Jump to content

İleri \ Geri Vites Geçişi Hakkında

nutcracker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar merhaba...

ben 2005 model mazda 3 dynamic sahibiyim. geri vitese attıktan sonra geri giderken özellikle yokusta yani devir birazda yuksekken tink diye bises geliyo motor bolgesinden nerden oldugunu tam kestiremedim aynı şekilde bu sesden sonra 1. vitese gectikten sonra kalkarkende aynı ses tekrarlıo son 4-5 seferdir, ileri geri vites değişimlerinden sonra hareket ederken duyuyorum, sesi tam tarif edemiyorum ama sanki metal bi şeyin bi yere carpma sesi gibi. (dsc nin aktifleşme sesinden farklı bi ses).

Acaba neden olabilir boyle bi ses sizce normalmidir yoksa bi servise gostersem mi?

cevaplarınız için şimdiden tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle bir ses bende de vardı aracı satmadan..Sattıktan 1 ay sonra alan kişi baskı balata değiştirdi..Geri vitese taktından sonra geri giderken bir ses ve 1.viteste yapıyordu sadece...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dunyamil

ses onceden yoktu 4 5 gundur var abs den kaynaklandıgını pek zannetmiyorum.

servise bi ugramam lazım heralde

yorum yapan pek olmadıgına gore sık rastlanan bi durum degil anlasılan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dunyamil

ses onceden yoktu 4 5 gundur var abs den kaynaklandıgını pek zannetmiyorum.

servise bi ugramam lazım heralde

yorum yapan pek olmadıgına gore sık rastlanan bi durum degil anlasılan...

Arabayı çalıştırdığımda bir kaç metre gidince tink diye bir ses yapıyor bende, sorduğumda ABS ile ilgili olduğunu söylemişlerdi, ancak geri viteste pek duymadım yada dikkat etmedim bende... Dediğiniz gibi en sağlıklısı  daha sıkıntılı bir duruma yol açmaktansa servise bir sormak... Umarım ciddi bir peroblem yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dunyamil

senin dedigin dsc nin aktiflesme sesi. motoru calıstırdıktan sonra ileri giderken 20 km hıza ilk ulastıgın anda o sesi duyarsın o normal bi ses.

o ses vitesden bagımsız bi ses 1. yada 2 vitesde olabilir tam 20 km hıza ulasınca duyarsın.

bakalım hafta sonu ugrayabilirsem bi servise ogreniriz umarım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest nemutudi

arkadaslar merhaba...

ben 2005 model mazda 3 dynamic sahibiyim. geri vitese attıktan sonra geri giderken özellikle yokusta yani devir birazda yuksekken tink diye bises geliyo motor bolgesinden nerden oldugunu tam kestiremedim aynı şekilde bu sesden sonra 1. vitese gectikten sonra kalkarkende aynı ses tekrarlıo son 4-5 seferdir, ileri geri vites değişimlerinden sonra hareket ederken duyuyorum, sesi tam tarif edemiyorum ama sanki metal bi şeyin bi yere carpma sesi gibi. (dsc nin aktifleşme sesinden farklı bi ses).

Acaba neden olabilir boyle bi ses sizce normalmidir yoksa bi servise gostersem mi?

cevaplarınız için şimdiden tesekkur ederim

bahsettiğiniz ses büyük ihtimal akstan geliyor.

garantiden değiştirilen bir parça.

benim aracımda da vardı değiştirildi.

sizi yolda bırakacak bir sorun değil fakat garanti dolmadan değiştirtmelisiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest nemutudi

2005 model olduğunu şimdi gördüm

garanti süresi bitmiş ...

fakat yine de ücretsiz değişim olabileceğini dşünüyorum.

kronik bir arıza çünkü..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Evet arkadaslar bende mazda3 2005  Kullanicisiyim bendede aynı ses var 1. Viteste metal bir parça bir yere surtuyormus gn ses geliyor. Suana kadar sıkıntı yaratmadigi için servise gostermedim. Geri vitesle ilgili bir sorun yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet arkadaslar bende mazda3 2005  Kullanicisiyim bendede aynı ses var 1. Viteste metal bir parça bir yere surtuyormus gn ses geliyor. Suana kadar sıkıntı yaratmadigi için servise gostermedim. Geri vitesle ilgili bir sorun yok

Evet Tolga, bu ses bende de var, servise sorduğumda önemli olmadığını söylemişlerdi, ama neden geldiğini tam açıklayamamışlardı. Bu konuda yazılanlara bakınca DSC ile ilgili olduğu anlaşılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...