Jump to content

Kalorifer Kumandası Sorunu [1990]

selimh
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Elinize sağlık. Oranın fotolarını görmeyi çok istiyordum keşke bir foto çekseydiniz. Deneyimlerinizi ve nasıl söküldüğünü kısaca tarif edebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben onun fotoğrafını nasıl çekmedim hala üzülüyorum, o kadar da sökme işleminin fotoğraflarını çekmiştim onun üzerinden anlatmaya çalışayım.

Daha sonra paintten kırmızı ile teker teker anlatırım ama şimdi kısaca anlatmayı deniyim.

Orta konsolun kenarındaki ince kapağı çıkardıktan sonra kalorifer kumandasının iki yanında birer yıldız vida olduğunu görmüşsünüzdür. Onları sökün. Kumanda düğmelerinin başlıklarını sert bi şekilde yatak düzlemde asılarak çıkarın, geçmedir onlar. Sonra üstte ve altta 3 er tane tırnak var, ince düz bir tornavida ile onları boşandırın. Kapak size doğru gelicektir. Eğer aracınız benim gibi klimalı ise AC yazan yandaki kısım kapağın gelmesini engelleyecektir. Benim tereddüt yaşadığım kısım orasıydı, kuvvet uygulamaya korktuğum. Ona da kuvvet uygulayarak kendinize doğru yatay düzlemde çektiğinizde arkasındaki soketlere geliyor. Soketleri de söküp kapağı çıkarıyorsunuz.

Kapak çıktığı anda ampul karşıda görünüyor. Torpidoyu aydınlatan ampulun aynısıdır. Ondan alın sökmeden önce isterseniz. Ben gece yaptığımdan heryer kapalı olunca torpidodakini taktım.

post-7399-141695286601_thumb.jpg

post-7399-141695286604_thumb.jpg

post-7399-141695286607_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gayet güzel anlatmışsınız. Fotoya bile gerek kalmamış açıkçası. Böyle bir bilgi öncelikle benim olmak üzere çok kişinin çok işine yarayacaktır forumda,internette bulunması mükemmel bir şey. Allah razı olsun. Çok teşekkürler.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gayet güzel anlatmışsınız. Fotoya bile gerek kalmamış açıkçası. Böyle bir bilgi öncelikle benim olmak üzere çok kişinin çok işine yarayacaktır forumda,internette bulunması mükemmel bir şey. Allah razı olsun. Çok teşekkürler.

iyi forumlar...

Haklısınız. O küçücük lamba öyle bi yerde ki, yandığında arabanın çehresi değişiyo. Gece açıp kırmızı mavi yeşil renklerini her gördüğümde yüzüm gülüyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de; sol tarafta bi tane ampul sönmüş olsa gerek ki, gece ışık zayıf kalıyo... Bi el atsan mı hocam...

:fiuw:

Sol taraftan kastınız neresi tam olarak?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sol taraftan kastınız neresi tam olarak?

Kalorifer panelini bir bütün olarak ele alırsak, komple ışıklandırılmış olması gerekirken parkları açtığımda panelin sol kısmında kalan yaklaşık olarak yüzde 30'luk bölümü sönük duruyor...

Cesaret edip sökmeye çalışmadım... Çok can sıkıcı veya kötü de görünmüyor zaten...

:krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kalorifer panelini bir bütün olarak ele alırsak, komple ışıklandırılmış olması gerekirken parkları açtığımda panelin sol kısmında kalan yaklaşık olarak yüzde 30'luk bölümü sönük duruyor...

Cesaret edip sökmeye çalışmadım... Çok can sıkıcı veya kötü de görünmüyor zaten...

:krrsz:

Bu bahsettiğimiz küçük lambaların camı zamanla kararıyor. Sönüklük o yüzden. Tek bir lamba var çünkü içinde. Yakında kayıplara karışacağım demeye başlamış size :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu bahsettiğimiz küçük lambaların camı zamanla kararıyor. Sönüklük o yüzden. Tek bir lamba var çünkü içinde. Yakında kayıplara karışacağım demeye başlamış size :)

Dedim ya; çok can sıkıcı bir durum değil şu haliyle...

Henüz hiç bir servise/ustaya gitmedim. Gittiğimde soracağım sorulardan birisi de bu olacak zaten...

Şimdilik biriktiriyorum, yaza doğru bakım yaptırmam gerektiğinde her bir şeyi göstercem.

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...