hyilmaz99

Mazda 626 Tavan Lambasını Sökemiyorum

1991 model Mazda 626 Sedan aracımın tavan lambasını değiştireceğim. Bir türlü sökmeyi başaramadım. Tavan döşemesini de yenilemek istiyorum, her halikarda bu tavan lambasının sökülmesi gerekiyor. Çok basit olduğunu düşünüyorum ama ben bir türlü beceremedim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cam olan kısmı kenarlarınadan tutup çekin fakat dikkatli davranın sonuçta 18 senelik plastik elinizde kalmasın.Sonra camı çıkardıktan sonra altında vida vardır onları söktünüzmü çıkar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cam nerdeyse alt tabla ile bütünleşmiş, sökülebilir gibi gözükmüyor. Doğrusunu söylemek gerekirse sökerken kırılacağını düşünüyorum. Kırılırsa da uydurma bir tavan lambası takmak zorunda kalacağım. Malum tavan lambasını bulmak imkansız gibi birşey.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sanırım uzun süre ışık açık kalıp aşırı sıcaktan eriyip yapıştı.Kolay gelsin valla :S

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cam nerdeyse alt tabla ile bütünleşmiş, sökülebilir gibi gözükmüyor. Doğrusunu söylemek gerekirse sökerken kırılacağını düşünüyorum. Kırılırsa da uydurma bir tavan lambası takmak zorunda kalacağım. Malum tavan lambasını bulmak imkansız gibi birşey.

Yetkili servise sordunuz mu ? Belçika Deponun çok iyi bir yedek parça temin oranı var ( %98 ) parçanız %2 lik dilime girmiyorsa oradan getirtmek mümkün..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende uğraştım sökemedim benim lambayıda japonla falan yapıştırmışlar sanırım cam yeri çıkmıyor :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben halen sökemiyorum. Aklıma geldikçe uğraşıyorum. :-) Bigün sinirle kırıcam galiba!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben sökmüştüm cam kapağı ampullerden biri yanmadığı için temassızlık vardı giderdim bayağı bir zaman harcamıştım sökme şeklini bulmak için tekrar taktım uzun zaman önceydi hatırlamıyorum teknik bir sökme şekli olduğunu biliyorum. Bu gün öğleden sonra bakarım nasıl söküldüğüne.

Oziyal bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben sökmüştüm cam kapağı ampullerden biri yanmadığı için temassızlık vardı giderdim bayağı bir zaman harcamıştım sökme şeklini bulmak için tekrar taktım uzun zaman önceydi hatırlamıyorum teknik bir sökme şekli olduğunu biliyorum. Bu gün öğleden sonra bakarım nasıl söküldüğüne.

Senin model farklı ama aynı sökülmeyebilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Senin model farklı ama aynı sökülmeyebilir

sistem aynı diye düşünüyorum. Denemekten zarar gelmez. Sonuçta bir şekilde sökmeye çalışılırsa kırılması muhtemel.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sistem aynı diye düşünüyorum. Denemekten zarar gelmez. Sonuçta bir şekilde sökmeye çalışılırsa kırılması muhtemel.

Aslında burada sökebilen bir arkadaş varsa GD kasa tavan lambasını videoya çekip paylaşırsa on numara olar diye düşündüm :)

F4nt4stic bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bir kaç defa söktüm. arka tarafında küçük bir çentik var buradan ince düz tornavida sokup biraz kanırtmak gerekiyor. çok kolay söküldüğünü söylemem tırnaklar bayağı tutuyor ama biraz asılınca kapak çıkıyor. önemli olan çentikten içeri soktuğunuz tornavidayı iç kısımdaki plastiğe denk getirip o şekilde açmak gerekiyor. aslında ucu bükük bir tornavida olsa daha kolay sökülebilir.

Oziyal bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bir kaç defa söktüm. arka tarafında küçük bir çentik var buradan ince düz tornavida sokup biraz kanırtmak gerekiyor. çok kolay söküldüğünü söylemem tırnaklar bayağı tutuyor ama biraz asılınca kapak çıkıyor. önemli olan çentikten içeri soktuğunuz tornavidayı iç kısımdaki plastiğe denk getirip o şekilde açmak gerekiyor. aslında ucu bükük bir tornavida olsa daha kolay sökülebilir.

Birisi ucu bükük tornavida mı istedi.... Buyrun efendim, böyle bir şey mi ? :D

-font-b-Q2612-b-font-toner-cartridge-ben

Oziyal ve mursel_balci bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben denedim bir ara ama tam emin olmadığım için zorlamadım kırarım diye :) hafta sonu bir bakayım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu gün 10 kez söküp taktım. Mürsel beyin yazdığı gibi. Benim araçta cam kapakta çapraz iki köşe tırnak kırık bu yüzden kolay çıkıyor olabilir dikkatli olunmalı kırılmasın sonra tereddüt halinde bir montajcıya söktürülebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.