Jump to content

Metal pedal + Metal kapı eşiği (pedalları taktım)+(eşikleri de taktım)

CaRaBeeN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Metal pedal için http://www.xenonexpert.com/mazda_pedals.html sitesinden geçtim siparişi..2 Şubatta paypal üzerinden yaptım ödemeyi..mazda3forums america sitesi üyesi de olduğum için indidimli fiyat olarak 64,99$ + 40$ kargo = 104,99$ a maloldu..13 şubat yani bugün fabrikaya bırakmışlar..paket zaten hafif..üzerine gift diye işaretlemişler ve 37$ değer + 28,31$ da postage and fees diye yazmışlar..

settm2.jpg

deadpedalzr2.jpg

Kapı eşiklerini ise ebay üzerinden hongkong lu bir satıcıdan aldım..31 ocakta vermiştim siparişi..9,99$ + 30$ kargo ile oda 13 şubatta elime geçti..2 pakette aynı anda gelmiş..onun üzerinde de gift işaretli ve değer olarak 5$ yazmışlar..ince uzun harita taşıma kutusu içinde geldi kapı eşikleri..

sill3an6.jpg

sill1kp8.jpg

bakalım kısmetse cmt.ye montajı yaparım..pazar günkü toplantıda da yakından bakış atarsınız ;)

EDIT: Pedal fotoları..

yaklaşık 1,5 saatimi aldı..ancak pedalları delmek için kullandığım uçlardan 3 tanesini kırınca 2 kere koçtaşa gidip yeniden uç almak zorunda kaldım..ekipmanlarım gayet başarılı ve yeterliydi :) (şarjlı tornavida,metal delmek için 2,5mm ve 3mm uç,alyan takım,ilave ışıldak,yere dizlerimi koyabilmek için minder,delikleri belirlemek için kalem)

- boş pedal en kolayı..zemin yumuşak olduğundan fazla sıkmadan şarjlı tornavidayla hizaya karar verdikten sonra 60 sn. lik iş..

- debriyaj ve frenlerin üzerindeki plastikleri çıkartıyoruz..alt taraftaki metal pedallara 3 er delik açıyoruz..bu işlem için 3 mm lik uç daha rahat vidaların girmesini sağlar..

- debriyaj kritik çünkü eğer çok fazla alt taraftan tutturusanız tam basmaz diyerekten alt tarafı sıfırladım..önce sonuna kadar basıp hiza aldım..

- frende öyle bir sıkıntı yok çünkü zaten en sona kadar gitmiyor..ancak frendeki kritik nokta fren pedalının uzantısı frenin ortasında değilde solda kalıyor..yani hesap etmezseniz tam demirin üstüne gelir delik ki bu da mümkün değil..ben mesela o kısımdaki deliğin vidasının altına conta atamadım..

- en zor aslında gaz pedalı çünkü yer dar..belim ikibüklüm oldu yapıcam diye..birde gaz pedalı direk plastik ve alt tarafı enteresan yani alt tarafa burda da vidanın karşısına conta atamıyoruz..o yüzden buraya 2,5mm lik uçla delmekte fayda var ki vidalar zaten kendi yatağını kendi tutsun..gaz pedalındada debriyajdaki gibi köküne kadar basıp hiza almak gerekiyor..

- birde daha sonra ortadaki düğme gibi siyah şeylerin basınca içine göçmemesi için ya metale yapıştırmalı yada alttan destek koymalı..daha sonra yapıcam artık onu..

- işte bu kadar..biraz zor oluyor kolunuz falan ağrıyor çünkü çalışma pozisyonu iyi değil..ama sonuç değiyor..gerçekten harika bir kalitesi ve görüntüsü var..bence bizim guzular için metal pedal demek bu set demek..

işte 2 adet karanlıkta çekilen foto..yarın toplantıda daha iyilerini çekeriz..

img5595cm3.jpg

img5597qd7.jpg

flaş kullandığım için parlak çıktılar biraz..ama gerçekten çok şey katıyor arabaya..direk bir level atlatıyor..

88544756ly4.jpg

arkaxv4.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 50
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• MuRDoC_111

7

• Selman

6

• CaRaBeeN

8

Sipariş verme faslını Enes sağolsun, kamu hizmeti olarak bulunduruyor..Montaja da elim çok yatkındır ancak bu fasıllara girmeye korkuyorum ben, sapıtırım yani resmen, bir girersem çıkamam bir daha... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zevk ve bütçe meselesi tamamen..mesela benim zevklerim "yapmak istediğim tüm değişiklikler" başlığındakiler..ama yapabileceklerim malesef bütçemle sınırlı..(tabi bide bütçe uysa hatun tarafından onay alması var)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kapı eşikleri çok güzelmiş ama bende anlamıyorum bu yabancı sitelerin sipariş işinden aslında anlamakta istemiyorum ben eşiklere koruyucu bant çektirmiştim görüntü olarak çok hoş durmuyor.bunlar çok güzel olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Mazda-3-Stainless-Steel-Dual-Tone-Door-Sills-Mazdaspeed_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33654QQihZ005QQitemZ150090869634QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

İrfan link bu ama tabi süresi doldukça eleman yeniden giriş yaptığı için link dinamik olabilir..ama şu an görebilirsin benim aldığımı ve elemanı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Mazda-3-Stainless-Steel-Dual-Tone-Door-Sills-Mazdaspeed_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33654QQihZ005QQitemZ150090869634QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

İrfan link bu ama tabi süresi doldukça eleman yeniden giriş yaptığı için link dinamik olabilir..ama şu an görebilirsin benim aldığımı ve elemanı

tamamdır abi anladım cok sagol :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkan Abi bunları bende düsünüyorum ama yagmurlu havalarda özellikle ayakkabı ıslakken ayagım pedaldan kayıp durur diye korkuyorum :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün dayanamadım eve gidince bari kapı eşiklerini takayım dedim olmadı..yani arkasında çok güzel çift taraflı bant var ama tutmuyor birtürlü..bizim kapı eşiklerinde tırtıllı bölüm var o yüzden yani tamamen düz değil..mecburen silikonvari bir yapıştırıcı gerekiyor bantlara destek amaçlı..daha sonra sökmek icap ederse iz bırakmayacak bir yapıştırıcı önerisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün dayanamadım eve gidince bari kapı eşiklerini takayım dedim olmadı..yani arkasında çok güzel çift taraflı bant var ama tutmuyor birtürlü..bizim kapı eşiklerinde tırtıllı bölüm var o yüzden yani tamamen düz değil..mecburen silikonvari bir yapıştırıcı gerekiyor bantlara destek amaçlı..daha sonra sökmek icap ederse iz bırakmayacak bir yapıştırıcı önerisi olan var mı?

Yok Murat. Benimkileri serviste siyah silikonla yapıştırdılar; ancak çıkarınca iz kalacak. Onun için çıkarmamak lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...