Jump to content

Egzozdan Duman Sorunu (Lantis - Familia 1.8)

paffendorf
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

97 model otomatik vites mazda lantis sahibiyim ilk çalıştırmada yoğun bi şekilde beyaz duman atıo 15-20 dk sora duman baya azalıo ama gaz verdiğimde yine duman atıo  :'( araç lpgli atiker sıralı sistem var lpgdede benzindede duman atıo sorunum ne olabilir ve aşağı yukarı nekadar masraf açar bilgilendirirseniz çok sevinirim çok teşekkürler  :hi:

resimde ekledim buyrun

pic00250.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

97 1.8 familia 3 gündür falan hiç kullanmamıştım az önce çalıştırdığımda titremeye başladı ve eksozdan beyaz duman attı .. Ne olmuş olabilir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ateşleme problemine benziyor,isatnbuldaysanır Taber ustaya bi gösterin,İkiler otomativ-bostancı istanbul

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağan kar yağmur egzozda nemlenme yapmıştır bi süre egzozdaki nem temizlenene kadar beyaz duman atar bu duruma göre 1 saat yada 5dk sürebilir, titremesi ise araç çok soğuk havadan etkilendiği için motor daha yavaş çalışır ve ideal devrini tamamlayamaz motor 1dk kadar çalıştıktan sonra yeterli sıcaklıga ulaşmasada  çalışması için gereken duruma gelir. Eger aracınız tamamen ısınana kadar titreme devam ediyor egzozdan pot pot diye ses duyuyorsanız ateşleme elemanlarından buji buji baklosu distribütör kapagı ve tevzi makarası miladını doldurmak üzeredir hepsini yenilerseniz hem devrili çalışır seri olur hem yakıttan %15-20 tasarruf saglar hemde moral bozmaz :hi: :hi:

ilave: hatam varsa halil ibrahim semavi yada mustafa abiler düzeltin bnde biliyim en doğrusunu  :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağan kar yağmur egzozda nemlenme yapmıştır bi süre egzozdaki nem temizlenene kadar beyaz duman atar bu duruma göre 1 saat yada 5dk sürebilir, titremesi ise araç çok soğuk havadan etkilendiği için motor daha yavaş çalışır ve ideal devrini tamamlayamaz motor 1dk kadar çalıştıktan sonra yeterli sıcaklıga ulaşmasada  çalışması için gereken duruma gelir. Eger aracınız tamamen ısınana kadar titreme devam ediyor egzozdan pot pot diye ses duyuyorsanız ateşleme elemanlarından buji buji baklosu distribütör kapagı ve tevzi makarası miladını doldurmak üzeredir hepsini yenilerseniz hem devrili çalışır seri olur hem yakıttan %15-20 tasarruf saglar hemde moral bozmaz :hi: :hi:

ilave: hatam varsa halil ibrahim semavi yada mustafa abiler düzeltin bnde biliyim en doğrusunu  :'(

teşekkür ederim .. buji ve buji kablosundan şüpheleniyorum .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

İbo hepsini saymış, bize birşey kalmamış.

Özel servisler hakkında bilgim yok ancak Sakarya yetkili servisi Bülbüller hakkında hep olumlu şeyler duydum. Dışarıya göre belki 3-5 fazla ödersiniz ama en azından yetkili servis güvencesinde yapılır işlemler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

saolasın mustafa abi 5 ay önce arıza oldugunda kaputu kaldırıp sadece bakan biriydim şimdi mudehale edebilcek 3-5 bişey ve sessinden yaptgı arızayı azda olsa anlayabiliyorum sayenizde :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özel servisler hakkında bilgim yok ancak Sakarya yetkili servisi Bülbüller hakkında hep olumlu şeyler duydum. Dışarıya göre belki 3-5 fazla ödersiniz ama en azından yetkili servis güvencesinde yapılır işlemler.

Evet Bülbüller oldukça iyi . Genellikle oraya götürüyoruz zaten .. Sanayideki güvenmediğim ustalara teslim etmem mazdayı :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
Guest sofimuhammed

selmun aleykum arkadaşlar 96 model famila 180 km ilk çalışm anında yaz kış beyaz duman atıyor sokak duman altı oluyor 3 dakikada duman bitiyor rampada bayılıyor 120 130 geçmiyor tekliyor 2001 den beri bende tamirci motor dedi bilen varmı böyle bir durumu yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

1999 model mazda 1.8 aracımı en son 2 gün önce kullandım sorunsuz bir şekilde park ettim bu gün akşam üzeri aracımı çalıştırdım 600-700 metre gittikten sonra motor devri düşmeye başladı aracı park edip aşşağıya indiğimde dehşet bir beyaz duman bulutu gördüm.ve stop ettim tekrar çalıştırıp egzozu izlediğimde çok yoğun bembeyaz duman attığını gördüm gaza yüklendiğimde oluktan basınçlı su akar gibi dumanın geldiğini gördüm egzozun içine elimi attığımda benzin vardı zaten araç ilk çalışmasını benzinle yaptığı için tüpe hiç geçmedi tüptede yaparmıydı bilmiyorum ama yere yarım bardak benzin egzozdan atmış.ve bir daha çalıştırmadım yarın ustaya götürecem motor yağı kıvamıda bozulmuş gibi.. bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun contayımı yaktım benzin hortumumu koptu ne olabilir nekadar masraf açar motor komple inermi şimdiden teşekürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beyaz duman soğuklarda normal ama o kadar çok çıkması conta yanması gibi görünüyor ve egsozdan akan şeyin benzin olduğuna emin misiniz su olmasın? eğer benzinse ateşleme olmuyor olabilir buji kablolarını bujileri distribütörü bir kontrol edin derim ama daha tecrübeli arkadaşlar en kısa sürede başka cevaplar vereceklerdir tekrar geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağın bozulması ya dediğiniz gibi silindir kapak contasının yanmasından yada blok çatlamasından, kapak çatlamasından olabilir.İllaki usta görecek imkanınız varsa bence çekiciyle götürün yada usta yerinde baksın aracı çalıştmanız iyi olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
Guest Kenan 33

selamlar dediğiniz gibi aracı çekici ile ustaya götürdüm conta ve siboplar yanmış yağı filtresi treger kayışıconta ve siboplar olmak üzere hepsi değişti,650 tl ile hallettik ve herşey normale döndü hararetten dedi usta ama ben farkına varamadım.cevap yazan arkadaşlara teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...