sem55

Eski Mazda 3 gelecekmi?

Benim ögrenmek istedigim eski mazda3 sıfır olarak satısa sunulcakmı?samsun mazda bayiyle görüstügümde bunun daha belli olmadıgını ve eskisinin ile yenisinin arasındaki fiyat farkına göre bayilerin karar verecegini söylediler acaba haberi olan varmı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sanmam öyle bişey olacağını. Bence siz eski Mazda3 istiyorsanız başka şehirlerde bayilerin ellerinde kalan araç var mı diye araştırmaya girin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bütün bayilere mesaj cektik ama hic birinin elinde kalmamıs..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aslında bu çok mantıklı bir iş olurdu, hatta yazdım ben bunu, Opel halen eski kasa Astra'yı Astra classic diye satıyor, bizim eski kasa da yenilenen donanımla Mazda 3 classic olarak satılabilirdi ama yaptıkları arabadan çok eminler demek....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda bayileri biraz işleri savsaklıyor gibi geliyor bana. üstlerine alınırlar mı bilmem.ama 2-3 ay önce mazda bayilerini aradığımda ya ellerinde kalan modelleri satmaya çalıştılar ya da gelin başka arabalarımız var dediler bana. ben mazda 3 seda dynamic modelini istiyorum dediğimde yapacak bişey yok yanıtını aldım hep. sipariş veririz sonra alırsınız ble diyemediler.

bilmiyorum katılırmısınız ama ben eski mazda 3 modellerini yenilerden daha çok beğeniyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ellerinde araç olmayınca napsınlar :D ÖTV indirimine hazırlıksız yakalanınca hepsi bir haftada araçsız kaldı. Sonra zar zor üçer beşer geldi.

Opel gibi peynir ekmek gibi satan bir araç olsa bence eskisini devam ettirmek düşünülebilirdi ama pazar payı zaten belli. %1 civarında. Bu hacimde eski araç getirse kim alacak ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu olaydan kimsenin haberi yok herhalde mazda yetkilileriyle görüsecek biri yokmu?? bu olayın dogru olup olmadıgını ögrensek iyi olur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben oyle birsey duymadim, ihtimal de vermiyorum. Olsa haberimiz olurdu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birde şunu sormak lazım. Daha önce Mazda'nın böyle bir uygulaması olmuş mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eski arabayı niye getirsinler. olmaz öyle bişey. eski kasayı beğeniyorsanız 2 elde alabiliğrsiniz. 2000-3000 km de bir sürü araç var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vardır tabii de satılık mı o araçlar?

elbet vardır satacak biri ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlaşılan bu eski kasa git gide kıymetlenecek  :D

Ben olsam şu an eski kasa ve yeni kasa aynı anda aynı fiyata satılsa eskiyi alırdım  :geyik:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

imkansız bence zaten öyle bir durum olmasınıda asla istemem  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kasa değişkliği yenilikse evet yeni :) Ama motor ve özellikle otomatik vites (hala 4 ileri) şanzuman aynı oldukça o yeniyi tercih etmem.Bizim kasalar daha karizmatik daha çekici :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aslında bu çok mantıklı bir iş olurdu, hatta yazdım ben bunu, Opel halen eski kasa Astra'yı Astra classic diye satıyor, bizim eski kasa da yenilenen donanımla Mazda 3 classic olarak satılabilirdi ama yaptıkları arabadan çok eminler demek....

İyi ama eski Mazda3 Astra gibi çatır çatır satan bi araba değildi. O nedenle 2 stoğa girmek mantıksız...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yahu stok dediğin nedir? Her gemiye 10-15 tane de ondan atacaklar ama bant ayarlanamıyorsa başka tabii...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabanın maliyeti 10.000 lira olsa 10 - 15 tane dediğin 150.000 lira eder Selman Abi. Güncel kasaykenki satışları ortada, yeni kasası çıkmışken kaç tane eski kasa satacaklar ki 150 milyarlık extra stoğa girsinler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ha sen bizimkiler için söylüyorsun, onu bilemem, bak oldukça talep var, millet eski kasa arıyor, ben fabrika için söylemiştim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.