Jump to content

Lantis İlk Bakım (Rodaj)

Lantiss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Geçenlerde aldığım Lantis'e alır almaz komple motor yaptırdım. araç motordan sonra 2 bin km'ye gelmek üzere.  ben 2 binde İlk bakımını yapmak istiyorum.

Aracın; Yağını, Suyunu, Su Hortumlarını, Hava Filtresini değiştiricem. Bugün Radyatöre Antifriz ekledim Malum havalar soğuyor. 2-3 gün içinde de diğerlerini yapıcam. Ancak bazı sorularım olacak:

1. Lantis'e ne marka yağ kullanayım? 10-40 Castrol nasıldır mesela?

2. Hazır Hava filtresini değişirken Spor (Açık) Hava Filtresi taksam mı?  =)

3. Açık Hava filtresinde ne marka kullanıyım? Araç 1.8

4. Birde bana Lantis sağ cam düğmesi lazım. Nerelerde ve ne fiyat aralığında bulabilirim?

Teşekkürler Şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben ilk defa görüyorum konuyu :) Bilenler cevap verecektir mutlaka. Bir konu vardı sanırım hangi araca hangi yağ koyulması gerektiğiyle ilgili.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.mazdaclubtr.com/forum/teknik-genel-bilgiler/yedek-parcaci-bilgileri-t8966.0.html

parça konusunda linkteki ustalarla konusabilirsiniz, pipercross du sanırım bu markayı tavsiye ederim, yağ konusuna gelince mazdaların çogu için forumda yer alan konular var gezerseniz rahatlıkla bulabilirsiniz yinede 10-40 kullananların çok oldugunu biliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne demek :) ne yaptınız bakım parça değişimi bittimi, maliyeti konusunda bilgilendirirseniz ayrıntılı olarak ihtiyacı olanlar yada yaptırıcaklar için bi bilgi edinmiş oluruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya 2 bin  km dolmasını beklıyorum yapmak ıcın ama dolduramadım henüz =) Burda kar fırtına var gezemiyorum ki km dolsun =)  ama yaptığımda ne malzemeler kullandığımı ve ne kadara mal olduğunu paylaşıcam. teşekkürler tekrar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

yazını yeni gördüm arkadaşım.(yeni üyeyim). yağ konusunda bence tam sentetik mobil 10/40 veya 5/40 koydur. ve mobilden şaşma. araçları çok iyi koruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor yağı olarak castrol magnatec iyidir

spor filtre olarak toz tutma kapasitesi en iyi hangisi ise onun seçilmesi gerekir(ben yed kullanmıştım)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...