NeBiAnd

Tek Far Sarı Yanmaya Başladı

Benim xenon ampulün biri sarı yanmaya başladı.Ömrü mü bitti değiştirmek mi gerek.? Yoksa balast'da arıza mı var.?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

alırsan 25 dolara zenon böyle debelenirsin :D :D :D

ampül komple gider diye düşünüyorum balasttan olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kargosu mu 25$ :D :D

yok kendi 25 kargosu 60 küsür dolardı :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biran abi diğer farın balastını veya ampülünü sarı yananla değiştir arıza hangisinde belli olur  :hi:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ulen Bülo sadece 14 ay dayandı be. :sopa:  :boks::kafa: Aslında bende gündüzleride hep yaktım zorladım gaiba kapasiteyi.İnşallah balastdan değildir.Ampul ile işi çözeriz.Karizma gitti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ulen Bülo sadece 14 ay dayandı be. :sopa:  :boks::kafa: Aslında bende gündüzleride hep yaktım zorladım gaiba kapasiteyi.İnşallah balastdan değildir.Ampul ile işi çözeriz.Karizma gitti.

sana dedim 25 dolar al 2 tane yedekli olsun diye :D bendekiler yanıyor hala sorunsuz :nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ayın sekizinde muayene vardı , ondan sonra zenon taktırayım diyordum ama sanırım vazgeçeceğim..

1. çünkü ben gündüz hep far açık kullanırım.

2. ne böyle zırt pırt arıza yapan sistemle uğraşamam :fiuw::nea:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlhan abi sürekli arıza yapan bir sistem değil.Ben gece gündüz açık gidiyorum şuana kadar herhangi bi problemle karşılaşmadım.Xenonların yanma ömrü diğerlerinden 5 kat fazlaydı yanılmıyorsam :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biran Abi ben xenon taktırdığımdan beri sağ far sürekli olarak 1 yıl kadar düzgün çalıştıktan sonra önce sararıyor, sonra çakar gibi yanıp sönmeye başlıyor, sonra da tamamen iflas ediyor, ampul değiştirince düzeliyor. Bugüne kadar 1 kere bile ampul parası vermedim, hep garantiden değişti 2 sene dolmadığı için...

Ama ilginçtir hep sağ far yapıyor aynı şeyi. Şu anda da yine sararmaya başladı. Balasta baktılar bişey bulamadılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağol Okan moral oldu bu bilgi.İnşallah ampuldendir.Baktıramadım daha zamansızlıktan. ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok kendi 25 kargosu 60 küsür dolardı :D :D

Aha Bülo buldum bi tane kendisi 60 dolar nakliyesi 5 dolar.Alaskadan geliyormuş buzul üstünde.Serin kaldığı için bozulma riskide yokmuş. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.