Jump to content

Mazda 323 - LPG de Tekleme Ortak Konu

Lupara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

99 model 323 aracım var. atiker sıralı lpg takılı. gözlemlediğim kadarıyla 2500 devirlerde tekleme yapıyor. hafif bir silkelenme durumu mevcut. Benzinle giderken bir sorun yok. dolayısıyla sorun lpg sisteminde.Böyle bir tecrübesi olan arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enjektör hortumları çok uzun değilse ayarla düzeltilebilecek bir sorundur. Montaj yaptırdığınız servis sorunu düzeltemezse İzmir dağıtıcısı Ay-Ok ile görüşün.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

ayni sorunu bende yaşıyorum (Atiker sıralı'da)

montajı yapan usta ayarlarla olur dedi ama ayarlar tutmayınca Düzce'deki Atiker montajı yapan yere götürdüm ustanın dediği şu :

Mazda'nın bu modellerindeki 1.8 motorunda 2500 devirlerde yakıt tasarrufu için devreye giren bir çip(yada sistem) varmış ve buna dışardan müdahale edilemiyormuş lpg markası farketmiyormuş.

Daha sonra söktürmeye götürdüm LPG'yi bi ayar daha yaptılar deniyorum şu anda.

Bu modellerde LPG kullanabilen var mı ?

Yada ne yapabilirim ?

Bir hafta oldu vazgeçicem bu gidişle LPG'den...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

99 model benim aracım yazmayı unutmuşum.

ince ayarlarla cok uğraştı usta laptop'u bağlayıp 1 saat gezdiğimiz oldu

silkeleme olan yerlerde ayarları değiştirdi denedi filan

en son çare olarak programdaki başka bi yerden ayar yaptı dene olmadı sökeriz dedi

pek inancım yok ama deniycem yine de.

Düzce'deki ustanın dediği mantıklı geliyor bi taraftan da...

Ayarla değişik markalarla çok uğraştım olmadı demişti...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim sorunum yine sürüyor bu arada

son değişiklik de yaramadı

bişey daha merak ettim,

ince ayarla sorun çözülse bile yakıt tüketimi istenen seviyede olabilir mi ?

bide yakıt için ayar gerekmiyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim 98 model  626 var. lpg de aynı sorun bende de vardı. buji kaplolarını değiştirdim rahatladım. ama orjinal olacak. denemekte büyük fayda var.

evet onu da deneyeceğiz.ama acelesi yok şimdilik. başka konularda sizin mesajlarınızdan buji kablolarıyla sorunun giderildiğini okumuştum. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet onu da deneyeceğiz.ama acelesi yok şimdilik. başka konularda sizin mesajlarınızdan buji kablolarıyla sorunun giderildiğini okumuştum. teşekkürler.

sizdeki sorun da sürüyor mu hala?

o şekilde yakıt tüketimi nasıl peki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sizdeki sorun da sürüyor mu hala?

o şekilde yakıt tüketimi nasıl peki?

sorunu çözmek için herhangi bir girişimde bulunmadım. yakıt tüketimi lpg ile uzun yolda 0,14 kuruş. (lpg 1,550. hız 90-170)

yani yakıt açışından çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

ben sonunda söktürdüm lpg'yi ...

sanayi yollarını aşındırdım baya bi ...

usta en son brc my07 sorunsuz dedi onu da denedik o da olmadı

şu anda bagaj delik deşik ama yapacak bişey yok...

brc'de azalmışti sarsıntı ama yine vardı yakıt tüketimi 18 kuruştu km'de(çok yani)

brc 'de daha randımanlı dediler olabilir mi ?

ayar mı yapamadılar burda acaba?

selamlar ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

slm degerli forum üyeleri. 97 model practica ma bende mimgas marka sıralı sistem lpg taktırdım. konuyu açan arkadsımızın sorununun aynısı bendede var 2500 devirde araba silkeleme yapıyor biraz daha gaz verdigimde kesiliyor. ilk taktırdıgımda böyle bişey yoktu. ince ayarla giderilcek bişey mi yoksa başımı ağrıtır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracınız benzinde  bu sorunu yapmıyorsa akla ilk gelecek şey lpg ama bujiler.buji kablosu orjinal yedek parça ile değiştirilmiş ise ise çok iyi bir lpg ustası bulman gerekecek yoksa git git gel yapacan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bendede 91 model 323 var. Tüpteyken yaklasık bı 30 km gıttıkten sonra ılk once devır ıkıye kdr gaz işliyor fakat daha sonra teklemeye başlıyor ve hıc gaz yememeye başlıyor. Sonrası malum benzıne al devam... ve 3 kere başıma geldı bu olay. Sorun gaz beynındedır dıyorlar ama kımse emın olarakta beyındedır sorun dıe konusmuyor. sizce neden olabılır bu arkadaslar??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazen lpg otomatiğine giden akım kablolarında sorun oluyor, komple elektrik tesisatını değiştirmekte fayda var yada lpg anahtarıda olabilir, net birşey söylemek için önce lpg anahtarını değiştirip denemeli olmazsa kabloları söküp tekrar takın (hepsini) gene olmazsa lpg beğnini değiştirmekte fayda var, lpg beğnine giden devirdaym hortumunda da arıza olabilir beğin ısınmayınca gaz yemiyordur (tıkanmıştır)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı bu sorundan dolayı bırakmıstım servıse yaptıklarını fakat beyının sorunlu oldugunu soylemıslerdı. bende emın olamadm sızlere sorıyım dedım. yarın beynını degıstırıcekler. fakat anladıgım kadarıyla kablolarda fln sorun varsa beyınde deısse faydası olmaz ? dogrumudur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bahsettiğiniz arıza benim karşılaştıgımsa eğer lpg nin içerideki anahtar kablolarından yada lpg benzin geçişi yapan düğmeden gibi gözüküyor, beğni değiştirip deneyin çalışmassa benim dediğim arızaya yönelirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkurler yardımın ıcın :) . yarın bı yapsınlar beyını olmadı senın dedıgını denıyecem bu konu altında bılgı verırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkurler yardımın ıcın :) . yarın bı yapsınlar beyını olmadı senın dedıgını denıyecem bu konu altında bılgı verırım :)

rica ederim umarım sorununuz çözülür, beyne gelen radyatöre bağlı hortumda sorun varsa devir daym yapmadıgı içinde yapabilir 3 seçenek var anlicagınız
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...