ErdemG

Patlak Lastikte Köpük Kullanmak?

Merhabalar, benim 323'e lpg taktırma planım varda, lpg tüpünü stepneye taktırmak istiyorum, fakat lastik patlarsa ne yaparım diye düşünmüyorda değilim... Lastik köpükleri olduğunu öğrendim, bu ürünler lastiğe zarar verir mi, kaç km gidebilirim köpüğü sıktıktan sonra, bu ve bunun gibi sorulara eğer siz tecrübeli mazdaseverler yanıt bulursa çok ama çok sevinirim...

Sanırım forumda stepneye lpg taktırmış ağabeylerimde var, onlar özellikle yardımcı olabilirse süper olur, şimdiden teşekkürler :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben simdilik stepneyi bagajda tasimaya devam ediyorum ama amacim ine stepne bulmak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben simdilik stepneyi bagajda tasimaya devam ediyorum ama amacim ine stepne bulmak

var bitane 350 TL :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bir kez köpük kullandım. tamamen sönmüş lastiği yürüyecek duruma getirdi. Benim lastik sibobun dibinden kaçırmış. Patlak lastikleri uzun süre götürüyor diye biliyorum. Lastiğe bir zarar vereceğini zannetmiyorum. Çakmaklıktan çalışan pompalar var, amacınız sadece bir sürelğine de olsa şişirmekse alın bir pompa her zaman kullanın. Bu pompalar da çok ucuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bir kez köpük kullandım. tamamen sönmüş lastiği yürüyecek duruma getirdi. Benim lastik sibobun dibinden kaçırmış. Patlak lastikleri uzun süre götürüyor diye biliyorum. Lastiğe bir zarar vereceğini zannetmiyorum. Çakmaklıktan çalışan pompalar var, amacınız sadece bir sürelğine de olsa şişirmekse alın bir pompa her zaman kullanın. Bu pompalar da çok ucuz.

Peki köpüğü kullandıktan sonra lastiğin içindeki maddeyi temizlemek gerekmiyor mu ? Bir de köpük balansı bozmuyor mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lpg'yi stepneye taktırmış bulunmaktayım :) En kısa zamanda bir köpük edinicem, inşallah kullanmak zorunda kalmam ama kullanırsam yazarım sonuçlarını ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlısı olsun.Köpük baya bir yardımcı oluyor en azından 20 km.götürür.Fakat fazla hız yapmamak gerekiyor.50-60 km hızı geçmemek lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben kucuk tup kullanıyorum stepne degıl ama bence her zaman yedek lastık yanında olucak yolculuga cıkarken napacaksın guvensiz... bagajımın %40lık bolumunu kaplıyor en fazla yolculukta da evı goturmuyorum gereklı olucak herseyi alıyor masallah...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bagajın orjinalinin bozulmasından hiç hoşlanmıyorum, stepnedeyken lpg tankı en azından gözümden uzak oluyor ve bagajı açtığımda temiz bir görüntüyle karşılaşıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ince lastikler var onlara da bakabilirsiniz ;)

ince lastiklere bakın derim bende kullanışlı ve küçük boyutta olması diger yedek lastik ebatına göre daha büyük kolaylık saglıyor yolculuk halinde de uzun süre dayanır. Ve çokda yer kaplamıcagı için gözünüze fazla batmaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.