Jump to content

Mazda 3 Dynamic ve Comfort Donanımları 2004-2008

slash
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yakın zamanlarda 2005 model sedan mazda 3 almayı düşünüyorum fakat model olarak karşıma comfort ve dynamic olarak 2 seçenek çıkıyor. Hangi modelin artıları fazladır, farkları nelerdir, tavsiyeniz hangisinden yana olur danışmak istedim.Bu konu hakkında bilgi sahibi arkdaşların yardımına ihtiyacım var.
        Diğer sorum ise mazda 3' te ön göğüs(konsol) üzerinde açılan mini Lcd ekran sonradan mı takılıyor, yoksa fabrika çıkışlı olarak mı üretiliyor ? Sonradan takılıyorsa ön göğüs deliniyor mu, bu işi kimler yapar, ustası, malzemesi nerden bulur, kimden yardım alırız? Fabrika çıkışlı ise hangi modellerde mevcuttur? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest architect

Dynamic bence almalısın.

Yol tutuş daha iyi ve esp var. Comfort lastikleri biraz daha ince olduğu için daha az tüketecektir ve son hızı eser miktarda daha fazla. Ama fren mesafesi daha uzun. Dynamic aksesuar olarak daha zengin sunroof deri direksiyon 16 inç jant sis farı vs.

gerisi aynı.Ben comfort kullanıyorum ve esp olmasını çok isterdim aracımda...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Sayın Architect  Bey'e teşekkür ederim. Başka,detaylı bilgiye sahip olan arkdşlarında bilgilerini paylaşmalarını rica edebilir miyim?

İkinci.el,  2004-2006 model, dynamic ve comfortlar arasında ciddi fiyat farkı oluyor, eğer bu 2 model arasında ciddi ve önemli bi fark yoksa sanırım comfortu tercih edeceğim maddi durumumdan dolayı. Mazdadan vazgeçmek istemem.

Örneğin 2 model arasında lüks (sunroof,aksesuralar vs.) dışında, performans, komfor,motor ve güç bakımından bir  farkı var mıdır? Ne gibi farklar vardır?

İlla dynamic mi almak lazımdır, comfortlarda da aynı zevki tadı alamaz mıyım? Görünüş itirabiri ile bir fark anlayamadım ben. Bilgi ve tecrübe sahibi arkşlar yardımcı olursa gerçekten çok makbule geçicek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Link çok faydalı oldu Selman Abi sağolasın. Direksiyondan kumanda olmaması dışında canımı sıkan bişey göremedim. Makul olanı isterken bşeylerden taviz vermek gerek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Digital klima ,esp,sunroof yok.Gerisi hikaye.Geri kalan ıvır zıvırları sonradan taktırabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Az mı yani bu saydıkların? Esp yeter tek başına, artık güvenlik konusunda donanım farkı koymuyorlar zaten.

Mazda yı almamdaki en büyük sebeptir DSC/TCS.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Digital klima ,esp,sunroof yok.Gerisi hikaye.Geri kalan ıvır zıvırları sonradan taktırabilirsin.

Az mı yani bu saydıkların? Esp yeter tek başına, artık güvenlik konusunda donanım farkı koymuyorlar zaten.

Abi bir şey demedim.Digital klima ,esp,sunroof dışındakilerine hikaye dedim.Konusu açılmışken daha düne kadar herkes esp'siz araçlara rahat rahat biniyordu.

Ben halen daha biniyorun  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Ayrıca bakmış olduğunuz site, Mazda'nın eski distribütörüne ait olan site. Tüm güncel bilgileri www.mazda-tr.com adresinde bulabilirsiniz..

O linki ben vermiştim yukarıda, ikinci el arayanlara kolaylık olsun diye sevgili Yunus...:) Başka bir yerde böyle tablo olarak yok dynamic-comfort farkları, mazda-tr de nasıl bulacaklar satmadığı arabayı? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

2007 sedan dynamic alalı daha altı gün oldu aracımı tam olarak tanıdığımı söyleyemem.Ruhsatta dynamic full yazıyor.2007 dynamic olanların sabit özellikleri nedir acaba?Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...