Jump to content

Mazda 323 yay kesme

kadirbadik
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

yay kesmekle ilgili bütün konuları dikkatlice okudum birçok arkadaş kestirmemekten yana olduğunu anladım ama bende arabayı alçaltmak için en ucuz ve zahmetsiz yol olarak kestirmek için tamirci arkadaşıma arabayı götürdüm fakat bana arka yayların kesilebileceğini ön yayların amorsitörlerle olan mesafesininden  dolayı ön yayların kesilemeyeceğini söyledi ve şuan vaz geçtim sizlerin bu konuyla ilgili kesilip kesilemeyeceği hakkında yardımcı olursanız sevinirim saygılar

post-3325-14169527828_thumb.jpg

post-3325-141695278283_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

yay kestirmene gerek yok, amortisör üzerinden alçaltma yapılabiliyor. namiştayn amortisöre gidip uygun fiyata yaptırabilirsin.

tel:  0(212)  276 63 27

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

en son sorduğumda hem amortisörleri sertleştirip hemde 3 cm alçatmaya 350 lira istemişlerdi  :hi:

Valla ben görüntüsü çok güzel olduğu için kıyamıyorum tekrar yükselttirmeye ama artık iyice bıkkınlık vermeye başladı. Hiçbir kasisten altını değdirmeden geçemez oldum nerdeyse. Geçen gün yere düşmüş yumruk büyüklüğündeki bir meyvanın üstünden geçtim, o bile altına çarptı :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mustafa abi arabada böyle çok kötü duruyor okadar para verip jant lastik alıyorsun araba düşük olmayınca kıymeti yok çok kötü duruyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

yay kestirmene gerek yok, amortisör üzerinden alçaltma yapılabiliyor. namiştayn amortisöre gidip uygun fiyata yaptırabilirsin.

kesmeden nasıl yapıyorlar

tel:  0(212)  276 63 27

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

daha sonra tekrar original haline getirebiliyormuyuz.

tablaları tekrar eski yerine aldırırsan orjinal haline geri döner. ya da yeni amortisör alırsan otomatikman orj. olur yeniden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

yay kestirmekten daha iyi bi yöntem ama 300-350 tl bu işlem için para ödemektense biraz daha koyup spor yay almak mantıklı geliyor bana 195€ olması gerek spor yay fiyatı genede tercih sizin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

spor yaylar çok pahalı çıkma bulamazmıyız.

alınık kısmına yazın belki denk gelir zor ama umarım bulursunuz

ilave: mazda 323hb ve familia için yay fiyatı talebinde bulundum yarın fiyatları buraya satıcısıyla beraber yazarım ihtiyacı olanlar için..  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest darkseed

alınık kısmına yazın belki denk gelir zor ama umarım bulursunuz

ilave: mazda 323hb ve familia için yay fiyatı talebinde bulundum yarın fiyatları buraya satıcısıyla beraber yazarım ihtiyacı olanlar için..  ;)

fiyatlar hakkında bilgi geldimi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

323hb için 90€ dedi familia elinde kalmamış tekrar getirince fiyatı haber vericek 3aşşa 5 yukarı ona yakındır dedi :)

İlave: yayların markası eibach..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

90£uro  ise fiyat  iyiymiş arkadaşa gelince hemen alıyım bir tane ne zaman gelir acaba

bugun pazar oldugu için ulaşamadım yarın kendisiyle telefonda görüşüp net bir fiyat ve geliceği tarihi öğrenirim :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kadirbadik merhaba.Sana bi sorum olacak.Senin aracın benimkinin aynısı renk vs.Jantların cok güzel olmuş.Gercekten familiaya bu tarz bi cant takınca bir sınıf üstten poz verir hale geliyor.Benim aracımdada jant lastik var (195*50*16).Arkaya iki kişi binince biraz esnediğinde kenarlardan sürtme yapıyordu.çamurluk uclarını büktürdüm artık camurluğa sürtmüyor ama cok esneyince arkalar dablumbazın tozluga yakın yerdeki cıkıntıya sürtüyor.Amortisörleri değiştirdim daha iyi oldu ama tamamiyle kesilmedi.Birde benim aracım arkaya yük binince normalden daha fazla aşağıya cöküyor.Diyebilirimki 160 kg yükte 5 cm ye yakın.Mesela emsali bir corollanın yayları bu kadar cökmüyor..benim aracın yaylarımı artık bitmiş mi yoksa diğer familialarda öylemiki.

Bu konuda diğer arkadaşlarında fikirlerini ve önerilerini almak isterim.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...