Jump to content

Bireysel boya koruma yapmak?

Guest Mert
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam arkadaşlar. Dün sıfır aracımızı galeriden teslim aldık. Aklıma takılan bir konu var boya koruma hakkında. Yardımcı olursanız sevinirim.

Aracıma boya koruma yapmak istiyorum fakat Ziebart yada Sonax gibi yerlere gitmeden kendi başıma yapsam bir sakıncası olur mu?Yine ordaki işlevi sağlar mı, boyanın üzerine ince bir katman gibi birşey mi oluyor?

Şu ürünleri kullanmayı düşünüyorum yaparken

P_12_A1216_CLEANWAXLIQ.gif

95_x3080.gif

P_96_X2010_L.gif

-Cleaner Wax (Temizleyici ve Koruyucu Wax)

-Mikrofiber Cila Uygulama Pedi

-Mikrofiber Silme Bezi

Toplam 70 lira civarı tutuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Selman

9

• emredeler

4

• Kado

3

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest mustafa_g

düzgünce yapabilecek misin?

doğru şekilde yapılmadığı zaman boyanın üzerinde dairesel izler bırakabilirsin. ayrıca plastik aksama bulaşan cila kuruduktan sonra çıkmıyor ve beyaz beyaz sırıtıyor siyah plastiğin üzerinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uyumsuzelement Bülent abi kendi aracına kendi bakım yapıyor ve gayet güzel oluyor konuyu bulacağım istersen oraya da bir göz at

http://www.mazdaclubtr.com/forum/mazda3/kil-cila-t10907.40.html

bakayım sağol.

düzgünce yapabilecek misin?

doğru şekilde yapılmadığı zaman boyanın üzerinde dairesel izler bırakabilirsin. ayrıca plastik aksama bulaşan cila kuruduktan sonra çıkmıyor ve beyaz beyaz sırıtıyor siyah plastiğin üzerinde.

beyaz bantlarla tüm plastik aksamları hallederim diye düşünüyorum. gereken itinayı özeni gösteririm tabiki, yaparım heralde. Ziebart yada Sonax'ta yapılanla aynı olur mu benim merak ettiğim o aslında.Yoksa paraya kıyıp oraya mı yaptırmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı sıfır almışsınız, bir kere paraya kıyın ama başında durup, etrafı iyi gözleyip işi öğrenin, seneye kendiniz yaparsınız, benim taktiğim budur hep ustalık gerektiren işlerde....:egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bencede ilk seferinde git ziebart tan diamond gloss yaptır.. çınarlı ziebart a gidecek olursan ve tanışıklığın yoksa eski müşteri indirimi yapmaları için füme mazda3 ü olan İrfan yönlendirdi, yardımcı olacağınızı söyledi dersin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende yaşadığım ziebart tecrübelerinden sonra hiç yapılmaması taraftarıyım.dediğin takımı al 70tl ye otur zevkini ala ala yap.hiç olmazsa kendim yaptım dersin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

şahsi tecrübem şudur: bende sıfır guzuya paraya kıy yaptır diyenlerdendim lakin ziebartta da yapılsa kendimde yapsam bulundugum ortamdan dolayı 3. ay sonunda boya aynı hale geliyor demekki fazladan bi koruma faktörü vs yok bizim yaptıgımızdan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasip olursa yarın Ziebart yada Sonax'a gidiyorum inş bi aksilik olmaz içime siner :) Bir dahaki bakımı da kendim yapıcam.

İrfan oraya gidersem söylücem dediğin şekilde. eski müşteri indirimi nasıl oluyor, beliri bir kademe gibi birşey mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orada da bir Mert olacak yanılmıyorsam, ben hiç kendi arabam için uğramadım ama İrfan'a ilaveten Karşıyakalı Volkan'ın arkadaşıyım, o şimdi asker diyebilirsin...:) Bizim forumumuz var, ben denemek için geldim görevli olarak diye de ilave et....:egy: Başında dur, gözünü dört aç....:D

Volkan'ın kırmızı Mazda 3 ve siyah Mazda 6 sı var, sorarlarsa açığa düşme....:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba :)

Cuma günü Çınarlı Ziebart'ta Diamond Gloss yaptırdım. İrfan ve Volkan'ı söyledim (boraydı sanırım yetkili kişinin adı) yardımcı oldu sağolsun. İç - dış ve motoru toplam 500 liraya yaptılar. Karta taksitte yaptı. 2 resim çekebildim yapıldıktan sonra ama telefonla olduğu için hiç belli olmuyor. Önümüzdeki günlerde yıkattıktan sonra düzgün fotoları da paylaşırım tekrardan. Tabi güvenilir bir yıkamacı bulabilirsem..Teşekkürler herkese bu arada.

29052009002k.jpg

[img width=600 height=800]http://img195.imageshack.us/img195/8991/29052009003b.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...