Jump to content

Patinaj Çekmiyor...(90-94)

626 GLX HB AT
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar 94 323 sedan aracım var gyet temiz ve bakımları zamnında yapılır.evin ikinci arcı oldugundan ayda 1 kaç kez kullanılır.şunu fark ettim normal asfalşt zeminde yüklenip kalktım araç kesinlikle patinaj çekmior...ama seri kalkıyor.performansı ii.birde 195 45 r 15 lastik ve cantlar takılı aracta .alakalı olabilirmi.debriyaj balatsıylamı ilgili???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzmir de bikaç hızlı ve öfkeli arkadaşımız mevcut onlar patinaj konusunda yardımcı olabilirler. :D

Şaka biyana, fazlasıyla gazı verip aniden debriyajdan ayağını çekiyor musun?

Başka bişey gelmiyor aklıma çünkü seri kalkıyor ve performansı iyi demişsin o yüzden, belkide yeterince seri ayağını debriyajdan çekmiyorsundur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anlamadım patinaj mı çekmesini istiosun ?? :D :D

Yok arkadaş patinaj çekmesini istemiomuş fakat aracı hep patinaj çekiomuş :D :D Okuma anlama kabileyetini yitirmiş gördüm seni kanka :D :D

devri 6000 d/d  ye getir ( devir göstergen varsa tabi :) ) sonra ayağını debriyajdan birden çek (debriyajın varsa eğer :D).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok arkadaş patinaj çekmesini istemiomuş fakat aracı hep patinaj çekiomuş :D :D Okuma anlama kabileyetini yitirmiş gördüm seni kanka :D :D

devri 6000 d/d  ye getir ( devir göstergen varsa tabi :) ) sonra ayağını debriyajdan birden çek (debriyajın varsa eğer :D).

yola biraz da kum dök :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

normalinden geniş tabanlı lastik kullandığınızdan olabilir belki bi neden de baskı balatanın birbirini tam yakalayamayıp sıyırmasında kaynaklanabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 5 hafta sonra ...

Semavi

haklı olabilir. çünkü çavuş tokatlama dediğimiz bir yanlama olayı var. hızlı gençleri gaza getirmeyim ama şöyle oluyor. debriyajdan ayağı birden çekince bazı arabalarda saniyelik kilitleme oluyor yani el freni çekmiş gibi arka tekerleri 1 sn kadar kilitliyor.(misal 3. viteste giderken direksiyonu hafiften kırıp debriyajı kökleyip vitesi ikiye alıp debriyajı birden bırakırsan yan yan yan :) bilin ama şehir içinde uygulamayın açık arazide yapın)bundan dolayı araba hemen patiye kalkmıyor. baskı balata eskiyse azda olsa pati çeker ama araçta böyle bir kilit mekanizması varsa eski balatayla pati çekmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

virajı görünce aniden kır direksiyonu debriyaja yüklen çek el frenini gaza da basmaya dewam et, el frenini indirip debriyajdan ayagını kaldırdıgında kaba tabirle: götünü ata ata güzel bi viraj alırsın :D ben artık 180derece turla arabayı nasıl park ediceğim konusunda kendimi geliştiriyorum az kaldı :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

120 yi görsen gene iyi 90 da kalırsın.....ben gaza bastıkça hiç birşeyi umursamazdım ama şimdi ilk aklıma gelen 18 aylık kızım oluyor onun için ayağımı gazdan çekiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

120 yi görsen gene iyi 90 da kalırsın.....ben gaza bastıkça hiç birşeyi umursamazdım ama şimdi ilk aklıma gelen 18 aylık kızım oluyor onun için ayağımı gazdan çekiyorum...

en güzeli abi benm şimdilik kimse aklıma gelmediğinden kendi yağımda kavrulup gidiyorum inş o günleri görmekde nasip olur :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...