Guest izmitlii

sun roof tan gelen rüzgar sesi

mazda 3 lerde sunroofu açınca rüzgar sesi geliyor. önde mekanizmanın bir parçası var onu elle haff bastırınca rüzgar sesi kesiliyor. sizde de aynı şey oluyor mu, yoksa benimkine has bişey mi bu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben de mekanizma hepsinde aynı sesi çıkartıyor diye düşündüydüm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

izmitlii senin bahsettigin ses yuksek hızlarda mı oluyor?80-100 gıbı ses baslıyor.oyleyse o bende de var.ben normaldır deyıp hıc ılgılenmemıstım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence o ses normal. Sonuçta arabanın dışına bir parça çıkıyor ve yüksek hızda ses yapması normal. Mazda6 da da yapıyor o sesi..Marka veya modelden bağımsız o ses..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben de olmuo :D ya da müzik her daim açık olduğundan ben duymuorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende şu şekil bi parça var, ebay den almıştım.. orjinal mazda parcasıydı, japonyadan gelmişti.. sunroof sonuna kadar açık olsa dahi ses yapmıyor.. gerci kullanmıyorum cıkardım duruyor bir kenarda ama kullandığım süre boyunca ses problemi olmadı..

sunroof02.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hmmm arkadaşın sunroof un üzerindeki parça rüzgarı engeller doğru.

ses hız 70-80 den sonra yoğunlaşıyor dediğiniz gibi.

sunroofun ön tarafında bir parça var onu elle bastırırsanız ses tamamen kesiliyor. o parçaya bir düzen uygulayamayız sanırsam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O parca yanlis bilmiyorsam havanin direk iceri girmesini engelleyen birsey veya hava akimi ile birseyin iceri girmesini engellemek icin de diyebiliriz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.