Jump to content

90-94 323 Gösterge Paneli Arızası Hakkında

mazdabaris
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar zannedersem 323 hb aracımın km saati yada bu km göstergesine bağlı çarklardan birisi kırıldı bugun tamir etmek amacıyla sökmeye çalıştım ön plastik paneli söktüm ama  göstergelerin olduğu yeri vidalarını sökmeme rağmen 10 cm cekebildim sanki arkadan başka bişey daha tutuyo gibi ama bulamadım sökmem konusunda orayı nasıl sökeceğimi bilen birisi varsa bana tarif edebilirmi çunku araba giderkenki zır zır diye çıkan sesten çok bıktım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

görtergenin arkasına takılan tırnaklı elini pedal kısmından panele uzat tırnagından bas ve çek,, şanzumandan sökmek içinde elini kullan biraz kirlenicek ama anahtarla zorlamana gerek kalmaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar zannedersem 323 hb aracımın km saati yada bu km göstergesine bağlı çarklardan birisi kırıldı bugun tamir etmek amacıyla sökmeye çalıştım ön plastik paneli söktüm ama  göstergelerin olduğu yeri vidalarını sökmeme rağmen 10 cm cekebildim sanki arkadan başka bişey daha tutuyo gibi ama bulamadım sökmem konusunda orayı nasıl sökeceğimi bilen birisi varsa bana tarif edebilirmi çunku araba giderkenki zır zır diye çıkan sesten çok bıktım

sökemediğin yeri tam anlayamıyoruz internette mazdanın gösterge panelini gösteren foto bul paintle işaretle sökmek istediğin parçayı hemen söyleyeyim bendede aynı araçtan var gösterge sökme konusunda prof oldum.))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sökemediğin yeri tam anlayamıyoruz internette mazdanın gösterge panelini gösteren foto bul paintle işaretle sökmek istediğin parçayı hemen söyleyeyim bendede aynı araçtan var gösterge sökme konusunda prof oldum.))

kadranur7.th.jpg

buradan gösterebilirsin dostum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...
seferihisarlı mazdacı

arkadaşlar birde benim hız göstergesi doğru dürüst göstermiyor yolda giderken bazen doğruyu gösteriyor bazende ibre aşağı yukarı gidip geliyor alakasız şeyler gösteriyor tahmini diyelimki 100 le giderken 40-50 gösteriyor sebebi nedir benim arabanın hız göstergesi tellimi yoksa elektiriklimi ?birde hız ibresi dipten kırılmış 1 cm kadar kalmış bu ibreden nerede bulabiliriz başka ibreler uyarmı ? :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

senin araç 1990-1997 arası olan 323 serisimi pop-up farlı olan modelin sedanı.yani familiadan önceki.eğer o kasa ise km teli var.ve büyük ihtimalle tel atlama yapıyodur.yeni kasa ise elektronikmi bilmiyorum ama ben lantiste şanzıman indirdiğimde km.teli ile karşılaşmadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş km teli yada km dişlisinden kaynaklanıyordur ben eski arabamda bu problemi yaşamıştım acemi usta hem km teli hem dişlisini aldırtmıştı bana parçaları temin edip taktırmak için eve yakın olan bir tamirciye gittiğimde km dişlisi sağlamdır muhakkak km telindendir dedi taktı düzeldi eğer sizinki km dişlisindeden kaynaklıysa elimde mevcut bilgin olsun bir baktır eğer ondansa yardımcı olurum kardeşime  kal sağlıkla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı

kardeş km teli yada km dişlisinden kaynaklanıyordur ben eski arabamda bu problemi yaşamıştım acemi usta hem km teli hem dişlisini aldırtmıştı bana parçaları temin edip taktırmak için eve yakın olan bir tamirciye gittiğimde km dişlisi sağlamdır muhakkak km telindendir dedi taktı düzeldi eğer sizinki km dişlisindeden kaynaklıysa elimde mevcut bilgin olsun bir baktır eğer ondansa yardımcı olurum kardeşime  kal sağlıkla

:hi:eyvallah arkadaşım sağolasın .. :hi:bakalım bi tamirciye uğrayayım ne diyecek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı

senin araç 1990-1997 arası olan 323 serisimi pop-up farlı olan modelin sedanı.yani familiadan önceki.eğer o kasa ise km teli var.ve büyük ihtimalle tel atlama yapıyodur.yeni kasa ise elektronikmi bilmiyorum ama ben lantiste şanzıman indirdiğimde km.teli ile karşılaşmadım :)

evet arkadaşım galiba senin dediğin familiadan öncekilerden olması lazım  bize tamirci yolu gözüktü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı

km telidir büyük ihtimal. İbresini nasıl kırmışlar merak ettim doğrusu ???

valla ibreyi nasıl kırdılar orası bilinmiyor ama göstergenin içindeki ibreyi kırmakta ayrı bi beceri ister nasıl becerdilerse artık ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı
:tey::egy::tey: :egy:evet arkadaşlar bugün gaziemir 6. sanayiye gittim .kilometre telini değiştireyim diye parçacıları dolaştım hiç birinde km teli yoktu sadece birinde bir parçasını buldum o da bi işe yaramadı bizim 323 lerin km teli 2 parça oluyor .neyse parçacının biri bi gösterge tamircisi tarif etti git oraya durumu anlat yardımcı olurlar dedi gittim adam başka tellerden benim arabaya bi km teli yaptı parça olmayınca bizde kendimiz imal  :2funny:ediyoruz dedi uğraştı yaptı ve benim sorunumu halletti km göstergesinin ibresi kırıktı onuda değiştirdi şimdi km göstergesi canavar gibi gösteriyor ama bu bana biraz tuzluya patladı  ama işimin olduğuna baktım . yeni tel yapıp arabaya takmak + ibreyi değiştirmek = 75 tl verdim sizinde aklınızda olsun km teli bulamadığınız zaman eskisini km tamircisine götürün yenisini yaptırın bizim bu tamircilerin hepsi birer mucit  :2funny:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı

sorununuzun çözülmesine sevindim fiyatta normal geldi bana çok yetenekli ustalarımız var elbette ama bir o kadarda gününü kurtarmaya çalışanda var düzgün iş yapanı bulmak lazım güle güle kullanın fazla hız yapmayın artık :)

:hi:eyvallah sağolasın arkadaşım belki fiyat normal olabilir ama işte ben yılların lada samara kullanıcısıyım ladaların parçasıda işçiliğide ucuz onun için mazda fiyatlarına daha alışamadım mesela 2-3 ay önce benim samaraya sıfır hemde servisinde distrübütör taktırdım fiyatını söyleyeyim :komple distrübütör = 39 tl +işçilik 10 tl hepsi = 49 tl  :2funny::fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

gecen hafta  sonu sanzuman yagını degıstırdım ancak sonrasında yolda gıderken km saatındekı ıbre sarsılarak cıkıp ınıyor konuyla ılgılı lutfen bılgısı olan yardımcı olabılırmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şanzıman yağı km dişlisi söküldükten sonra konuluyor muhtemelen söken kişi tam oturtamadı koydurduğunuz yere gidin düzeltsinler :)

km. dişlisi normal şartlarda sökülmez ama iş bilmez birisi söktüyse o ayrı... bakmak lazım bi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...