Jump to content

rampada sorun yaşıyorum bir iki kaza atlattım

Guest robin61
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba abilerim kardeşlerim ben yeni kullanıcı sayılırım şu rampa işini biraz abarttım galibaa..

rampada durduğumda kalkışta zorlanıyorum araba arkaya kayıyor ve arkamdaki araca çarpacak diye ödüm kopuyor.. geçende iniş eğimli ve dar yolda geri geri gitmek zorunda kaldım önümde araç vardı araba öne kayar korkusuyla gaza fazla yüklendim az kalsın duvara tosluyordum...trafikte seri bir şekilde gidiyorum ondan yana sorunum yok ama bu olay beni trafiğe çıkmaya korkutuyor.. varsa siz değerli üyelerden bilgiler ve teknikler alabilir miyim? (not : el freni yöntemi dışında :)  )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayağını yavaş yavaş debriyajdan çek.Devir hafiften düşmeye başladığında anla ki debriyaj kavradı :) ondan sonra ayağını frenden çektiğinde geri fazla kaçmadığını görürsün daha sonra gaza basıp kalkabilirsin.Bunu boş bi alanda biraz dene daha sonra zaten refleks olarak kavrama noktasını algılarsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

sağ ayağının topuk kısmıyla frene basarken uç kısmıyla gaz pedalına hafif dokun.ayağını debriyajdan yavaş yavaş çekerken bir üst mesajda tarif edildiği gibi motor sesi değişşmeye başladığında topuğunu fren üstünden çek. bu yöntemi boş rampalarda çalışırsan kısa süre sonra ayakların alışacaktır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ayağını yavaş yavaş debriyajdan çek.Devir hafiften düşmeye başladığında anla ki debriyaj kavradı :) ondan sonra ayağını frenden çektiğinde geri fazla kaçmadığını görürsün daha sonra gaza basıp kalkabilirsin.Bunu boş bi alanda biraz dene daha sonra zaten refleks olarak kavrama noktasını algılarsın.

Bu yönteme alışırsan sıkıntın kalmaz, devir saatine bile bakmana gerek yok kavrama başladığı an aracın titreşimi bile değişir kesin hissedersin
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...