Sign in to follow this  
Followers 0
iap54

323 El Yapımı Klima Filtresi

323 familliama 1 aydır Adapazarında klima filtresi bulamadım. Bulduklarım da 100TL civarı. Ben de kendim yaptım. Bu da el yapımı klima filtresi  :)

DSCF5788.JPG

DSCF5791.JPG

Malzemeler: Orijinal Klima filtresinin iskeleti, kışlık kadın çorabı. İnce olması gerekir çünkü iskeleti çoraba geçirdiğimiz zaman yan taraftaki sürgüler çoraptan dolayı kaymayabiliyor...

Tozu geçirmesin yeter. Ayda bir kere çorap değiştiririm bari mikropsuz nefes aldığımdan emin olurum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guzel dusunmussun ustad !  O0  :hi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teşekkürler :) gözden kaçırmış olduğum sakıncaları varsa yazın lütfen. Önce ön tarafa kumaş dikeyim dedim. Sonra 3-5 kişi beyin fırtınası yaptık. Kadın çorabının içine filtrenin iskeletini geçirme fikri atıldı ortaya. İlk denemede olmadı. Çünkü bu filtre iki parça 323 modellerde. Filtreler tam yerıne oturacak sekılde uretildiği için çorabın kapladığı alan nedenıyle sıkışma ve kumaş-kumaşa temas etmesi nedeniyle de yerine geçirememe sorunu oldu. Fİltre iskeletinin kenarlarını yontup inceltinde sorun çözüldü.

Orijinal filtrenin sanırım yan sanayisiydi benim aldığım. 25-30 TL. Bunun kullanıma bağlı olarak özellikle bizim tozlu yörelerde 3-4 ayda bir değiştirilmesi lazım. Yoksa kapkara oluyor. Onu gördükçe kaloriferi klimayı açasım gelmiyordu. Öyle 2-3 ayda bir 30 TL veremem ağa. Yağını hava filtresini zor değişiyorum arabanın :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.