Jump to content

2010 Mazda 3 İçin Xenon Tavsiyesi

gigasa
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar yeni aldigim arabama xenon far taktirmak istiyorum. Fakat arastirmalarima gore kararsizlik icerisindeyim avantajlari ve dezavantajlari bana ne olabilir performans acisindan hangisini tercih etmeliyim bana vereceginiz bilgiler cok onemli burdan bir bilgi akisi saglayabilirmiyiz. yeni mazda 3 lerde deneyen varmi onuda ogrenmek istiyorum tesekkurler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 61
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

10

• Murat b

8

• M.E.G

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Çin malı taktığınız takdirde bir getiri beklemeyin zaten. Fakat orjinal philips osram vs gibi mrkalar takarsanız bir iş yapmış olursunuz.

Fakat bir diğer konu ise farlardaki merceklerin halojen fara göre tasarlanmış olmasıdır. Yani xenon kitlerinin kullandığı D2s ya da türevi ampul tipinde olması gerekiyor.

Neticede mercekli farınıza xenon takarsanız hiçbir zaman istediğiniz verime alamayacaksınız.

Bu sebepten dolayı size Osram Night Breaker ampül tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farlarımızın mercekli olması sebebi ile aslında Xenon kitler oldukça verimli çalışıyor Mazda3 ve Mazda6 larda. Baktım ama orijinal Xenon kit yokmuş. En garantilisi bakım yaptırdığınız serviste taktırmak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence de.. servisinizde hangi markayı takıyorlarsa ondan taktırın, bir sorunla karsılasırsanız anında değiştirirler başınız agrımaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben çok gerekli görmüyorum, gayet güzel aydınlatıyor farlarımız. Xenon farların özelliği nedir? Daha mı iyi aydınlatır, daha mı az enerji harcar, daha mı az göz alır, daha mı güzeldir? Duruma göre ileride ben de taktırabilirim ama şimdilik gayet memnunum orjinal farlardan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Halojenlere göre daha iyi aydınlattığı kesin. Bir de arabadaki elektrik aksamın devreye girmesinden , özellikle fanın devreye girmesinden etkilenmiyor farlar balastların varlığından sebep.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mercekleriniz halojen far tipine göre tasarlandığı için xenon ile kaliteli bir görüş sağlayamazsınız!

Elbette orijinal bir Xenon sistem kadar olmayabilir ama halojenlere nazaran çok daha iyi performans verdiği kesin.

Ben şahsen gözlerimle görebiliyorum farkı. Özellikle gece miyobisi olan biri olarak çok net fark ediyorum.

Bizim araçlardaki lensler ne tip peki ? Xenon kullanımında neden kaliteli bir görüş sağlamadığını düşünüyorsunuz ? Xenonu var olan lenslerle kullanınca ne kadarlık bir düşüşten bahsediyoruz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Halojen farların merceği ile xenon farların mercekleri farklıdır.

Bunun farkını ise ikisinin içini açıp, yan yana koyorak görebilirsiniz.

Eğer daha teknik bilgi isterseniz www.geceucusu.com'u ziyaret edebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlatmak istediğim şey şu;

Sizin merceğiniz bunun aynısı olamaz. Çünkü bu mercek D2S. Yani fabrikasyon olarak xenonlu gelen bir farın merceği. Eğer sizin aracınızda xenon standart özellik değil ise merceğinizin bununla aynı olması imkansız. D2s ampul yuvasına H7 takamazsınız. Sizin farlarınızdaki ampuller büyük ihtimalle H7 tipinde ampül kullanıyordur (H1 de olaniilr tam bilmiyorum)

Şu linki okumanız gerekir:

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2678

Şu satır:

Önerilen : Kısa merceğine kit takarsanız performansı vasat olan ama trafiği rahatsız etmeyen bir xenon dönüşümü yapmış olursunuz. Performansın vasat olmasının nedeni merceğin halojen tasarımına sahip olmasıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgi için teşekkürler. Çok fazla bilinmeyen, dikkat edilmeyen bir konuya değindiniz.

Ne demek istediğinizi biliyorum. Karşı da değilim ama o zaman şunu söyleme ihtiyacı hissediyorum. Mazda6 nın Türkiye de 2009 modele kadar hiç Xenon lu satılmadı bildiğim kadarı ile. Yukarıda verdiğim konu bir anlamda yanıltıcı gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Bilgiler yurtdışından derlendiyse eğer farklılık buradan doğuyordur.

Genelde bu tarz hatalar yapılıyor. Mazda, Amerika, Avrupa ve Japonya için farklı donanımlarda araç üretiyor. Böyle olunca bazı bilgiler yurtdışından alınıp yanılgıya düşülüyor:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben çok gerekli görmüyorum, gayet güzel aydınlatıyor farlarımız. Xenon farların özelliği nedir? Daha mı iyi aydınlatır, daha mı az enerji harcar, daha mı az göz alır, daha mı güzeldir? Duruma göre ileride ben de taktırabilirim ama şimdilik gayet memnunum orjinal farlardan.

Daha az enerji harcar, daha iyi aydınlatma sağlar, daha güzeldir :)

Uyumlu veya değil fakat xenonlarla halojenler arasında çok fark var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

sayın tunacan

bahsettiğiniz ampul xenon gibi görüntü kalitesi sağlar mı?Önermenizdeki sebep nedir?İlgimi çekti açıkçası.Çünkü bende araca xenon taktırmak istiyorum.Ama yukarıdaki sebeplerden dolayı ve de eğer mazda orjinalinde kullansa zaten kullanırdı mantığı ile taktırmaya çekiniyorum.

Çin malı taktığınız takdirde bir getiri beklemeyin zaten. Fakat orjinal philips osram vs gibi mrkalar takarsanız bir iş yapmış olursunuz.

Fakat bir diğer konu ise farlardaki merceklerin halojen fara göre tasarlanmış olmasıdır. Yani xenon kitlerinin kullandığı D2s ya da türevi ampul tipinde olması gerekiyor.

Neticede mercekli farınıza xenon takarsanız hiçbir zaman istediğiniz verime alamayacaksınız.

Bu sebepten dolayı size Osram Night Breaker ampül tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne demek istediğinizi biliyorum. Karşı da değilim ama o zaman şunu söyleme ihtiyacı hissediyorum. Mazda6 nın Türkiye de 2009 modele kadar hiç Xenon lu satılmadı bildiğim kadarı ile. Yukarıda verdiğim konu bir anlamda yanıltıcı gibi görünüyor.

2.3'ler orijinal xenonlu geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda orjinalinde zaten kullanıyor, amerikan versiyonları xenon'lu.

ben servise sordum 500 liraya fiyat verdi philips için

Bana da servis bizim araçların xenon a uyumlu olmadığını söylemişti... Taılır ancak uyumlu değil,..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xenon konusunda ben de çok arada derede kalanlardanım.Taktırmak istiyorum ama işte heryerde bu yorumlardan görünce de vazgeçiyorum. Takılınca uyarı verir şeklinde yorumlar da fazlasıyla var. Açıkçası servise sorup karar vericem.En azından birşey olursa kafam da rahat olur servis olduğu için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...