Jump to content

LPG ayarı sonrası başıma gelenler...

olker444
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

pasiflikten değil bilgisi olmayanlar yazmıyor.Bilgim yok diye belirtmek için herkes buraya mesaj atamaz.

Sorununuz benzinde de devam ediyorsa bildiğim kadarıyla cevap vereyim LPG ve benzin ayrı çalışıyor.Fakat lpg yi çok uzun bir süre önce taktıysanız motora zarar vermiş olabilir az ihtimalde olsa.Fakat yeni taktıysanız ve benzinde de aynı problemi yaşıyorsanız sorun lpg sisteminde değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

feramuz ustayaedirneden bıi arkadas gitmişti hatta ben yardımcı olmustum feramuza sordugumda edırneden gelen oldumu dıye oda oarabanın hem sanzumanında sorun war yapılması keyfe keder hemde motoru yag yakıyo demıstı ger motrunuzda bolye bı yag yakma sorunu warsa buna baglı olarak lpg ayarı tutmayabılır e tabıkı bu duruma benzındende bısey beklemek yersız olur sanırım tabı sız bahsı gecen arkadassanz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabada sıkıntı lpg ayarı sonrası oluyor,biraz önce echotec türkiye distribütörlüğü ile konuştum ve aynı sorun otomatik viteste lpg varsa olabiliyor çözümüde lpg ecu sunu değiştirin şeklinde oldu.sskirci arkadaşım evet ben o edirneden gelen kişiyim.Arabayı mazda merser koşuyolunda full bilgisayarda baktırdım ustalar epey bakındı ama ne motorda ne şanzımanda feramus ustanın dediği gibi sorun bulamadılar.sorun ateşlemede dolayısıyla distribütörde olabilir dediler...çok anlamam bu işlerden ama eğer bu ecu olayı doğruysa mantıken bu sorun çorap söküğü gibi düzelecektir. ecu ateşleme sorununu yaratıyor ama sorun distribütör sanılıyor olabilir,tabi aracın yağ yakma işleminide zaman zaman yaptığını varsayarsak sanırım feramus ustanın teoriside motor sorunlu olabilir teoriside pek inandırıcı gelmiyor.Bu arıza sayesinde teorik olarak epey araştırma olanağı buluyorum ancak ne yazıkki sizler gibi ustalarla konuşmak çok zor,saplandıkları birşey varsa ne yaparsan yap anlatamıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İkiler Otomotiv - Taber Ayaz

Bostancı Oto Sanayi Sitesi Girişi No. 120 / 5 - İstanbul    Tel.: 0216 - 575 27 67

Taber usta ile bir görüşün derim ben belki çözüm yolu bulabilir sorununuz için ......

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biri bişey nyazmıycakmı??...bizim club çok ama çok pasif be.

Arabayı mazda merser koşuyolunda full bilgisayarda baktırdım ustalar epey bakındı ama ne motorda ne şanzımanda feramus ustanın dediği gibi sorun bulamadılar.

Bu nasıl bir yaklaşım anlayabilmiş değilim. Arabanızı bir sürü ustaya göstermişsiniz ama henüz tam bir sebep bulamamışlar ve siz kalkmış bizden sorunla ilgili yorum yapmamızı bekliyorsunuz.

Araba + Ustalar&Servisler + Siz + Problem

Tüm bileşenler bir aradayken bile sorununuzun tam sebebini bulamamışken biz burada ekran karşısında sizin sorununuza çözüm veya yorum nasıl yapalım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teber Usta ile ilgili yazdıklarınıza katılmıyorum... Arabanızı başka bir ustaya göstermişsiniz, teber usta dokunmamış anladığım kadarı ile, sizden para almadan çıkma da olsa parçayı vermiş, Cihan Usta (Tanırım kendisini de) takmış , dönünce daha uygun fiyatlısını bulmuş(demekki siz alırken parçayı bir fiyat verilmiş ve anlaşmışsınız) ve  siz sizden kaynaklanan problemler nedeni ile parçayı deneyemediğinizi ekstra gün talep etmek için Teber usta' yı aradığınızı söylüyorsunuz... Teber usta sakin bir adamdır, sizi tanımıyorum, dedikleriniz %100 doğru olsa dahi kendisini dinlemeden yorum yapmak yanlış tabi ancak problem sanki biraz siz de gibi... (yanlışım var ise düzeltin)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çözüm bulunamayan bir problemin insanı ne kadar çok bıktırdığını, kızdırdığını iyi bilirim. Bu yüzden seni az çok anlayabiliyorum ama dediğim gibi "forum çok pasifmiş" dediğin için yazmıştım o mesajı. Sizin durumunuz sanki biraz bir sürü doktora gidip şifa bulamamış ve son çare üfürükçülere giden hasta durumuna benziyor. Biz buradan okuyup üflesek bile neye fayda :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Konuya dair kendi yorumlarımı sildim arkadaşlar,Taber beyle yüz yüze tanışma şansım oldu ve kendiyle büyük bir yanlış anlaşılma sonucu karşı karşıya kaldığmızı öğrendim.Kendisini ilk imaj olarak çok saygılı aynı zamanda iş ahlakı olan bir insan olarak tanıdım.Aracımıda bu imaj ve güvene dayanarak teslim ettim.Yanında çalışan arkadaşlarında keza öyle olduklarını düşünüyorum.Koşuyolundaki Mazda servisindeki arkadaşlarında bu yanlış anlaşılmalardaki rolünüde tabiki unutmamak gerekir.Ben Taber ustaya herşeyi az çok anlattım ve geçmiş gün olduğu için eskiyede bir sünger çekmeye karar verdim.Umarım sorunum tam anlamıyla çözülür ve artık bir daha bununla uğraşmam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuya dair kendi yorumlarımı sildim arkadaşlar,Taber beyle yüz yüze tanışma şansım oldu ve kendiyle büyük bir yanlış anlaşılma sonucu karşı karşıya kaldığmızı öğrendim.Kendisini ilk imaj olarak çok saygılı aynı zamanda iş ahlakı olan bir insan olarak tanıdım.Aracımıda bu imaj ve güvene dayanarak teslim ettim.Yanında çalışan arkadaşlarında keza öyle olduklarını düşünüyorum.Koşuyolundaki Mazda servisindeki arkadaşlarında bu yanlış anlaşılmalardaki rolünüde tabiki unutmamak gerekir.Ben Taber ustaya herşeyi az çok anlattım ve geçmiş gün olduğu için eskiyede bir sünger çekmeye karar verdim.Umarım sorunum tam anlamıyla çözülür ve artık bir daha bununla uğraşmam.

keşke mesajları silmeseydiniz, teber usta epey büyük bir töhmet altında kalmıştı burada, haberi bile olmadığı bir olay ve anahtar oynatmayı bırakın, görmediği bir araç için... Yinede yanlıştan dönmek güzel, konu ile ilgili salı günü aramıştı Teber usta... Bencwe 1-2 kilo baklava ile gidip tatlı tatlı gönlünü alın, ince ruhludur teber Usta, size bir şey demez efendiliğinden ancak epey kırılmıştı yazdıklarınıza....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Töhmet altında bıraktıranlar hakkında bir miktar bilgi verdim kendisine.Dediğim gibi geçmiş gün olayı deşmekte bize yakışmaz.Baklavayı bilmemde bir büyük Tekirdağ rakısının yeri var,ev yapımı bir kaç litrede şarap  bir nebze mazda dostluğuna yaklaştırır belki bizi:)))....kısmetse hafta içi çağırdığında arabamı almaya gidicem.selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...