Jump to content

120 Bin bakımına bıraktıgım aracımla serviste kaza yapmişlar....:(:(:(

emirhan_S
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle merhaba arkadaşlar Ben aracımı 1 hafta once maslaktaki merser mazdaya 120 bin bakimı için bıraktım aracımın 3 gun içersinde hazır olacagını soylediler ve benden bakim ucreti olarak 1880 tl istediler bende 100 bin bakiminı da yaptirmadıgım için makul dur diyip aracımı teslim ettim Aracımın pztsi hazır oldugunu soylediler ama ben şehirdışında oldugum için aracı çarşamba alabilecegimi soyledim Ve çarşamba sabahı beni servisten aradılar aracın başina ufak bir olay geldigini soylediler 1 hafta i.çinde teslim edicez dediler tabiki bende aracımı gormek istedim ve maslak sanayi ye gittim gittigimde bir baktım aracın durumu gayet ciddi 2 kapı degişcek marşpiyeller duzelcek falan filan ciddi bi hasar vardı aracımda kiralık araba istedim biz sizi arıcaz dediler ve aramadılar surekli atlatıyolar ciddi şekilde magdurum aradıgım zaman ise ozur dilemekten başka bi şey yapmiyolar Benim araç sahibi olarak ne gibi haklarım var bunları merak ediyorum cunku servisidir diye 2 bin tl ye yakin para oduyoruz ama aracımızın başina gelenlere bak kazadır mutlaka olur ama servisin ilgisizligi beni çok kızdırıyo sizce ne yapmaliyim Teşekkuler Konuyu yanliş yere actıysam kusura bakmayın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla öncelikle geçmiş olsun kötü bir durum. 2 kapı değişeceğine göre heralde servis içinde yapmamışlardır kazayı. Dışarıda sürüyolardır. Bunu bence başka bi servise sor en güzel cevabı onlardan alırsın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de inandırıcı değil. Tabi merser nasıl bi yer bilmiyorum ama benim gittiğim mazda servislerinin içinde yıkama yerleri de vardı hemen orada yıkıyorlardı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.

Öncelikle bakım ücreti olarak istenen paraya takıldım, nedir bu böyle 1880 lira? Dökümü nedir, sordunuz mu?

İki kapı ve marşbiyel dediğinize göre yandan darbe almış görünüyor, servislerin sigorta poliçeleri sadece servis içini değil, belli bir mesafeye kadar civarını da kapsar, test sürüşü vs. işler için, kendi kaskolarından yaptıracaklar kısacası, uzamasının sebebi odur.

İkame araç için ısrar edin, poliçelerinde yoksa bile kendileri versinler, peşini bırakmayın, işinizden gücünüzden kalmanızın bedelini dava edeceğinizi de söyleyin gerekirse...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oncelikle gecmis olsun. Kotu bir durum.

1880 TL para vermeden once tum dokumunu ister, ayni bakim diger servislerde kaca cikiyor onu arastirirdim ben olsaydim.

Nedir o oyle ? biraz daha ver motoru yenile oldu olacak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla benim 100.000 km bakımı 800 TL filan tutumuştu diye hatırlıyorum, mutlaka dökümünü isteyin, Audi'ler BMW'ler bile 2 milyarlık bakıma girmiyo, Mazda nedir ki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1880 Lira'yı kabul ettiğine göre vardır bir bildiği diye düşünüyorum.

Yani mevzu sadece bakım değildir, yapılacak başka işler de vardır mutlaka.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun abi üstünden zaman gecse bile aklına geldiğinde üzüleceğin bir durum tekrar geçmiş olsun :( bu ülkemizdeki insanlarının bilinçsizliği... >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tabiki inceledim dokumu diger servislerle aynı paraya geliyo ama benim aracım 70 bin km den itibaren hic bakıma girmemişti sadece yagını degiştiriyodum 100 bin bakımını falan yaptirmamiştim allaha şukur ki mazdaya biniyorum hiç bir zaman beni yolda bırakmadı ... O yuzden bakim fiyatını kabul ettim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle değer kaybını hukuk yolu ile talep edin, aracın 2.eldeki değer kaybını ve araçsız geçen süredeki ilgisizliği ve sizin mağdur edilmenizi yanlarına kar bırakmayın, aracınızında ne maksatla kaza yaptığını nerde yaptığı hakkındaki fikride kaza tutanağından edinebilirsiniz, belkide aracınız servisler için olan test sürüş bolgesi kaskosu yarı çapından daha uzak bir mesafede kaza yaptı, böyle birşeyide ıspatlamak mahkemede aracınızın tamir bakım maksatının dışında kullanıldığını ıspat ederek sizi dahada haklı çıkarır ve tazminatı gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merser benim de aracımda haber vermeden yedekparça değişimi yapmıştı. Küçük bir kaza sonucu tamponumu orada boyatmıştım rezalet bir işçilik çıkardılar.Şu an boyanın cilası kabarmış durumda.O günden beri gitmiyorum. Zaten yetkili satış acentesi de değiller. Chery ile debelenip duruyorlar gibi geliyor bana.Mazda'nın 90'lı yıllardaki felsefesinin kalıtısı bir servis imajı var orada. Güven hissi zayıf.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...