Jump to content

2010 Model Mazda RX-8

Uygar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2010_mazda_rx8_spor_araba_yeni_13.jpg

Mazda’nın efsane haline gelen modellerinden biri olan RX-8, 2010 model yılı için makyajlı haliyle Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Daha büyük bir radyatör ızgarası kullanılan otomobilin ön tamponunun yan taraflarındaki hava yarıkları da genişletilmiş. Arka taraftaysa tamponda ufak değişiklikler ve LED’li stoplar dikkat çeken yenileştirmeler arasında. Makyajın etkileri otomobilin iç mekanında da görülüyor. Yeni Mazda RX-8 ‘de gösterge grubu, orta konsol ve direksiyonun tasarımı değişmiş.

Otomobilin 1.3 litrelik Renesis rotary (Wankel) motorunun 231 HP’lik gücü ve 210 Nm’lik torku değişmemiş. Doğal olarak 6.4 saniyelik 0-100 km/s hızlanma değeri ve 234 km/s’lik maksimum hızda bir değişiklik söz konusu değil. Fakat motorda eskiden fareklı olarak bir yerine iki vuruntu sensörüne (knock sensor) yer verilmiş. Yağlama sistemi de geliştirilen otomobilin makyajlı versiyonunun 7.0 litrelik yağ kapasitesi eskiye göre 0.1 litre daha fazla. Ayrıca yakıt depo kapasitesi de 61.8 litreden 65.4 litreye çıkartılarak menzil uzatılmış.

Fren performansı iyileştirilen yeni Mazda RX-8 ‘in hem gövdesinin hem de aktarma organlarının rijitliğinin arttırıldığı söyleniyor.

http://www.traraba.com/2009/2010-model-yeni-mazda-rx-8/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

[move]turbosuz 1,3-1,6 arası araca asla binmem[/move]. bu nedenle ben hakkımı kangoo ve doblodan yana kullanayım dıyorum :D

macuncubaşısı adaşım benim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1,3-1,6 turbosuz araca binmem :D kango ve doblolar sizin eşşekler gibi atmosferik değil babalar gibi turboları var bilmem kaç bar basan :D  tez zamanda macunlayın bu köftehoru :D

atmosferik ama onlardan iyi kaçıyor maşallah :D  MAcun olayında henüz 3 ayı doldurmamış bulunmaktayım ve dokunulmazlığım sürmekte :D

Benim yanlış görmeme yol açtığı için Kadir abi suçludur macunlayalım :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkes gider mersine biz gideriz tersine :D Arkadaş millet kendini geliştiriyor  bir sürü beygir sıkıştırıyor küçücük motora, bizimkiler durmadan beygirleri salıyor :D Mazda3 te yakında 50 hp olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Semavi->  "bu nedenle düzde yada 0-100  0-400 gibi disiplinlerde geçildiği bir çok arabaya pistte toz yutturuyor (BMW m3 ve nissan 350 ile aynı tur zamanına sahip) "

Tam olarak anlayamadım virajlarımı rahat dönüyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...