Jump to content

Stop etme sorunu (LPG sebepli sanıyorum)

rehberss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar. Mazda 323 sedan 91 model aracımı yeni aldım. İlk aracım. Geçenlerde bir ziyaret sonrası arabama bindim ama araç marş bassa da çalışmadı. usta çağırdım.(aracı satın aldığım usta) LPG sigortasını çıkararak iki kabloyu direkt bağladı. Bir süre gittim yine stop etti. Yine çağırdım. kabloda sorun olduğunu ve değişmesi gereketiğini söyledi. Aracım son 2 günde aynı şeyi bikaç defa yaptı ve bende kabloyla oynayarak sürekli çalıştırdım. Bu sorunla karşılaşan var mı? Bugün görüştüğüm bir şöför arkadaş aracın tüp beyninin kirlenmiş olabileceğini ve temizletirsem sorunun düzeleceğini söyledi. Sizce durum nedir?

Bir de egzosum delik. Yenisini ucuz olarak nereden bulurum tavsiyeniz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sadece sanırım gazda yapıyor bu sorunu araçın eger öyleyse kaplo kırılmış olabilir gaz kesicisine gelen kaplo yada usta benzin gaz ayırıcı anahtarın bazen elektirik veriyor bazen vermiyordur ondada problem olabilir  kendinde anlaya bilirsin gaz kesicisinin artı tarafına gelen kaployu sök kontrol lambasıyla  kontak açıkken  lambanın artısını söktüğün kaploya bağla herhangi bir yerdende şase al  lamba yanması lazım anahtarı benzin tarafına aldığında sönecektir  yada kesicinin tık tık sesini dinle  varmı o ses diye  gene kesiciye gelen artı kaplosunun fişini çıkar kontak açıkken tabi tekrar yerine değirdiğinde tık tık yapması lazım yapmıyorsa elektirik gelmiyor demektir abim  o zaman ya kablo yada anahtar arızalı demektir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki ayırıcıyı komple değiştirsem sorun düzelir mi? Çünkü geçen gün bir arkadaş ayırıcıya baktı ve biraz problemli dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada sabah rüyamda görmüş gibi uyanır uyanmaz sanayide aldım soluğu. Egsozu değiştirdim. Komple dedğil sadece susturuculu olan en arka parçasını. işçilik dahil 90 tl aldılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorun gaz kesicide olması lazım burda bi abimiz vardı oda bu durumu yasadı calıstırırken birimiz kabloyu tutuyor ve tık sesini gelmesi bekliyorduk marsa basıyordu sonra calısıyordu yolda giderken gaz vermezsen stop edıyordu gaz kesici ve kablolarını degistirmeni tavsiye ediyorum boyle gitmez cunku eziyet ve birde kabloları takılı bıraktıgında lpgyi bitiriyordu.. (depodan gaz cekıyordu surekli ilk gece ole bıraktıgı için gazı azalmıstı)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim kardeşim sağolasın. Eğer bilgin varsa gaz kesiciyi ortalama kaç liraya değiştiririm. fiyatları hakkında bilgin var mı? Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim kardeşim sağolasın. Eğer bilgin varsa gaz kesiciyi ortalama kaç liraya değiştiririm. fiyatları hakkında bilgin var mı? Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Önemli degil bunun için birlikteyiz.. bi ara o abi için bakmıstık sadece gaz kesici 5 tl idi sanırım ama sadece gaz kesiciydi bizimkiler benzin gaz ayırıcı olabilir boyle birseyde olabilirdi sen bu dediklerimi sor bir yere abi dogru mu filan de sorunu coz yinede yanlıs bilgi verip seni zor durumda bırakmak istemem abi tam bilgi veremedim arastırıyım yinede tekrar bilgilendirmeye calısıyım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracı yeni aldım. Benzin hortumunda 3 patlak vardı ona derme çatma bir hortum buldum. ama onu değiştiricem. değiştirmeden kullanmak istemedim benzinle. benzinle çalışıyor ama aynı sorunu yapıp yapmayacağı hakkında fikrim yok. çünkü benzinle yol gitmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu benim arac bende degistirdim yani önce bunu degistir istersen abi 7 tlye aldım ben alman hortumu kaliteli fazla bişe degil sonra benzinde kullan calıstır sorun yok ise sorun dedigimiz gibi ya gaz kesicide yada kablolardadır birde gazda depo %50 dolu olsun basınc olsun hortumlar kablolar ve gaz kesiciyi kontrol ettir baktır sorun kesin cıkıcaktır ortaya fazla bişe tutacagını sanmıyorum abi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bende de oldu. Aracı ilk aldığım gün geçen pazartesi benzinle çalıştırmak istedim hemde petrolde benzine aldım aracı benzinle zor çalıştı ve benzin kokusu 2 gün gitmedi arabadan. sonra bir abiye baktırdım hortum 3 yerden delikmiş. Ateşleyebilirdi arabayı şanslıymışsın dedi.ondan alıp taktırıcam. Çok sağol.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bende de oldu. Aracı ilk aldığım gün geçen pazartesi benzinle çalıştırmak istedim hemde petrolde benzine aldım aracı benzinle zor çalıştı ve benzin kokusu 2 gün gitmedi arabadan. sonra bir abiye baktırdım hortum 3 yerden delikmiş. Ateşleyebilirdi arabayı şanslıymışsın dedi.ondan alıp taktırıcam. Çok sağol.

Önemli degil abi diger soruna da baktır o arada bekliorz haberleri..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

bu arada sabah rüyamda görmüş gibi uyanır uyanmaz sanayide aldım soluğu. egzozu değiştirdim. Komple dedğil sadece susturuculu olan en arka parçasını. işçilik dahil 90 tl aldılar.

ben egsozu 150 tl'ye değiştirdim. aracımızın modeli aynı değil ama aracının egsozunun 90 tl olması mümkün değil. yerli araç egsozu takmış olabilirler, daha önce başıma gelmişti. bir de umuyorum doğru şeyden bahsediyoruz, en arkadaki, bir kucak ebatında :) susturucuyu diyoruz...

aracın sesi, soluğu her şeyi değişir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

ARkadaşlar ani stop etmesinin sebebini bulduk çok şükür. Aracın içerideki gaz benzin ayırıcı düğmesi arızalanmış dolayısıyla can sıkıntısına gaz düğmesi elektriği kapatınca gaz gitmiyor ve araba stop ediyormuş. Bu durumla karşılaşan arkadaşlar düğmeyi benzine alıp tekrar gaza alıp çalıştırsınlar araba çalışır. Ama bu oluyorsa o işi hemen halletmek lazım ucuz bir parça ben çıkma 15 tlye buldum muğlada. Ama her ihtimale karşı filtreyi de değiştirin derim pahalı değil 20 tl civarında. İnşallah bu sorunla karşılaşmaz kimse deli ediyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben egzozu 150 tl'ye değiştirdim. aracımızın modeli aynı değil ama aracının egzozunun 90 tl olması mümkün değil. yerli araç egzozu takmış olabilirler, daha önce başıma gelmişti. bir de umuyorum doğru şeyden bahsediyoruz, en arkadaki, bir kucak ebatında :) susturucuyu diyoruz...

aracın sesi, soluğu her şeyi değişir...

kardeş egsozun en arka parçası yerli tabiki 90 tlye değiştirdim marmariste. Ama Allah kimseyi marmaris esnafının eline düşürmesin soyuyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş egzozun en arka parçası yerli tabiki 90 tlye değiştirdim marmariste. Ama Allah kimseyi marmaris esnafının eline düşürmesin soyuyorlar.

Sadece marmaris esnafı degıl hangi sanayiye gitsen zorunlu durumda oldugun ıcın parayı katlıolar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhabalar Arkadaşlar Benim 91 model 323hb  aracım var 1 ay öncesinde son susturucuyu 60 TL ye aldım(işçilik dahil) yerli araç parçası değil üzerinde mazda kabartması dahi var.ama 20 egsozcu gezdim desem yalan olmaz 200 TL diyenler bile oldu.Bilginiz olsun istedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar Arkadaşlar Benim 91 model 323hb  aracım var 1 ay öncesinde son susturucuyu 60 TL ye aldım(işçilik dahil) yerli araç parçası değil üzerinde mazda kabartması dahi var.ama 20 egzozcu gezdim desem yalan olmaz 200 TL diyenler bile oldu.Bilginiz olsun istedim

dandik abart egsozu 60-70 liraya satıyorlar, bu tür durumlar için ben önce piyasadaki parça fiyatını sonrada işçiliği gözümde belirleyip tamirciye gidiyorum yaşım küçük diye kazıklamaya çalışıyolar ama laflarım ve bilgimle onlara kapak yapıp dükkanlarından çekip gidiyorum bi sonraki gelişimde adam yerine koyup abartmıyor bende hakkı olanı ödeyip hayırlı işler diyip çıkıyorum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...