Jump to content

Mazda Türkiye'den En Son Haberler

Guest helin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Geçtiğimiz günlerde Mazda Türkiye Satış Direktörü Toros Bey'le görüştüm ve yeni haberler aldım. Bunları da sizle paylaşmak istiyorum.

CX-7 ve CX-9 Ocak-Şubat ayı gibi Türkiye'de olacak. CX-7, full donanım paketi ve 2.3lt benzinli, otomotik versiyonuyla satışa sunulurken; CX-9, yine full donanım paketi ve 3.7lt benzinli, otomotik versiyonuyla Türkiye'ye gelecek.

CX-7'den ilk etapta 60 aracın Türkiye'ye getirilmesi düşünülüyorken, CX-9'dan sınırlı sayıda getirilecek.

Bana göre de CX-7 2.3 lt benzinli motor seçeneğiyle satılabilir, fakat CX-9'un hiç şansı yok..

BT-50'nin 3.0lt otomotik versiyonu da yakında Türkiye yollarında olacak.

Şimdilik Mazda Türkiye'den haberlerimiz bunlar efenim.

Esen kalın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgilendirme için teşekkürler :) Fakat bu araçlar pek satılmaz bence.2.3 litre hem benzinli hem otomatik 15 litreden aşağı yakmaz şehir içinde :D

Satılacak araçları neden getirmezler anlamış değilim dizel 1.6 ve 2.0 motor benzinli mazda3 getirseler bunlardan çok satar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Mazda Türkiye sanırım 2 senedir burada ama Yakıt fiyatlarından bi haber.Millet Jeep-X5 gibi arabalara tüp taktırıyor getirdikleri versiyonlar gerçekten komik :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Getirmesi güzel fakat bu pazarda pek şansı yok bence insanlar yakıt tasarufu yapalım diye neler yapıyor sen hangi motor seçeneklerini getiriyosun gerçi o tarz araba alan bir insan pek yakıta bakmaz ve fiyatı ne olur çok merak ediyorum neden mazda3. dizelini getirmiyorlar 1.6' lık yazık bu pazarda belkide mazdanın en çok satabileceği motor seçeneği ama piyasada dizel mazda yok ben mazdadan hiç bir şey anlamadım umarım hedeflediği kitleyi elde eder böyle devam etsinler :clap::)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel getirseler siz dizele de tup takarsınız. Dizel olmus 2.56, bakımı pahalı, herkes yılda 50 bin yapmıyor ki, agızlara sakız olmus dizel.

Çok haklısın Selman abi :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

E insanlar yakıt maliyetinden dolayı 50.000 yapamıyor zaten  :D Şöyle 100 km de 5 - 5,5 lt yakan dizel bir araç olsa insanlar normalde yaptığı km nin en az iki katını yapar  :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel getirseler siz dizele de tup takarsınız. Dizel olmus 2.56, bakımı pahalı, herkes yılda 50 bin yapmıyor ki, agızlara sakız olmus dizel.

abi haklısında millet dizelin fiyatını bilmeden yok dizel olsun diyor.çin arabasına binen zihniyet işte ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizelin ağızlara bence sakız olduğu vs yok dizele ben tüp takan görmedim ama öyle bir sisteminde günümüzde olduğunu biliyorum Selman abi fiyat olarak hem benzinden ucuz hemde az yakıyor bakımların ağır olduğu doğrudur ama ağır bakımları pahalı neden focus mazda ile kullandığı aynı motoru benzinliye göre çok satıyor artık astranın dizelide çoğalmaya başladı insanımız dizele daha çok taleb ediyor çünkü daha karlı uzun kullanımda yılda 10.000km geçmeyen arabayı dizel almak saçmalıktır orası ayrı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakımı bizimkilerle aynı abi çok pahalı değil.Şuan getirseler şahsım adına konuşayım almam.Fakat piyasada en çok satılan araçlar 1.6 ve daha düşük motorlu dizel araçlar.Araç satmak istiyorsan piyasaya ayak uyduracaksın.Sonra niye satamıyoruz diye dert yanıp suçu disribütörde bulmasınlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu araclarin benzinli getirilmesinin sebebi otomatik sanziman seeneginin sadece benzinli motorda olmasi. otomatik benzinli duz dizelden daha cok satilir gibi bir bilgi var ellerinde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...