasla bence iyi :)

bizim araç 20.000den sonra çok eko olmuştu. Hafif spor hafif eko sürüşle ortalama 9.4 yakalamıştık. Uğraşılsa düşerdi hatta.. En azından piyasadaki çoğu 1.6 araçla neredeyse aynı yakıyor. Kaldı ki bu 2011 teknolojisi. MaZda6 2014 ile 9.5 yakalayanları anlamıyorum valla. :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim araç 20.000den sonra çok eko olmuştu. Hafif spor hafif eko sürüşle ortalama 9.4 yakalamıştık. Uğraşılsa düşerdi hatta.. En azından piyasadaki çoğu 1.6 araçla neredeyse aynı yakıyor. Kaldı ki bu 2011 teknolojisi. MaZda6 2014 ile 9.5 yakalayanları anlamıyorum valla. :D

Aynen size katılıyorum.. 2014 mazda 6 ile o değeri yakalayan bi herif varya sözde araç test ediyor..araç incelemesini testini yanlamaktan ibaret sanan eren tekin midir nedir o öyle kullanımla yine 9.5 iyi yakalamış :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Arkadaşlar yeni Mazda6  şehir içi kullanan var mı ? hangi değerlerde yakıyor ?

Birde 15 000 bakımına aracı sokan var mı ? Bakımı ne kadar tutuyor ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-ozan-dan-2013-yeni-kasa-mazda-6-2.0-sport-skyactiv-siyah-162785967/detay

bu melekle ciddi anlamda ilgileniyorum.... yardımcı olursanız sevinirim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunun  adı arabaysa diğerleri ney ya. Bu araba değil başka bir şey. Allah nasip eder inşallah isteyene bana da :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yeni Mazda6  şehir içi kullanan var mı ? hangi değerlerde yakıyor ?

Birde 15 000 bakımına aracı sokan var mı ? Bakımı ne kadar tutuyor ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-ozan-dan-2013-yeni-kasa-mazda-6-2.0-sport-skyactiv-siyah-162785967/detay

bu melekle ciddi anlamda ilgileniyorum.... yardımcı olursanız sevinirim....

yaa arkadaş niye sunroofsuz getiriyolar ki şu arabaları. bundan 7-8 sene sonra bu arabayı almak isteyince sunrooflusunu bulma konusunda çok sıkıntı çekeceğim :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaa arkadaş niye sunroofsuz getiriyolar ki şu arabaları. bundan 7-8 sene sonra bu arabayı almak isteyince sunrooflusunu bulma konusunda çok sıkıntı çekeceğim :2funny:

Bildiğim kadarıyla 2,0 motorlar sunroofsuz...2.5 motorlar sunrofflu....

birkaç yıl sonra makyaj yaparlarsa belki gelebilir....

Ama bize gelir mi bilmem...

Arabaya nazarlık gibi olmuş...herşey var sunroof yok.... :nazar:

o zaman bizde 10 yıl sonra üstünü kestiririz cabrio yaparız...  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sunroof ve sis farı yoksa bir arabada benim için binmeye değmez... :P

2,5 motorlusunu istesek herhalde 230 000 li fiyatlarla gelir....

sunroof 100 000 lira  :dua:

ABD ye mi taşınsak  :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla 2,0 motorlar sunroofsuz...2.5 motorlar sunrofflu....

birkaç yıl sonra makyaj yaparlarsa belki gelebilir....

Ama bize gelir mi bilmem...

Arabaya nazarlık gibi olmuş...herşey var sunroof yok.... :nazar:

o zaman bizde 10 yıl sonra üstünü kestiririz cabrio yaparız...  :fiuw:

hayır 2.0'larda da sunroof var ama isteyene siparişle getiriyolar. yaa sen isteyeni ne bekliyosun ki. getir itele millete de 7-8 sene sonra sıkıntı çekmeyelim arkadaş :2funny: marea hlx'lerde böyle. tükürdüğümün koçu 100 tane arabadan 1 tanesini sunrooflu getirmiş. ara ki bulasın. zaten 3 tanesini pert olmuş olarak gözümle gördüm. geriye de bir şey kalmamıştır her halde :'( her arzuladığım araba yaşayacak mıyım ben bu sıkıntıyı yaa :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır 2.0'larda da sunroof var ama isteyene siparişle getiriyolar. yaa sen isteyeni ne bekliyosun ki. getir itele millete de 7-8 sene sonra sıkıntı çekmeyelim arkadaş :2funny: marea hlx'lerde böyle. tükürdüğümün koçu 100 tane arabadan 1 tanesini sunrooflu getirmiş. ara ki bulasın. zaten 3 tanesini pert olmuş olarak gözümle gördüm. geriye de bir şey kalmamıştır her halde :'( her arzuladığım araba yaşayacak mıyım ben bu sıkıntıyı yaa :'(

Herşey dahil sunroof opsiyonel..... Cam tavan olsa neyse.....

ilginç bir pazarlama stratejisi .....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen size katılıyorum.. 2014 mazda 6 ile o değeri yakalayan bi herif varya sözde araç test ediyor..araç incelemesini testini yanlamaktan ibaret sanan eren tekin midir nedir o öyle kullanımla yine 9.5 iyi yakalamış :)

eren tekin cidden araba testinden bişey anlamıyo ya. adam o gün rx 8 test etmişti yazık ya hiçbirşey bilmiyo yanlayıp duruyo araç sahibinin içi acımıştı. adama ayar oldum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araçla dün gerçek manada bir uzun yol deneyimi yaşadım diyebilirim..araca daha doğrusu otomatik vitese daha alıştım gibi ve bu sefer cruise controlü kullandım çoğunlukla..640 km yol yaptım..Bunun 40 kmsi şehir içi..Aracı fulledim ve 57 lt benzin aldı bu arada ve ışık yanıyodu fullemeden evvel..neyse yolda kimi zaman 120 ye kimi zaman 110 ve 100e sabitledim yolun durumuna göre..birkaç sefer bazı artistler yüzünden dip gaz yapıp araç nasıl uzuyor onu da gördüm ;) çok zevkli ama benzini içiyor biraz :) velhasıl yolculuk sonundaki ortalamam  6,6 Lt/100 km..çeyrek depo da benzin kaldı ;) hee bu arada 97 oktan benzin aldım..öncekilerde 95 oktan almıştım

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi valla bende öyle birşeyler okudum hatırlıyorum lakin deponun kapağında minimum 95 oktan yazıyordu dün dikkatimi çekti ve 97 doldurttum bende..benzinci de tavsiye etti fiyatlar aynıydı 95 ve 97nin shell de ve bende 97 aldım..zararı olurmu sanmıyorum ama yinede detaylıca araştırmak lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Demek ki arabayı araba gibi kullanınca gayet ekonomik oluyor :) Ama ben araba gibi kullanmayı çok sevmiyorum  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Demek ki arabayı araba gibi kullanınca gayet ekonomik oluyor :) Ama ben araba gibi kullanmayı çok sevmiyorum  :2funny:

Sen kamyon gibimi kullanmayı seviyosun :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen kamyon gibimi kullanmayı seviyosun :D

Yok at gibi kırbaçlayarak  :2funny:

Şu taptalak mıdır nedir ayarlarını bi düzenle moruk ya, alıntı et, geri sil, gözü yor, küllüm zarar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...