Jump to content

Hararet Lambasının İlk Çalıştırmada Yanması

Selman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Araba ilk çalıştığında hararet lambası yanıyor, 2-3 dakika sonra sönüyor. Yağı suyu tamam.

Çoğunlukla güneş altında durması ve koyu renk olmasından dolayı mı? Normal midir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba ilk çalıştığında hararet lambası yanıyor, 2-3 dakika sonra sönüyor. Yağı suyu tamam.

Çoğunlukla güneş altında durması ve koyu renk olmasından dolayı mı? Normal midir?

Normal değildir.

Bilgisayara bağlatıp bi kontrol ettirmende fayda var Selman abi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu haftasonu bakarlar toplantıda, olmadı bin bakımında... Gerçi o bilgisayara hiç araba bağlandığını görmedim bizim serviste, öyle durur kenarda boynu bükük...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman Abi hararet göstergesi mavi ise herhangi bir sorun yoktur motor çalışma ısısına gelene kadar yanar ve sonra söner.

Arabada klasik hararet ibresi yoksa bu tip ışık vardır. Yeni araçların çoğunda var bu olay  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet aynen bu ve mavi... Peki bildiğimiz gösterge yok mu yani bu 2 lerde? Ben hiç farkında değildim açıkçası...:D Bizim bildiğimiz bu yanınca motor kapak conta ister....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün test sürüşü yaptım,yeni Mazda3'lerde de aynı.Hatta yanımdaki beyfendiye, bu lamba sönmüyor bi aksilikmi var dedim,hayır yeni araçlarda böyle, motorun soğuk olduğunu belirtiyor dedi.Bu arada benim arabayı yeni Mazda3'le değiştirecek kadar bi heves oluşmadı bende. :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

...Bu arada benim arabayı yeni Mazda3'le değiştirecek kadar bi heves oluşmadı bende. :P

Ciddi misin? smiley dil çıkarmasa anlayacaktım ama kafam karıştı şimdi. :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bu göstergeyi kaldırmışlar ama biz neye göre araba çalıştıracağız kışın? Gösterge tam ortaya gelene kadar çalıştırırdık...

vardır caponların bi bildiği diycem ama aynı zihniyet sedan bagajınada tutamak(adı herneyse) koymamış :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bahsettiğiniz gösterge motor soğutma suyunun soğuk olduğunu işaret ediyor. Kullanma klavuzundan bakmıştım yeni Mazda 3 te. Suyun sıcaklığı normale düştüğünde sönüyor. Ben bazen bekliyorum sönmesini bazen devam ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...