Jump to content

Direksiyonu Çevirince Devir Yükseliyor (90-94)

Ilgaz-p
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

323 lerde bilindiği gibi direksiyonu çevirince otomatik gaz veriyor . ben yakın zamanda direksiyon pompasını değiştirdim . su an direksiyonu her çevirdiğimde gaz veriyor araca pompanın üstünde bi kablo var onu cıkartınca hiç gaz vermiyor . galiba oradaki müşürde sorun var  hafiften kaçırıyordu onu yaptım ama yine aynı

rampa aşağı boşta iniyorum viraj dönerken gaz veriyor araba

viteste inerkende aynı . deli olmak üzereyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk defa duyuyorum, bu tüm 323 lerde standart bi özellik mi ? direksiyonun çevirirken gaz vermesi ? Standartsa neden böyle bi özellik konulmuş acaba ?  :ohmy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk defa duyuyorum, bu tüm 323 lerde standart bi özellik mi ? direksiyonun çevirirken gaz vermesi ? Standartsa neden böyle bi özellik konulmuş acaba ?  :ohmy:

valla normalde direksiyonu tam sol veya sağ yaptığında gaz veriyor rolanti düşmesin diye ama bende direksiyonu yarım tur dan biraz fazla çevireyim gaz veriyor . önceden böyle değildi tam dibe gelmeye yakın gaz veriyordu ama şimdi yarım tur çevirdiğimde bile gaz veriyor

323 lerde var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben ilk defa duydum benim araç öyle bir şey yapmıyor sona dayandığında zorlarsan devir düşüyor

senin müşürde bi problem var o zaman direksiyon pompasının üzerindeki kabloyu cıkartınca benimkide öyle oluyor . olmadı bende cıkartıcam yakında
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim aracta bu ozellık var anlattıgını dogru anladıysam bende ceyrek cevırınce durunca az bı gaz verıyor rolantide tutmak ıcın ama donuslerde gaz verme dıye bıse yok bu arada aracım 93 323 BG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim aracta bu ozellık var anlattıgını dogru anladıysam bende ceyrek cevırınce durunca az bı gaz verıyor rolantide tutmak ıcın ama donuslerde gaz verme dıye bıse yok bu arada aracım 93 323 BG

işte benim sorunum araç giderkende gaz veriyor bazen veriyor bazen vermiyor ama arada veriyor. direksiyon pompasındaki müşürü söktüm acaba yayında mı bir problem var basın sistemiyle calısıyor galiba yay . ustalar daha iyi bilir ama .
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işte benim sorunum araç giderkende gaz veriyor bazen veriyor bazen vermiyor ama arada veriyor. direksiyon pompasındaki müşürü söktüm acaba yayında mı bir problem var basın sistemiyle calısıyor galiba yay . ustalar daha iyi bilir ama .

Olabilir tabi ama benden tavsiye dandik ustaların elıne bırakma aracını bılmıyorlar cunku teknıgini dogru durust mazdadan anlayan birine gösterırsen senın ıcın daha iyi olur benim dusuncem..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olabilir tabi ama benden tavsiye dandik ustaların elıne bırakma aracını bılmıyorlar cunku teknıgini dogru durust mazdadan anlayan birine gösterırsen senın ıcın daha iyi olur benim dusuncem..

ben kendim daha önceden söktüm baktım az cok anlıyorum biraz ama yarın göstereceğim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O özellik "bilmeyen kullanıcı ve ustalarca" iptal ettirilmiş.

Arabanın orjinal halinde var o özellik.

sadece dibe yaslayıncamı oluyor yoksa direksiyonu her hareket ettirişimizdemi .

normalde zaten hareket halindeyken yapmaması gerekir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle bir şeye ne gerek var Hocam? İlk defa duyuyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

sadece dibe yaslayıncamı oluyor yoksa direksiyonu her hareket ettirişimizdemi .

normalde zaten hareket halindeyken yapmaması gerekir

Sona dayandığı zaman oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim aracımda öyle bir özellik yok diyenler ya sizin pompanın üzerinde kablo takılı değil ya da o sistem sürekli devrede kalıyor . pompanın üstündeki kabloyu cıkarttığınızda aracınız stop edip etmediğine bakın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Şöyle bir durum da var, benim (eski) arabada çoğu zaman durduğu yerde direksiyonu sağa sola oynattığımda da hafif şekilde devirde oynama oluyordu. tam turda 1500rpm civarına çıkarken araç sabitkenki oynatmalarda 1100-1200rpm çıkıp iniyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şöyle bir durum da var, benim (eski) arabada çoğu zaman durduğu yerde direksiyonu sağa sola oynattığımda da hafif şekilde devirde oynama oluyordu. tam turda 1500rpm civarına çıkarken araç sabitkenki oynatmalarda 1100-1200rpm çıkıp iniyordu.

bende de aynı durum var mustafa abi yanlız bazen giderkende direksiyonu çevirdğimde araba gaz veriyor bazen

müşürün içindeki yayın gerdinliği gitmiş olabilir diye düşünüyorum onun altına bir kalınlık yapma projem var. ilerde cok rahatsız ederse beni su an eski yayını taktım  düzeldi gibi 1 hafta kullanıp test edeceğim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benım bıldıgım bu anlattıgınız araba dıreksıyonu cewırırken hıdrolık dıreksıyon motordan guc aldıgı ıcın motor stop etmesın dıye mekanık bı sıstem bu bı ozellık degıl butun hıdrolık dıreksıyonlu arabalarda olan bısey musur bozuldugunda yaptıgını bılıyorum basıma geldı 91 model 626da park edecegım zaman dıreksıyonu cevırmemle egerkı gaz wermıyosam stopedıyodu ama benımkı karburator ustası temızlık yaptıktan sonra olmustu ayardan sonra musurde sorun cıkmıstı yanlıs hatırlamıyosam yıne karburatorcu fark edıp tamır etmıstı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dedigim gibi Mustafa abiye katılıyorum tamamen...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...