Lantiss

Lantis İlk Bakım (Rodaj)

Geçenlerde aldığım Lantis'e alır almaz komple motor yaptırdım. araç motordan sonra 2 bin km'ye gelmek üzere.  ben 2 binde İlk bakımını yapmak istiyorum.

Aracın; Yağını, Suyunu, Su Hortumlarını, Hava Filtresini değiştiricem. Bugün Radyatöre Antifriz ekledim Malum havalar soğuyor. 2-3 gün içinde de diğerlerini yapıcam. Ancak bazı sorularım olacak:

1. Lantis'e ne marka yağ kullanayım? 10-40 Castrol nasıldır mesela?

2. Hazır Hava filtresini değişirken Spor (Açık) Hava Filtresi taksam mı?  =)

3. Açık Hava filtresinde ne marka kullanıyım? Araç 1.8

4. Birde bana Lantis sağ cam düğmesi lazım. Nerelerde ve ne fiyat aralığında bulabilirim?

Teşekkürler Şimdiden

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben ilk defa görüyorum konuyu :) Bilenler cevap verecektir mutlaka. Bir konu vardı sanırım hangi araca hangi yağ koyulması gerektiğiyle ilgili.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ne demek :) ne yaptınız bakım parça değişimi bittimi, maliyeti konusunda bilgilendirirseniz ayrıntılı olarak ihtiyacı olanlar yada yaptırıcaklar için bi bilgi edinmiş oluruz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ya 2 bin  km dolmasını beklıyorum yapmak ıcın ama dolduramadım henüz =) Burda kar fırtına var gezemiyorum ki km dolsun =)  ama yaptığımda ne malzemeler kullandığımı ve ne kadara mal olduğunu paylaşıcam. teşekkürler tekrar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yazını yeni gördüm arkadaşım.(yeni üyeyim). yağ konusunda bence tam sentetik mobil 10/40 veya 5/40 koydur. ve mobilden şaşma. araçları çok iyi koruyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

motor yağı olarak castrol magnatec iyidir

spor filtre olarak toz tutma kapasitesi en iyi hangisi ise onun seçilmesi gerekir(ben yed kullanmıştım)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.