Jump to content

Kış Lastiği Önerisi

Hidoretti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar malum kış kapımızda...aracıma  4 tane kışlık lastik almaya karar verdim, ama ne alacağım akarar veremedim...bilindik markaların dışında Hankook, Kumho,Nokian,Yokohama önerileri ile ilgili yazılar okudum ama bunlara karşıt görüşler de var. Ankarada yaşıyorum ve burayı bilen bilir kışlar çok karlı geçmiyor , asıl sorun erimiş ve yumuşamış kar ve buzlanmayla ilgili...Bu sorunlarla başa çıkabilecek yokuşta çok sorun yaşatmayacak bir lastik alacağım. yılın 3-4 ayını beraber geçireceğim lastiğin 50 000 km ye kadar garantili olmasını dert etmiyorum çünkü okadar kullanmayacağım. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Michelin Alpin ;)

Continental Winter Contact TS830

Burda ADAC (Almanyanin en meshur otomobil kulübü) test edilmis lastiklerde ilk 2 sirayi alan markalar ve bencede cok iyi lastikler

Ben su an Michelin Alpin A3 kulaniyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu lastik konusu önemli.

Kaç km ya da yılda bir değiştirmek lazım. Yazlık kışlık ayrı kullanırsak ne değişiklik olur, ömürleri farkeder mi? 

Ben bir kışlık bir yazlık michelin set almayı düşünüyorum ama dünya para eder. Ucuzken yazlığı şimdi, kışlığı da yazın alayım bari :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yaklaşık 3 senedir Nokian kullanıyorum ama ne yalan söyliyeyim 3 senedir de Istanbul da ahım şahım bir kış olmadı . Memnunum ama sizin şartlarda çok iyidir diyecek bir tecrübem olmadı. Yaptığım 1-2 seyahatte tam karlı, tam buzlu yollarda bana sıkıntı yaratmadı ama Ankara'nın yarı buzlu eğimli yollarında ne sonuç verir bilemiyorum.

Yine de Nokian'ın kış şartlarında çok iyi lastik olduğu birçok kişinin kabulu olduğu da ortada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben hep good year kullandım. şu an da üzerinde UG-7 var. çok memnunum. test verileri önemli ama bence uygulama daha önemli. ben 4 senedir good year'dan başka almadım ve almam da... tercih meselesi tabiki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dikmen - Oran taraflarında oturmuyorsun demek ki sen :)

Bridgestone Blizzac Lm-25 var bende. Bir kere gerçekten çok sağlam kara denk geldim Dikmen- Oran - Yıldız yolunda. Yolda durup, kalan arabalara yardım sordum, sonra da binip devam ettim. :) Gerçekten güzel lastik.

Ama tabii Michelin Alpin en iyisi derim. Çok daha dayanıklı bir lastik.(Aşınma kat sayısı olarak rakibi yoktu yurt dışı testlerde 3 sene önceki verilere göre.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

madem testleri sallayan yok, size önerim benim kullandığım kış lastiği aurora marka  iddia ediyorum sizin kaldığınız yerde ben devam ederim yola hadi buyrun fiyatıda deli ucuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

madem testleri sallayan yok, size önerim benim kullandığım kış lastiği aurora marka  iddia ediyorum sizin kaldığınız yerde ben devam ederim yola hadi buyrun fiyatıda deli ucuz :)

Her sene 5,5 ay kullanıyorum Aurora' yı :D Bugüne kadar ne michelin'lerin ne pirelli'lerin kaldığı yolda ben kalmadım :D Asfaltta biraz sesli olsada fiyatına göre bence süper lastik...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Her sene 5,5 ay kullanıyorum Aurora' yı :D Bugüne kadar ne michelin'lerin ne pirelli'lerin kaldığı yolda ben kalmadım :D Asfaltta biraz sesli olsada fiyatına göre bence süper lastik...

evet az biraz sesli özellikle yaz vakti cayırdıyor giderkene :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Cemaat bu kışlık lastik konusunda benim takıldığım bi nokta var;  kışlık lastikler iki şekilde, ya çivili, ya da çivisiz. Acep hangisi daha mantıklı? bana da lazım almadım hala, karar veremiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Havaların hiç ayarı yok burda maalesef, yani hem asfaltta hem de buz üstünde gitmek durumunda kalabiliyoruz, o yüzden iki arada bi derede kaldım böyle  :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Havaların hiç ayarı yok burda maalesef, yani hem asfaltta hem de buz üstünde gitmek durumunda kalabiliyoruz, o yüzden iki arada bi derede kaldım böyle  :'(

Erzurum gibi :) En iyisi çivisiz almanız.Asfaltta sorun çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çivili lastik deyince aslında benim aklıma hep şu geliyor;  Allah korusun çivi çıkar süratli giderken, girer birinin kafaya !!  en iyisi çivisiz almak galiba  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar bu lastik konusunu yine hortlatacağım müsadenizle. Peki bu aurora yi alsak, markalı ve bilinen lastiklere fazladan para bayılmasak, harbi pişman olmayız dimi ? ve çivili çivisiz hala karar veremedim.  :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben ve uyumsuzelement ( Bülent abi) bu lastiği kullanıyoruz.Ben Erzurum' da kullanıyorum ve kışın kullanıldığında çok iyi lastik.Yaz aylarında biraz ses yapıyor :D 195/65/R15 T kullanıyorum.Kış için oldukça ideal.Şimdiye kadar ne yolda bıraktı ne kaydı ne de güvensizlik yarattı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...