Jump to content

Merkezi Kilit Sorunu

abo3621
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar dün bir sorun yaşadım çok garip ve aklımı kurcalamaya başladı.

Anahtar kumandasından arabayı kitlediğimde sürücü kapısı kilitlenmedi ama sadece 2 defa oldu sonra tekrar kilitlenmeye başladı. Ama 1-2 saat sonra tekrar denedim gene kilitlemedi şimdi kilitleniyor ama bi sorun olduğu belli.

Hani bugün sürücü kapısında sorun çıkıyosa diğer kapılarda da sorun çıkabilir gibi. Arabadan her inişimde bütün kapıları kontrol ediyorum kilitlenmiş mi diye  :(

Böyle bi sorun yaşayan var mı mazda3'ünde?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece tek kapıda yaşamadım ama bagajın tam kapanmadığı durumda bir de arka kapılardaki çocuk kilidi dillerinin hafifçe yerinden oynadığı hallerde külliyen kilitlememesi başıma geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de şöyloe bir drum oldu.. Arabayı kilitleyeceğim zaman kilitleme düğmesine hep iki üç kere basarım emin olayım diye.. bu yüzden bir gün baktım kilitleme düğmesi tekliyor.. yani 2-3 sefer üst üste basmamdan sonra arabyı kilitliyor. Sonra da kilitlememeye başladı.. Ama aynı kumandanın kilit açma düğmesi çalışıyor.. ben de şimdi yedek anahtarı kllanıyorm.. bakalım onun ömrünü ne zaman bitireceğim :)

yedek anahtarınızdada kumanda var mı? benim yedek anahtar yok da :)

arkadaşta sıfır bir auris vardı. yedek anahtarında kumanda yoktu mesela ondan sorayım dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla benim yedek anahtarda da kumanda yok :)

Bu arada sürücü kapısı kitlenmeyince anahtarı sokup kilitledim o zaman kitleniyor. Garip bir durum anlamadım gitti ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim lantistede aynı durum var çözmeye çalışıyorum sürücü kapısı kitlemiyor  kitledimide açarken arka sol kapıyı açmıyor  bazende hiç problem çıkarmıyor anahtarla şıkır şıkır kilitliyor da açıyor da kafayı yiyecem bir türlü çözemedim neden oluyor ama hala araştırıyorum benden önce sonuca ulaşan varsa banada acil haber versin daha yeni yapmaya başladı bu sıkıntıyı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim lantistede aynı durum var çözmeye çalışıyorum sürücü kapısı kitlemiyor  kitledimide açarken arka sol kapıyı açmıyor  bazende hiç problem çıkarmıyor anahtarla şıkır şıkır kilitliyor da açıyor da kafayı yiyecem bir türlü çözemedim neden oluyor ama hala araştırıyorum benden önce sonuca ulaşan varsa banada acil haber versin daha yeni yapmaya başladı bu sıkıntıyı

Peki servise götürdün mü?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Exclusive

Benim yolcu kapısında oldu ne yaptım ne ettim geçmedi sonra 1 akşam kapı açık kaldı kilitlenmedi servise götürdüm hallettiler önce merkezi kilit sisteminde  bir parça değişicek dediler pahalı bir parçaymış sanırım 400 tl civarında ama usta halletti benide bu ödemeden kurtardı :)) şimdi gayet iyi durumda . Bu arada benim yedek anahtarda da kumanda var sizde niye yok anlamadım ? :S

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servismi dedin yani hakikatten ABOOO bizim buralarda servis dedinmi araç sahiplerinin nekadar kılı tüyü varsa ayağa kalkıyor sen burayı ankaramı sandındı burda sadece 1 mazda servisi var oda sonadan olma yani anlarsın kalite katmerli fiyat külli sapına kadar mazda servisi yani anladın sen onu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servismi dedin yani hakikatten ABOOO bizim buralarda servis dedinmi araç sahiplerinin nekadar kılı tüyü varsa ayağa kalkıyor sen burayı ankaramı sandındı burda sadece 1 mazda servisi var oda sonadan olma yani anlarsın kalite katmerli fiyat külli sapına kadar mazda servisi yani anladın sen onu

Eheh bakmamışım nereden olduğuna :D Valla ben de sevmiyorum aslında servisi. Yarın bakım yaptırcam arabaya ama sanayiden bi ustaya yaptırcam galiba :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 yıl sonra ...

İyi akşamlar arkadaşlar.

2006 mazda 3 aracımın kapısı kumanda ile açılıyor,tekrar kilitlenmiyor;kilitlendiği zaman açılmıyor.Anahtarcıya gittim kumandada sorun olmadığını,kumanda modülünün bozuk olduğunu;başka bir anahtarcı ise beynin kumandayı unutmuş olabileceğini serviste beynin resetlenip tekrar programlandığında düzeleceğini söyledi.

Daha önce başına böyle bir olay gelen varmı arkadaşlar?

Yardımlarınızı bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anahtarcı kumanda sağlam dediyse piline bakmıştır muhtemelen. Devresinde problem olabilir sıvı teması oldumu suya düşürme vs.? Programlaması bozulsa hiç kumanda etmez diye düşünüyorum.

sıvı teması olmadı..yedek kumanda da aynı sorunu yapıyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...