Jump to content

Mazda 6 ya Takılan LPG Markaları

afsin64
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar dönüşüm yaptığınız markaları, eksileri ve artıları hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. tabi firma ve usta bilgilerinide verirseniz daha sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Romano taktırdım. Kahvecioğlu'nda, İrfan Ustaya (İkitelli)

Romanoyu sessiziği, enjektörlerinin hızlı ve ayrı olması ( gerektiğinde tek tek değişebilme avantajı) ve daha da önemlisi tanıdık bir usta / satıcı olması sebebi ile tercih ettim :)

Bildiğim kadarı ile bir tane de LPG li Mazda6 Aras ( mazdamx-5 ) ta var İzmir de..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

arkadasar selam..bende yenı mazda 6 var.lpg taktırmayı dusunuyorum.dger taraftanda garantıy ı bozdurmaya degermı bılmıyorum..ankarada taktıran var ıse tavısyesı ve performansı konusunda dusuncelrınızı yazarsanız sevınırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Ankaradayım, Şu ana kadar Mocan Otogaz Brc yetkili servisine çevremden arkadaşlarımdan hatta bölümdeki hocalardan toplamda 12 adet montaj yaptırdım. Ve hiçbirinde en ufacık bir sorunla karşılaşmadım.Montajların birinde gri mazda 6 vardı. İsterseniz bir görüşün. Kesinlikle size yardımcı olacaklardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadasar selam..bende yenı mazda 6 var.lpg taktırmayı dusunuyorum.dger taraftanda garantıy ı bozdurmaya degermı bılmıyorum..ankarada taktıran var ıse tavısyesı ve performansı konusunda dusuncelrınızı yazarsanız sevınırım.

Bildiğimiz kadarı ile MeB Başayar da LPG takıyor araçlara. Onun dışında başka yerler de var ama garantisi bitmemiş bir araca taktırmak için biraz düşünmek lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

2006 model mazda 6 facelift arabaM. yağlama sistemi ile beraber atiker marka LPG taktırdım bugün teslim aldım arabayı bir problem gözükmüyor.... baya araştırdım daha önce kullananlardan da ustalardan da markadan ziyede ustaalığın önemli olduğunu vurguladılar. tanıdık vasıtası ile gittim ve taktırdım. daha önce de 98 model h.civic e 96 bim km de taktırmıştım 176 bin km kadar ben kullandım ve şu an abimde 210bin km de motorda hiçbir problem yok. ama tatarini marka taktırmıştım ayar problemini çok yaşamıştım. rolantide dalgalanıyordu. bir sürü uğraştırmışlardı beni yok buji değiştir buji kablosu değiştir bu marka güzel değil bir daha değiştir boğaz kelebeği v.s ama problem sadece ayardı ve beceremiyorlardı başka bir tatrini servisinde ayar ile çözülmüştü ama 20 bin km problemli kullanmıştım. 10 km de bir de ayarı bozuluyordu yani her bakımdan sonra mutlaka ayara gidiyordum bazen daha da erken gitmek zorunda kalıyordum.. onun dışında hiçbir problem yaşanmadı ve tasarrufu da çok iyiydi arabanın. bu problemlerden ötürü birdaha gaz taktırmam demiştim ama ancak 7 ay dayanabildim taktırmadan.. şu an rolanti problemi yok çekişte farklılık hissedemedim sadece rölantide çalışırken sarsıntısı biraz farklı fazla gibi geldi bana 1000km sonra ayara gideceğim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir kontrol ettir, eğer kaçak varsa yeni buji kablosu kullan ve LPG uyumlu buji taktır. Benim kişisel tavsiyelerim bunlar ;) Bunun dışında güle güle kullan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bujileri yeni taktırmıştım serviste orjinal buji zaten iridium du heralde ama aklımda var bunlardan so nra ngk nın lpg bujileri nden takmaya.

çok fazla değil zaten ben biraz da takıntılıyım heralde. bir müddet kullanayım zaten 10 km kullandım anca öğlen arası alıp işyerine döndüm... bu arada çok sağol yardımların için...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

farkındayım ruhsat olayını hiç sevmiyorum. önceki arabada polisle kavga etmiştim sonra babama vekalet vermiştim. tüm arabaları kapsayan vekaletti  :D :D şimdi de babam sağolsun halledicek  :)

sizin arabalarda arıza ışığı yanmışmıydı? dün arıza ışığı yandı... bağladım makineye bir arkadaşta rolanti hatası çok fakir karışım dedi. bugün ayara gideirm tekrar zaten çekişi biraz düşüktü. birkaç sefer daha gideceğiz anlaşılan ayara. bu arıza ışığı devamlı böyle yanacak mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanmaması lazım. Bende 2 senede sadece 3 kere yandı. En son yandığında ayarları yeniledik ama esas sebebin OPET te satılan Aygaz EuroLPG+ dan olduğuna dair ciddi ibareler olduğu için oradan almayı kestiğimden beri bir daha yanmadı. Bende de zengin karışım mevcuttu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

arkadaşlar selam 2009 Mazda 6 aldım. İzmirde bulunuyorum  lpg takan iyi bir usta önerisine ihtiyacım var ayrıca brc-prins-zavoli sistemlerinden hangisi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar selam 2009 Mazda 6 aldım. İzmirde bulunuyorum  lpg takan iyi bir usta önerisine ihtiyacım var ayrıca brc-prins-zavoli sistemlerinden hangisi?

Sorun oluştuğunda rahatlıkla çözebilecek usta diyorum her zaman...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar . Brc lpgli 2010 otomatik mazda 6 ımla lpgde düz yolda 200 ün üstü hızlara çıktım, bir sıkıntı yok. Ancak 5-6 km lik uzun bir rampada 160 dan 80 e kadar düşüyor , 3 vitese kadar düşüyor, ve arabamdan nefret ettiriyor. Lpg ayarı filtre bakım falan ilk aldığımda 3 ay önce yaptırmıştım. Aklıma ilk gelen lpg ayarı. Siz ne dersiniz. Dönüşte benzinle gidicem :(.. Bir de sallı bir kasisde . Nadiren de olsa plastik sesi gibi kırt diye bi ses geliyor?!?! Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar . Brc lpgli 2010 otomatik mazda 6 ımla lpgde düz yolda 200 ün üstü hızlara çıktım, bir sıkıntı yok. Ancak 5-6 km lik uzun bir rampada 160 dan 80 e kadar düşüyor , 3 vitese kadar düşüyor, ve arabamdan nefret ettiriyor. Lpg ayarı filtre bakım falan ilk aldığımda 3 ay önce yaptırmıştım. Aklıma ilk gelen lpg ayarı. Siz ne dersiniz. Dönüşte benzinle gidicem :(.. Bir de sallı bir kasisde . Nadiren de olsa plastik sesi gibi kırt diye bi ses geliyor?!?! Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

sıkıntı yok, bende de aynı. at arabası gibi otobanda 3'e kadar düşüyor :kafa: eski marea HLX'imi ve volvo s60'ımı arıyorum bu konuda :kafa: yola çıkardım, atardım 5. vitese, daha da ellemezdim vites koluna. lpg'de kullanmanızla da alakası yok. benzinde de aynı şeyi yaşayacaksınız...

dediğiniz ses yürüyen aksamdaki burçlardan, amortisör keçelerinden, arka helezon takozundan geliyor olabilir. bu kısımları yağlayarak sıkıntıyı çözebilirsiniz...

bu arada halil abi sen misin??? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk aklıma avans ayarı geldi Abdullah ama ne kadar doğru bilemedim... Gerçi; benzinde de aynıysa sorun yok demektir...

Elektronik ateslemeli motorda avans ayari olmaz ki abi. Daha dogrusu ecu bunu kendi ayarlar. Sente atlarsa ancak bu durum ortaya cikabilir ama hem zincir var bizim motorlarda hemde sente atlak olsa araba butun devirlerde duzensiz calisir. ilk basta rolanti bozuk olur zaten ama boyle bir durum yok...

Bunun tek nedeni araba cok agir. Benim arabanin bos agirligi 1.520 kg. Bide ivir zivirla, yolcuyla iyice agirlasiyo. Motor arabayi cekemiyor. Birde arada tork konvertoru olunca vay haline. Manuel vites olsa bu kadar zorlanmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elektronik ateslemeli motorda avans ayari olmaz ki abi. Daha dogrusu ecu bunu kendi ayarlar. Sente atlarsa ancak bu durum ortaya cikabilir ama hem zincir var bizim motorlarda hemde sente atlak olsa araba butun devirlerde duzensiz calisir. ilk basta rolanti bozuk olur zaten ama boyle bir durum yok...

Bunun tek nedeni araba cok agir. Benim arabanin bos agirligi 1.520 kg. Bide ivir zivirla, yolcuyla iyice agirlasiyo. Motor arabayi cekemiyor. Birde arada tork konvertoru olunca vay haline. Manuel vites olsa bu kadar zorlanmaz...

Yeni bir şey öğrenmenin dayanılmaz hafifliği... :)

Teşekkürler, kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sıkıntı yok, bende de aynı. at arabası gibi otobanda 3'e kadar düşüyor :kafa: eski marea HLX'imi ve volvo s60'ımı arıyorum bu konuda :kafa: yola çıkardım, atardım 5. vitese, daha da ellemezdim vites koluna. lpg'de kullanmanızla da alakası yok. benzinde de aynı şeyi yaşayacaksınız...

dediğiniz ses yürüyen aksamdaki burçlardan, amortisör keçelerinden, arka helezon takozundan geliyor olabilir. bu kısımları yağlayarak sıkıntıyı çözebilirsiniz...

bu arada halil abi sen misin??? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

:) evet benim apom. Peki 155 lik motorda mı aynıdır? Çook canımı sıkıyor bu rampa işi. Yine de benzinle bi deneyecem yarın.. Eğer çok bayılmazsa lpg ayarı yaptırmak gerekiyor. İki gün önce bi toplaşmamız vardı eski arkadaşlarla. 3.20 2014 ve a4 2013 yanında çok daha şekil duruyordu benim araç :)))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...