Jump to content

Mazda 3 Şöför Tarafı Cam Kumandaları Diğer Camları Kumanda Etmiyor!

Guest architect
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu sabah itibariyle şöför tarafı cam kumandaları -şöför camı hariç- çalışmamaya başladı. Diğer kapıların camları kendi butonlarından çalışıyor ama şöför kapısındaki butonlar diğer camları kumanda etmiyor. Ayrıca hiç bir kumanda tek dokunuşta tüm camı açmıyor ya da kapatmıyor.

Böyle bir durumla karşılaşan veya budurum hakkında bilgisi olan kimse var mı?

Araç Mazda 3

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çıkarıp soketlerini kontrol etmek lazım. Bizim araçtada sol arka cam kendi kumandasından çalışmıyordu söküp WD40 la temizlediler düzeldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde başıma gelmişti.. tam olarak hatırlamıyorum ancak sırasıyla bütün kapılardaki cam kontrollerini hem aşagıya hem yukarıya belli süreler basılı tutmanız gerekiyor.. yani mesela sol arka kapının cam düğmesini önce aşagıya basılı tutun 3-4 saniye basılı tutunca tık diye bir ses geliyordu, sonra yukarıya basın yine tık sesi gelince bırakın.. acıkcası bu işlemin hangi sırayla yapıldıgını unuttum ancak bu şekil bi asagıya bi yukarıya basılı tutma olayı vardı.. ben bu sekilde düzeltmistim.. sanırım bu işlemi yapınca yeniden programlanmıs oluyor mekanizma..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dündar Usta söylemişti bana nasıl düzelteceğimi 1 saattir arıyorum ama mesajı bir türlü bulamadım.. dediğim gibi siz bi deneyin düğmelere bi aşagı bi yukarı basılı tutmayı.. tık sesini duymadan bırakmayın düğmeyi.. düzelecektir büyük ihtimalle bu şekilde bi denerseniz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de arabayı kapalı garajdan çıkardıktan sonra (6 ay yatmışken) çalışmadı. 2 gün aynı öyle kontrol etmedi. Sonra kendi kendine geçti, yoksa 20 bin e götürdüğümde yaptırcktım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Basit bir problem.2 dakikada hallediyorlar.Ayrıca Selman'nın dediği gibi akü değişikliğinde veya akü boşalınca oluyor bu hadise sonra kendi kendine düzeliyor bir kaç gün sonra.Tecrübeyle sabit 3-4 kez geldi başıma. ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

note yaw..

aku bir sekilde ayrilinca camlar tekrar kalibre ollmadna duzelmiyor.

o kalibrasyon da camlari tamamen acip kapyinca oluyor.. en azindan mazda 6 icin oyle..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...