Jump to content

Mazda 323 Direksiyon Sorunu

rehberss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar arabamı yeni almış olmama rağmen sanırım dertleri bitmiyor. Bugün ufak bir gezi yapmak için bindim. Düz bir yolda gaza bastım arabam titremeye başladı. Sonra vites yükselttim titreme geçti. Sadece yüksek devirde bunu. Sonraa kenarda durup boşta gaz verdim bir titreme olmadı. Bir de direksiyon çevirirken gırç diye ses çıkarmaya başladı. bunların sebepleri ve çözümleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba kardes araban hayirli ugurlu olsun yuksek devirlerde aynen benimde arabam titriyor , ve vites basta olmak uzere arabanin gogusu bile titriyordu , sorun sanzumandanmis , bilyalari falan degismisti benim bilgim bu kadar daha bilgili arkadaslar yardimci olurlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

şanzumana katılıyorum benm aracımda 150yi geçince titreme yapıyor lastikleri değiştirir değiştirmez geçicek, gırç sesi de dıştan geliyorsa aracın balatasının hemen arkasında 2parça birbirine deyiyor demektir fotografla en kısa zamanda bilgilendirmeye çalışıcam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

sanırım bunun sebebi aks körüğünün yırtık olmasıymış. 15 TLye denizliden alıp 30 TLye taktırdım. Şimdilik o sorunuyapmıyor. Bir de mazda 323e sonradan aks takıldığında aks sıfır boşlıkla takılmış ve o da kasma yapmış.  Onu da 2 mm kadar incelttim. Şimdi sorun yok. Aynı sorunu tekrar yaparsa bakıcaz artık sebebine.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Titremeler jantların eğriliğinden büyük ihtimal..

Dönüşlerdeki ses aks kafalarından aks kafalarını değiştirmen gerekiyor sesin kesildiğini görürsün.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Titremeler jantların eğriliğinden büyük ihtimal..

Dönüşlerdeki ses aks kafalarından aks kafalarını değiştirmen gerekiyor sesin kesildiğini görürsün.

bu da dogru yüksek devirde jant eğriliği ciddi derecede belli oluyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

selam arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde 2.el mazda 323 hb aldım 1991 model,araç performans,tüketim ve genel itibariyle hoşuma gitti.sevdim açıkcası..Fakat gecenlerde aracı park ederken direksiyonun en sağ ve sola doğru manevrasında ciddi bir ağırlık farkettim.aynı sorunu yaşayan veya bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selam arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde 2.el mazda 323 hb aldım 1991 model,araç performans,tüketim ve genel itibariyle hoşuma gitti.sevdim açıkcası..Fakat gecenlerde aracı park ederken direksiyonun en sağ ve sola doğru manevrasında ciddi bir ağırlık farkettim.aynı sorunu yaşayan veya bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Öncelikle tanışma mesajınızı kurallara uygun hale getirmelisiniz. Aksi halde, bu ve bundan sonra yazacaklarınız silinecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik havaları ve hidrolik yağını gözden geçirirseniz iyi olur hocam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu araca forumdan bi arkadaş niyetlenmişti ama iki günde satılmıştı sanırım... Hayırlı olsun, tanışma mesajına gerekli bilgileri yazmadığın sürece Buzmavisi olarak kalırsın... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu araca forumdan bi arkadaş niyetlenmişti ama iki günde satılmıştı sanırım... Hayırlı olsun, tanışma mesajına gerekli bilgileri yazmadığın sürece Buzmavisi olarak kalırsın... :)

Bu arada teşekkür ederim..evet bize kısmetmiş araba, ama bakalım büyük sorun yaşatırmı ilerleyen günlerde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haydaaaaa!!! Veli abi muska felan okut paratoner gibisin  :D :D

Arkadaşım forum kurallarını içeren mesajı almadın mı yönetici tarafından. Ne yazıyor o içerikte okumadın mı? Tanışma mesajının içeriğinde isim ve meslek bilgisi olmalı yoksa üyeliğin silinir otomatikmen. Veli abi de ondan bahsetmiş, kimsenin kimseyle dalga geçtiği yok, ki ayrıca burası bir ailedir ve aile bireyleri yer yer birbirleriyle dalga geçerler  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adım Kaan;

İzmir-karabağlar-üçyol semtinde yaşıyorum;bir firmada muhasebe personeli olarak çalışmaktayım.

bu arada Aracım 222000 km de ve 195000km de motor sıfırlanmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşım forum kurallarını içeren mesajı almadın mı yönetici tarafından. Ne yazıyor o içerikte okumadın mı? Tanışma mesajının içeriğinde isim ve meslek bilgisi olmalı yoksa üyeliğin silinir otomatikmen. Veli abi de ondan bahsetmiş, kimsenin kimseyle dalga geçtiği yok, ki ayrıca burası bir ailedir ve aile bireyleri yer yer birbirleriyle dalga geçerler  ;)

o mesajı zaten sildim hemen.çünkü arkadaşın iyi niyetle yazdığı bir husustu.

ben belki direk o hoşgeldin msjı hususuna bakmadığım için oldu.

k.bakmayın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tanışma mesajının olduğu kısmına da yazar mısın daha güzel olur? Az önce yanlış anlaşılma oldu sanırım ve sorun çözüldü, hadi bakalım kolay gelsin şimdi  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kime göre neye göre sert? Mazdaların direksiyonu genelde serttir. Aynı olan araç ile tecrübe edip kıyaslamak lazım. Birde lastik havalarınızı kontrol ediniz.

motor belli bir hararet seviyesini geçtikten sonra olan bir durum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapacak bir şey yok Bülent... :) Durmak yok yola devam... Ben lafa değil icraata bakarım... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...