Jump to content

Ebaydan Motor Getirtmek Hakkında

Guest ilkem07
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar ciddi manada düşündüm , motoru getittiriyorum, 1.8 motordan vazgeçtim çünkü araştırdığım kadarıyla bir sürü ıvırı zıvırı var , benim merak ettiğim getireceğim motor diğerini söküp hemen yerine takılırmı , sanzuman uyarmı cünkü üstündeki karbüratörlü motor,

Bide sizden ricam bu ebaydan baktım ben kaç bin km de olduğu belli değil bir kaç link gönderebilirmisiniz, bu işi hep birlikte halledelim şimdiden teşekkür ediyorum.Bide kargosu ne tutarki , gümrükte sorun olurmu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Şimdiki motorun neyi var?

Daha doğrusu şöyle diyeyim; şimdiki motorunun (varsa) sorunları, neden onları yaptırmıyorsun? Komple motor yaptırsan, tamamını orjinal parça kullansan en fazla taş çatlasın 3,5 - 4 tutar. Getirteceğin motor kaç paraya çıkacak? Değişim için kaç para işçiliködeyeceksin? Ruhsata işletmek için kaç para harcayacaksın? Hesabını iyi yaptın mı?

Desen ki 1,8GT motoru takacağım sonra da draglara gireceğim. O zaman sen bilirsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mrb;

Benim düldül motor yağ yakınca ilkem7 nin düşündüğünü bende düşündüm,Ebay da 1000 dolar isteniyordu sıfır motor için ancak mevzuatta 300 doların üstüne %18 vergi de eklenmektedir,ayrıca kargo ücretide bazen uçuklatacak fiyata gelebiliyor yani nerden baksanız o kargonun ederi 200-700 dolar arası olabilir üstüne gümrükte başkaca bir sorun olmamasını kimse garanti edememektedir.Yeni motorun ruhsata işlenmesini tekrar muayeneye girmesini vs hesaplarsanız totalde 3500 dolar civarı bir masraf çıkabilir diye hesaplamıştım,3500 dolarda burda verilse benzer işler yapılabilir.Ayrıca adamlar size garanti versede tekrar onu kargoyla götürtmek inanın insanı çok sıkar.parça getirtmeye neysede komple motor işi biraz gerer adamı:) uyarmı bilmem ama rx7 lere ford motorları takanlar duymuştum çok istiyorsan böyle bir motor almak daha mantıklı gibi...selamlar kolaylıklar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şahsi fikrim hiç girilmemesi gereken bir iş, çok fazla başın ağrır çok paran gider sonunda motoru gümrükten çekemeyebilirsin (büyük olasılıkla) ;)

Katılıyorum abime :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya bu gün yetkili bir servise gittim moralimi bozdular usta bozuntusu adamları koymuşlar , hani açtığım bir konu vardı karbüratör kapağından yağ akıtma mevzusu , adamlar baktı durumdan bağsettim , motor yapılması lazım , çok kötü falan dediler moralim acayip bozuldu ve hemen ayrıldım ordan ve yine bir yetkili servise gittim ve kompresyonunu ölçtürdüm motorun tabiki yılların verdiği aşınma falan her neyse motordan çok çok  az şeyler götürmüş , ustanın dediği şey kesinlikle bir numara motor bu kadar kompresyon azalması çok çok normal , araca fazla yağ koymuşsun ve ordan üfleme yapmış dedi , zaten aracımda yağ akıtmayı kesti bu gün itibariyle , bu yetkili servislerin bazıları bizleri

yolunacak kaz gibi görmekten vazgeçsinler yada işini bilen ustalar alsınlar,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam servisler öyledir,hel mazda gibi servisi az çıkan bir araban varsa servise yolunun düşmemesine dikkat edicen.Arabanı 2 yere göstermişin ama bilmen gerekirki bence ikiside haksız olabilir,servis çıkışlı ustalara arabanı götürmeni tavsiye ederim.Ademle bir temasa geç adam mazdaya hobisi olarak bakıyor,kafa yoracaktır.Selamlar saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Ya bu gün yetkili bir servise gittim moralimi bozdular usta bozuntusu adamları koymuşlar , hani açtığım bir konu vardı karbüratör kapağından yağ akıtma mevzusu , adamlar baktı durumdan bağsettim , motor yapılması lazım , çok kötü falan dediler moralim acayip bozuldu ve hemen ayrıldım ordan ve yine bir yetkili servise gittim ve kompresyonunu ölçtürdüm motorun tabiki yılların verdiği aşınma falan her neyse motordan çok çok  az şeyler götürmüş , ustanın dediği şey kesinlikle bir numara motor bu kadar kompresyon azalması çok çok normal , araca fazla yağ koymuşsun ve ordan üfleme yapmış dedi , zaten aracımda yağ akıtmayı kesti bu gün itibariyle , bu yetkili servislerin bazıları bizleri

yolunacak kaz gibi görmekten vazgeçsinler yada işini bilen ustalar alsınlar,

waktiniz warsa kesinlikle taber usta derim her konuda çok yardımcı oluyor :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracı sattım lantis düşünüyorum

hayırlı olsun 1.8 mazda da tavsiye ederim desem semavi abi ordan vites topuzunu kafama fırlatır :D

düzeltme :D : 90 model mazda 323F hb 1.8 olanlar, aracım da satılık satarsam 1.8 düşünüyorum aerodinamik ayalarından çok memnunum çünkü... :fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...