Sign in to follow this  
Followers 0
Ali

Mazda türk tasarımcısına güveniyor!

Mazda, Mazda Avrupa’nın türk tasarımcısı Hasip Girgin'inde üzerinde çalıştığı MX-5 superlight versiyonu ile Frankfurt’ta gösteri yapacak.

Mazda’nın Avrupa tasarım ekibi tarafından yaratılan gösteri aracı, hafiflik stratejisiyle keyifli sürüş ve yüksek yakıt tasarrufu sağlıyor.

MX-5’in dünya çapında rekorlarla dolu geçen 20 Yılı şerefine yaratılan MX-5 Superlight versiyon gösteri aracı’nın Proje Baş Tasarımcısı Hasip Girgin tasarım ekibinin yaratım sürecinde yaşadıklarından bahsederken “Asıl zorluk, son 20 yıl boyunca mükemmel hale getirilen MX-5’i daha yüksek ve uç noktada bir seviyeye çıkarmaktı.” dedi.

1989’daki klasik roadster’in yeniden doğuşunu temsil eden ilk MX-5 gibi, MX-5 Superlight versiyonu hem geçmişe hem de geleceğe yönelik bir tasarımla geçmişin üstü açık spor otomobillerini yeniden günümüze getiriyor. Sürücü ve araç arasında oluşan insan-otomobil bütünleşmesi (HMI) hissinin yanında daha iyi yol tutuşu ve yüksek yakıt tasarrufu sunuyor.

Ön cam gerektirmeyen radikal dış tasarımla ve sportif şasi ayarlarıyla birlikte, güçlü 1,8 litre benzinli motoruyla gerçek bir spor otomobil deneyimi sağlıyor.

MX-5 Superlight konseptte 1.8 litrelik motor 126hp güç çıkışı sağlıyor ve araç 0-100km/s hızlanmasına 8.9 saniyedee ulaşıyor.

http://www.arabam.com/haber.aspx?haberID=287546&baslik=Mazda%20t

Share this post


Link to post
Share on other sites

EE camsız nasıl olacak... Türkiyede insanın ağzına burnuna sinek kaçar bunda yavf..... (klasik Türk bakışı, başka derdi kalmamış :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

ön camsız konsept tasarımlar var zaten bol bol.

EE kask mı takıcaz mx 5 kullanırken şimdi... (arabayı aldık da bu kaldı şimdi... ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mücahit abi tasarlamadı girgin diye biliyorum ama emin değilim  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malatyalı diye biliyorum ama google amcaya sormak lazım :D

Tüh belki  akraba çıkarız diyordum  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.