Jump to content

Mazda 323 Ateşleme Kesme Sorunu (Modül Sorunu)

kblths
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba

ben 92  model 323 sedan satın aldım yeni.

aracın çalışmasında sorun yok fakat çekişi düşük biraz.araca doğan ateşleme modulu monte edilmiş.

ustalar performansın etkileneceğini söylediler. %10-20 kadar performans etkilenirmi?

yaklaşık 35 tlye ateşleme modulu buldum internetten bu parca distribütöre takılabilirmi yoksa tüm distribütörü yenileyeyimmi (yenisi çok pahalı 300tl )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba

ateşleme modülü değişebiliyormu distribütoru değiştirmeden.

bilgisi olan varmı acaba?

modul 35tl

distribütör 300tl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra ...

bende bu gün buji kablosu + dstirübütör kapağını değiştim servisten orjinali ile 250 kablo + kapak 150 modül dediğiniz tevzi makarasının orasındaki dönen parçamı,sırası ile çıt çıt atan:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bende dün değiştirdim distribütorun içindeki ateşlemeye yarayan yarım ay şeklinde bi parça ama bu parça bozuluca buna bağlı bobinide değiştirmen gerekiyo parçaları mitsubishi üretiyomuş bu arada çıkan parçalarda yazıyo sacede bu parçaları değiştirdiğin zaman hiç bi problemin kalmaz

ateşleme modülü : 55.00 tl

bobin                   : 75.00 tl

işçilik                    : 20.00 tl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

çok lanet bi parça.bulana kadar hep yolda kaldım.bosch bayisinden 30 tl.ye almıştım.bu parça distribütörün içinde.tamircilerde ''AY'' deniliyo galiba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı olay benim başımada gelmişti. Dikkat edilmesi gereken bir yer daha var. Bu parça arızalandıktan bi süre sonra Distribütör bobinide arıza yapabilir. Bobin öldürmez can çekiştirir. Çok zorlamadıkça yolda bırakmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elektronik modül olarak geçiyor ismi yansanayilerini tavsiye etmem arkadaşlar çok arkadaşımız geldi yansanayi sıfır takıp 3 gün sonra orjinalini arayan gerçekten önemli bir parça ama orjinali takıldığı zaman bir daha o arızayı unutursunuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar bizi de yolda bırakmıştı yolda giderken birden motor susmuştu sonra herter servisi yan sanayi takmış 1 hafta sonra yine aynısı bu sefer durduğu yerde çalışmamıştı sonra mitsubishi için üretileni takmışlardı mazda yetkili servisi mazda nınkini bulamamıştı hala onu kullanıyoruz galiba sene 2003 veya 2004 dü zaten genelde düzgün bakımı yapılmış motorlarda sorun çıkarabilecek tek parça bu yedek bi tane kalitelisinden bagajda bulunmasında fayda var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende mutsubishi marka takmıştım. bire bir aynı idi. parçacı, sağlam olanı bu yan sanayisi hep geri geliyor bunu al on sene unut demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 323 97-98 modellerde M 3 mitsibushi distribütör ve ekleri Kia 97-98 sephialarla aynıdır. Araştırırken farketmiştim. Zorda kalan olursa 1700 tl verip alacağına kia servisinden alsın. Ben alel acele yan sanayi distribütör almak zorunda kalmıştım 17.000 km oldu nazar değmezse memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende mutsubishi marka takmıştım. bire bir aynı idi. parçacı, sağlam olanı bu yan sanayisi hep geri geliyor bunu al on sene unut demişti.

aynen bosch bayisinden banada mitsubishi verdiler sanırım orjinaldi.3 sene sıkıntı olmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Japon parçacısı "Yaren"

Google den aratırsan tam yerlerini bulabilirsin. Birkaç şubesi var. Kazım karabekir iskitler ostim şaşmaz gibi. Mitsubishi ve yan sanayi olarak mevcuttur. fiyatı aşağı yukaru 50 TL civarında. Parçanın adı Distiribütör Modülü. Yarım ay dersen bilindiği adı budur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar aynı sorunu 1 haftadır benim arabamda yapıyordu... Biz önce sebebini bulamamıştık ama tamirci olan eniştem parçayı elime tutuşturdu, bundan lazım diyerek...

Parça küçük bişey ve üzerinden ikitane kablo çıkıyor... Ateşleme modülü diye geçer bunlar o şekilde ararsın dedi...

10042.jpg

Bu parçayı nereden bulabilirim lütfen yardım edin... İnternetten bulabileceğim bi yer varsa özellikle minnettar kalırım!..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar parcayı temin ettim be arabam çalıştı...

Bu parçada modülün devir okuyucusu olarak geçiyormuş...

Cevaplayan olmadı ama yinede teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...