kayqu

Lantis süspansiyon sorunu

arkadaşlar 97 lantis var arka iyice düşürülmüş (eski sahibi tarafından) bunun bi helezon kesme işlemi olduğunu biliyorum zaten.ama asıl sorun ön takımlardan gelen sesi bir türlü kesemiyoruz.amortisörler ve amortisör kuleleri yeni değişti, z rotları-rotiller ve rot başları-viraj denge lastikleri de dahil olmak üzere hepsi yeni değişti.ama halen ses problemi devam ediyor.ne yapmam gerektiği konusunda bana yardım edebiecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Helezonların tepesine hortum gibi bir şey takıyorlar. Ses eğer araba esnedikçe gacırtı şeklindeyse büyük ihtimalle bu yöntemle ses kesilecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı dert  bendede var amartisörlerin kendisinde usta bende kafayı yiyecektim alt takıma gidiyorum herşeysağlam ses devam amartisörün içinde burclar var onlar zamanla genişliyor ve amortisörün pistonu sağa sola lakalarda tatlı talı vuruntu yapıyor aynı rotil arızası gibi en son amortisörü dağırtarak anlamıştık benim sadece sağ tarafdı oda tek taraflı amartisör değişimi önerilmediğinden şimdilik sese katlanıyorum ama değişecek 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

meraba arkadaşlar benim araç şanzıman yapıldı ama simdi söyle bir sorun beni rahatsız ediyor araç en ufak tümsekte altını vuruyor elimden geldiğince dikkat ediyorum ama bazen cukur filan fark etmiyorum hele araç yüklüyse en ufak tümsekte altı sürtüyorum bunun için ne yapmalıyım sizce

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Altını vuruyor derken yumuşak kasislerde yaylanınca da vuruyor mu Benim aracımda yaşadığım soruna benziyor benim araç düz yolda bile hafif yaylanınca altı vuruyordu.uzun süre de uğraştım en sonunda Arka amortisör takozlarını degiştirdim sorun cözüldü umarım yardımcı olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.