Jump to content

Otomatik Sedan (ABS Var Mı ?)

alexoss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar benim araba 94 323 otomatik klimalı ya bu arabada önlerde çift havalandırmalı disk var bu arabalarda abs varmı?bende varsa nasıl anlayabilirim abs olduğunu?abs beyni tam olarak nerde?bana yardımcı olursanız sevinirim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar benim araba 94 323 otomatik klimalı ya bu arabada önlerde çift havalandırmalı disk var bu arabalarda abs varmı?bende varsa nasıl anlayabilirim abs olduğunu?abs beyni tam olarak nerde?bana yardımcı olursanız sevinirim....

Bildiğim kadarıyla o modellerin hiçbirinde ABS yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

40-50 ile falan giderken veya yolun durumuna göre daha düşük süratte frene köküne kadar bas, takır takır bir ses geliyor ve lastikler kilitlenmiyorsa(kullanırken anlarsın) abs var demektir.

ama Mustafam yok diyorsada yoktur yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abs lerin beyni nerede oluyor.abs var bu arabalarda opsiyonel listede.piyasada abs li araçlar var bildiğim gibi.

Edit: Tamamı büyük harflerden oluşan mesajlar forum kurallarınca yasaktır. Düzeltildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abs lerin beyni nerede oluyor.abs var bu arabalarda opsiyonel listede.piyasada abs li araçlar var bildiğim gibi.

Edit: Tamamı büyük harflerden oluşan mesajlar forum kurallarınca yasaktır. Düzeltildi.

Bu zamana kadar hiç ABS li (1990/1994 model) 323 görmedim, duymadım. Dolayısıyla da ABS beyninin nerede olduğuyla ilgili hiçbir fikrim yok. Sizin aracınızda eğer ABS varsa, Özhan'ın söylediği şekildeki bir testle bu anlaşılabilir. Ayrıca, eğer o arabada ABS varsa kontak anahtarını çevirdiğiniz zaman ön paneldeki yağ, akü, v.s. lambalarının haricinde ABS lambasının da yanması gerekiyor. Bunların haricinde, sigorta kutusu içinde abs sigortası olması gerekiyor. Diğer tüm sigortaların neye ait olduğunu gösterir bir tablo vardır sigorta kutusu kapağında. O tabloya göre ABS sigortasının yeri var mı? Varsa sigorta takılı mı? Bunlara da bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonradan da takılmış olabilir belki Mustafa abi:)Bildiğim kadarıyla takıyorlardı türk kafası abs sistemi:D Orjinalde yok bencede.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...