Jump to content

195/60-15 Michelin Energy Saver H: 210km/h

chuey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışayım.Bir kaç defa hız yapmanızla patlamaz (lastiğin fabrika çıkış hatası yoksa), fakat sürekli yüksek hızlarda gidiyorsanız lastiğin limitlerini aştığınız için zamanla özelliğini kaybederek çok çabuk yıpranır.Hiç beklemediğiniz bi anda patlayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hız limitini aşınca lastik patlar diye birşey yok zaten aracın hızı arttıkça yere uyguladığı kuvvet azalır bu yüzden lastiklere daha az yük biner ancak yüksek hızlarda lastik farklı zorluklarla karşılaşacağı için farklı riskler doğar. ayrıca niye 240 km hız yapma ihtiyacı duyuyorsun ki :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hız limitini aşınca lastik patlar diye birşey yok zaten aracın hızı arttıkça yere uyguladığı kuvvet azalır bu yüzden lastiklere daha az yük biner ancak yüksek hızlarda lastik farklı zorluklarla karşılaşacağı için farklı riskler doğar. ayrıca niye 240 km hız yapma ihtiyacı duyuyorsun ki :D :D

Niye adamın işine karışıosun ki :D İster 240 yapar ister 500 sen yapamıosun diye niye kıskanıon :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

arkadaslar bugün yeni lastik aldim, michelin energy saver, bu lastigin son hizi 210km/h, ben bu lastikle 240km/h yapabilirim miyim??? Patlar mi lastik??

yaparsın ama o sürate çok fazla dayanmayabilir lastiğin hamuru, ısınması vs gibi faktörlerden dolayı yoksa yapılmaz diye bişey yok ömrü kısa olur
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26'sinda izine gidecegiz Allah nasip ederse, bu lastigi ondan aldim, 210km/h hiz bizim ailede az oldugu icin bazen 240km/h cikiyoruz izine giderken, yani kim gecti kim gecildi gibi birsey iste...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hız kodunu bir tarafa bıraksak bile 195 tabanlı lastikle 200 lü hızlar büyük cesaret...

205 tabanlı lastiklerlede 200 km'ye ulaşılmıyor.

Not:Mazda 3 için konuşuyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...