Ozzy_Mazda

Hararet ve Motor Sorunu (1999-2001)

Bu konuda 56 ileti var

Bugünlerde her işim ters gidiyor ya bomba bişey bekliyordum oda dün akşam oldu... saat 12-01 arası arkadaşlardan eve gitmek üzere ayrıldım aşırı uykum vardı gideceğim mesafe 5km şehir içinde turladım biraz (15-20km)ondan sonra eve giderken (yarı uykulu halde)arabanın teklediğini farkettim ve hemen hararete baktım sonuna kadar dayanmış ve yağ ışığı yanıyor.. beynimden kaynalar sular döküldü sanki.. hemen sağ çekip stop ettim kaputu açmamla birlikte yanık yağ kokusu ve tabikiide buharla karşılaşmam bir oldu .araç su kaynatıyordu biraz bekledikten sonra motor bloğunun altında yağ sızıntıları olduğunu gördüm neyse çekici çağırdım arkadaşlar geldi falan  bu sabahta ustama götürdüm bişeyin hortumu çatlamış bütün su boşalmış ( susuz gezmişim bi 25 km felan  )yatak sarmış dedi pazartesi bi indirelim motoru dedi o zaman net bişeyler çıkar ortaya dedi bekliyorum bende sanırım yeni motor yapılacak  :-[

Daha önce motor yaptıran oldumu 99 model 323 'e olduysa maliyet nedir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gecmis olsun Ozan..

Saol İrfan..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun :(

Yan sanayi parça kullanımıyla maliyet çok değişkenlik gösterir. Minimum 1500 civarını gözden çıkart :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cana geleceğine mala gelsin çok geçmiş olsun :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ya bu conta yakması ile yatak sarması aynı şeymi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ya bu conta yakması ile yatak sarması aynı şeymi ?

Hayır değil.

Keşke sadece conta yakmış olsa. Masrafın çok daha aşağılara düşer.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayır değil.

Keşke sadece conta yakmış olsa. Masrafın çok daha aşağılara düşer.

abi peki conta yakmış olsa çalışırmıydı şu anda çalışmıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi peki conta yakmış olsa çalışırmıydı şu anda çalışmıyor

geçmiş olsun ozan kardeş, conta yakmış olsa çalışır ozan, demek ki senin daha büyük bir problemin var, yedek parça alacağın zaman haberim olsun, sanayii de tanıdıkları devreye sokarız...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motor sökülmeden ne olduğu hakkında kimse net birşey söyleyemez. Buna ustan da dahil.

Conta yakmış araba (genelde) çalışır ama genelde hemen hararet yükselir tekrar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun fakat senin araba yağsız kalmış ki yatak sarmış

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.