TheJedi

Lantis Far Sorunu

Benim Lantis'te derdine derman bulamadığım bir konu var.Arabayı aldığımız günden beri farları aşırı derecede az gösteriyor.8k Xenon taktık olmadı, üstüne farları değiştirdik, tekrar farları ayarlattık(Xenon'lada normal far ilede aynı düzeyde aydınlattı) ama yok akşam yolculuklarda çok tedirgin ediyor.Acaba sorunun bir çözümü varmı Mazda servisine mi göstermeliyim bu sorunu yoksa hiç ihtimal vermediğim şey farın normal halimi budur?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben kendi aracımdada benzeri durumla karşılaşmıştım ,far ampullerini osram nıght breaker ile değiştirdikten sonra farları ayarlattım sorun çözüldü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benzeri birşey bende de var. o kadar can sıkıcı düzeyde değil ancak biraz aydınlık yolda farlarım kapalı mı acaba diye endişeye düşebiliyor insan :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

17" Jant Lantis sürtme yapar mı davlumbaza ? bilen var mı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

denemedim ama kesinlikle yapar bence .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şöyle birşey yapabilirsin:

benim araça göre söleyim şu anda lastikler 195 - 60 -R14  yani jantlar 14inç yanaklar 117 mm.  lastiğin tam çapı 589mm  17 inç jant takarsam yanak ölçüsünü 60 yerine 40 a düşürürsem yanaklar 78mm e düşüyor ve lastiğin tam çapı yine 589 oluyor. yeni lasik boyutum 195-40-R17 olmuş oluyor. bu şekilde halledebilirsin diye düşünüyorum

şu anki lastik ebatlarını söylersen ona göre bi hesap yaparım abi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

195/40/17 ebatlarında lastik için de lastik fabrikalarına press makinesi üreteceksin herhalde :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

195/40/17 ebatlarında lastik için de lastik fabrikalarına press makinesi üreteceksin herhalde :D

yok yok üretiolar ama önceden sipariş veriyorsun 3 gün sonra alıyorsun :D

nerden biliosun deme :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benzeri birşey bende de var. o kadar can sıkıcı düzeyde değil ancak biraz aydınlık yolda farlarım kapalı mı acaba diye endişeye düşebiliyor insan :D

Ohoo ben o endişeyle gece gündüz yaşıyorum. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben de xenon taktırmayı düşünüyordum kısalara. uzunlarda bi sorun yok...

ama kısa farlar ancak kendini aydınlatıyor gibi...

xenon konusunda tavsiye var mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hepsiburada Xenon kiti görmüştüm bugün 100 Tl ye fiyat uygun geldi bana.

mazdaxenon.gif

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ucuz markalar aydınlatmada sorunlu biliyorum.Önünü zor aydınlatıyor.Bence genel olarak insanlar hangi markayı kullanıyorsa ,onlardan kullanılması .Cenmax kendini kanıtlamış mesela

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

en yakın servide git taktığın farları göster yeni farlarının kendileride ampulleride kalitesiz olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ARrkadaşlar aracına mercekli far uygulayan varmı?Sonuç güzelmi çok merak ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

orjinalden şaşmayın derim ben boşuna paranız gider.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim arabamda 215 65 R17 var profilimde resimlerde görmektesiniz ve herhangi bir sürtme aşırı yük olmadıkça olmuyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.