Jump to content

Mazda 3 200.000 km bakımı

selcukorence
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar ;

200.000 bakımında neler yapılır ücreti ne mertebededir.? Ayrıca yeni bir mazdacı olarak önerebileceğiniz servis varmıdır? Bayrampaşa da oturmaktayım.

Çok oldum ama arabamda 1-2 yerde kaportada ezikler ve tamponda  boya hataları var, nerede yaptırabilirim.?

Vereceğiniz cevaplar ve yardım için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar ;

200.000 bakımında neler yapılır ücreti ne mertebededir.? Ayrıca yeni bir mazdacı olarak önerebileceğiniz servis varmıdır? Bayrampaşa da oturmaktayım.

Çok oldum ama arabamda 1-2 yerde kaportada ezikler ve tamponda  boya hataları var, nerede yaptırabilirim.?

Vereceğiniz cevaplar ve yardım için şimdiden teşekkürler.

hor kullanılmış sanırım araç.. 200.000 km modeline gore fazla degilmi?

Evo olabilir istanbulda sanırım cogu kişi orayı oneriyor yinede yanıltmıs olmayım istanbuldan abilerimiz daha iyi bilgi vericektir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok hor kullanılmamış gayet temiz bir araç. İşverenime ait bir araçtı. İş yerimiz hadımköy olunca günde 150km yapılıyor ayda 4000km oluyor 5 yılda da 200000 normal olmakta..Arabanın sürekli bakımı yapıldı koşuyolu servisine gönderilmiş.Patronumun söylediğine göre bakımlarda şunada bir bakın hiç dememiş.Rutin bakımları yapılmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fazla km yapılması hor kullanılması anlamına gelmez, sanırım "çok kullanılmış" demek istedin :)  benim mazda3 125binde 106 hp güç ürretiyordu, aynı şekilde 175bindeki astina gt de 122hp üretiyordu yani hiç kayıpsızdı, buna rağmen 127binde aldığım 323 "belki hor değil ama bakım yapılmaksızın kullanıldığından" 62hp güç üretiyordu 87hp olması gerekirken :)  iyi bakıldıysa 200binde ancak öntakım yapılır o araca, rahat rahat binilir sıkıntı çıkarmaz... bu km ye gelmiş bir araca bakıp karar vermek gerekir neler yapılacağı hususunda...

kaportada ezikler tampondada boyalar var dendigi için biraz hor kullanılmıs dedim abi :) sımdı yine aklıma geldi de acaba bizim guzu kac hp üretiyordur??pff dyno gerek onada ne gerek var diyip duruyor sevgili babam :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

arabam  200.000 km aştı alt takımlarından parkeli yolda giderken lıkırtılar geliyor ustaya  göre arka trapez ,arka kısakol ve burçları ,öntabla arka kelebek burçları değiştirirsen sesler kesilir fakat acil değil dedi fakat ben seslerden rahatsız olduğumdan değiştirmek istiyorum nereden temin edebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servislerdeki %30 indirim kampanyası daha yeni bitti ama belki hala faydalandırabilirler, sormakta fayda var. Bu tarz araç mekaniği ile direk ilgili parçaları orijinal almakta fayda var diye düşünüyorum. Yan sanayisi de var mı o da meçhul tabii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hadimkoydeydeysen çorlu ertuğrul otomotiv e gitmen daha iyi olur, hem trafik hemde yogunluktan sıyrılmış olursun. Arkadaşlar da bayağı ilgililer..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben hatayda olduğum için dediğiniz servislere gitme ihtimalim yoktu fakat internette biraz araştırınca 2005 ford focus ve c-max ile alt takım parçalaranın aynı olduğunu öğrendim benim özel servise söyledim usta önce olmaz uymaz dedi , ben alım geleyim parçaları olmazsa geri iade ederiz dedim parçaları aldım orjinal ford ...çok güzel odu şuan 0 km araç sürüyormuşsun gibi ...

Servislerdeki %30 indirim kampanyası daha yeni bitti ama belki hala faydalandırabilirler, sormakta fayda var. Bu tarz araç mekaniği ile direk ilgili parçaları orijinal almakta fayda var diye düşünüyorum. Yan sanayisi de var mı o da meçhul tabii

burak bey orjinali bırakın yan sanayisi bile yok fakat ben orjinal taktırdım fakat focus...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...