Cem

Mazda 3 LPG'de Yol Bilgisayarı

Tekrardan merhabalar herkese.. Lpg konusunda merak ettiğim birşey var sizlerin bilgilerine ihtiyacım var. Lpg taktıktan sonra mazda 3 lerinizin yol bilgisayarlarını kullanabiliyor musunuz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlık tüketim , ortalama tüketim ( az da olsa sapma olabilir ) , ortalama hız bilgilerini görebilirsiniz ama kalan kilometreyi yani menzili göremezsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Az önce MEB Başayar servisini aradım mazda3 lerde lpg ile sıkıntı yaşayabilir miyim diye sorduğumda ilgili personelden mazda3lerde lpg olmuyor cevabını aldım.. Sadece yeni model  lpg sistemlerinde yani içerisinde yağlama mekanızması bulunanlarda randıman alırsınız dedi.. Prins-Romano gibi markalarda bu sistem var mıdır acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sitede benim bildiğim çok sayıda 3 üne lpg taktırmış arkadaş var. Memnun olduklarını söylüyorlar

konuyu görünce tecrübelerini yazarlar sanırım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim de aracimda LPG oldugu ve bu konuyu ozel olarak arastirdigim icin soyleyebilirim ki olmuyor diye birsey yok. LPG Mazda3, Mazda6 gibi araclara oluyor ama motorundaki bazi parcalarin alasiminin LPG ni urettigi isiya cok dayanikli olmamasi sebebi ile LPG ile yaptigi  50 bin km den sonra ariza cikartma ihtimali bulunuyor. Konu Mazda3 un meshur subaplari konusunda islendi.

Yaglamaya gelince faydasindan cok ozellikle bujide zarari oldugunu dusunuyorum. Ayrica faydasi da kanitlanmis degil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladım hocam teşekkür ederim. Herkes farklı yorumlarda bulunuyor bu konu ile ilgili en iyisi 50000 kmyi devirmiş lpgli bir mazda 3 sahibi bulmak :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yağlama kiti LPG'nin motordaki kurumun önüne geçmesine engel oluyor. Benzinden daha pis bir kurum bırakıyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum yağlama kitini.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha önceden de bahsi olmuştu şaşırtıcı derecede yakınlık var. 

sahmelik bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Önceden açılmış diğer bir konuyla birleştirdim sizin konuyu. Eski konuyu açan arkadaş da tam emin değil.

sahmelik bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kesinlikle yakınlık var hatta ; yol bilgisayarı 100 km  8.8 litre gösterdi manuel hesaplamada ise 9 litre 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

selamun aleykum arkadaşlar. 2011 model mazda 3 aracımın siboplarını değiştirttim gayet güzel oldu. lakin daha önceden aracım benzinden lpg ye geçtiğinde. Full Range benzine göre hareket ediyor ve benzin menzilim etkilenmiyordu. şimdi ise her durumda araç benzinle gidermiş gibi menzili düşüyor. daha önce nasıl yapmışlar kim yapmış bulamadım. böyle bir durumla karşılaşan bir fikri olan  varmı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Nazım :

selamun aleykum arkadaşlar. 2011 model mazda 3 aracımın siboplarını değiştirttim gayet güzel oldu. lakin daha önceden aracım benzinden lpg ye geçtiğinde. Full Range benzine göre hareket ediyor ve benzin menzilim etkilenmiyordu. şimdi ise her durumda araç benzinle gidermiş gibi menzili düşüyor. daha önce nasıl yapmışlar kim yapmış bulamadım. böyle bir durumla karşılaşan bir fikri olan  varmı...

hocam ben de en başından beri benzine göre hareket ediyor. Yani hiçbir zaman doğru değer vermiyordu. Sizinkinin ilk durumu gerçekten güzelmiş.

Nazım bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.