Jump to content

Geri Vitese Geçmeme Sorunu

ozkan_eray
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2009 model eski kasa mazda 3 turing model arabam var geri vitese takarkan vitese geçmekte sorun yaşıyorum debriyajı tazelediğimde vitese giriyor. Sizin arabanızda aynı problemler oluyormu servise götüreyi mi teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı sorun bende de var.. ama ben hiç servise sormadım..4 senedir bu problem var, ama 4 snedir de hiç kötü bir sonuç doğurmadı bu durum.. ben de topuklu giydiğim için debriyajı tam basamadığımdan kaynaklanıyor sanıyordum.. demek kronikmiş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2007 Mazda 3 aynı şey bende de var... hatta sitede bu konuda dava açan biri vardı sanırım(başka bir yerde de görmüş olabilirm) Biraz kronik bir durum, her zaman tekrarlamyor ancak arada yapabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3, 2010 model araçta da aynı sorun var :)

Bende araç yenidir diye tahmin ediyordum, ama ilk aldığıma göre biraz daha rahat geçiyor şimdi.

Araç hareket halindeyken geri vitese geçmesini engelleyen sistem var, eski kasalarda da vardır herhalde.Bu nedenden kaynaklanıyordur belki.

Ama servise böyle sorarsak kesin bu nedenden kaynaklanıyor der :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

1969 mercedes 200d

1972 vosvos

1979 opel manta

1993 corolla

1995 tofaş kartal

1994 mazda 323

1997 mazda 323

2000 tofaş şahin

ilk etapta aklıma gelen uzun süreli kullandığım arabalar ve hepsinin ortak özelliği: geri vitese geçerken zaman zaman problem çıkartması. hatta Kartal'ın geri vites dişlisini kırmışlığım vardır. Her marka + her modelde manuel viteslerin hepsinde bu sorunu yaşarsınız ve aslında yaşadığınız şey sorun değildir. doğaldır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2007 Mazda 3 aynı şey bende de var... hatta sitede bu konuda dava açan biri vardı sanırım(başka bir yerde de görmüş olabilirm) Biraz kronik bir durum, her zaman tekrarlamyor ancak arada yapabiliyor.

bizim sitede değildi sanırım o dava açan; fakat konusu geçmişti. yalnız onun ki başka sorundu. Geri geri giderken vites kendini boşa atıyordu. o da hızlı bir şekilde geri giderken gerçekleşiyordu. Yalnız mahkemelik olmasında başka şeyler de vardı yanlış hatırlamıyorsam.. karşılıklı dialog problemiydi :) bende de vardı aynı sorun, şu an hala var mı diye geri viteste hızlanarak hiç denemedim ama :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim sitede değildi sanırım o dava açan; fakat konusu geçmişti. yalnız onun ki başka sorundu. Geri geri giderken vites kendini boşa atıyordu. o da hızlı bir şekilde geri giderken gerçekleşiyordu. Yalnız mahkemelik olmasında başka şeyler de vardı yanlış hatırlamıyorsam.. karşılıklı dialog problemiydi :) bende de vardı aynı sorun, şu an hala var mı diye geri viteste hızlanarak hiç denemedim ama :)

Evet geri vitese geçerken aynı zorlanma, geri giderken biraz hızlanınca vitesten çıkıyordu araç... AYrıca bu sorunu da giderememişti sanırım servis...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...