Jump to content

LPG Yardım Mazda 3

mazda79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2005 mazda 3 otomatik aracım 4 ay önce atiker taktırdım şu an şehir içinde 32 lt ile 220 km gidiyor gidip geldiyim yer günlük 10 km gidiş 1o geliş acaba motor halen ısınmadan ulaşıyorum  yine motor sovuyor akşam eve dönüyürum birde geçen günler 10 tl LPG ALDIM ŞEHİR ŞIŞINDA 90 KM HIZLA 69 KM GİTTİ BENDE ANLAMADIM BU ARAÇ NEDEN BÖYLE YAPIYOR  lpg opetten alıyorum ama denemek amaçlı farklı yerlerden de aldım durum değişmedi  sizce ne yapmalıyım tşk.

Edit: Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şehir dışında giderken 100 km de yaklaşık 14 litre yakmışsınız ki bunu bu araç yaklaşık 170-180 civarında gittiğinizde yakıyor :) Lpg yi taktırdığınız ustaya giderek kalibrasyon ayarı yaptırın bence.

Şehir içinde eğer kısa mesafede kullanıyorsanız LPG nin daha uzun km götürmesi lazım.Çünkü lpg ye geçmesi için motorun belli bir ısıya ulaşması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 TL ile mi 69 km yaptınız yoksa 10 Lt gaz ile mi

10 TL ile yani yaklaşık 5.5 Lt ile 69 km yaptıysanız şehir dışında 7.8 Lt/100 km ye gelir ki çok anormal değil ama 10 Lt ile 69 km yaptıysanız Mustafa'nın dediği gibi 14 Lt çok fazla.

Şehiriçi 32 Lt ile 220 km biraz az zira ben bile ki benim motor 2.0 şehiriçinde 250 - 300 km yapabiliyorum o kadar gaz ile.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

ilk olarak özür konu yanlış yere yazılmış aynı sıkıntı bend de olduğu için o yüzden buraya yazdım .merhaba mazda 3 2005  1,6 otomatik  .depom 33 lt ve  62-63 tl ye doluyor ve 250 ile 260km arası yol yapıyor. enjektör olarak 2,0 la değiştirdiler . aracın bilgisayar da grafikleri gayaet normal çıkıyor lütfen yardım .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arac otomatik ve  ben de bunu  triptonik olarak kullanıyorum . gaza sadece dokunuyorum basmıyorum :)  şehir içide sayılmaz .  ne yapmak nereye göstermek lasım .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vallaa hiç benzinde kullanmadım . bi kere de öle depoyu fulleyip kullanmayı düşünüyorum .keşke  330 - 390 km yapsa daha ne isterim .  var bi sorun ama nee

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

allah kaza bela vermezse  ay sonu bursaya gelmeyi düşünüyorum .sizin gaz sistemini taktırdığınız yerin adını verirseniz bide oraya göstermek isterim .tabi ilgilernirler mi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba. mazda 3 1,6 at. kullanıcısıyım . araçta sıralı sistem atiker marka tüp var . yakıt maşallah yakıo:-) km de 250 krş. en son 3 gün önce arıza ışıgı yandı. motor ustasına getirdik araçta zengin karışımı var die çıktı. gazdan problem varmış. gazı taktırdığım yere sorunca bil. bağladılar iii diyorlar . fakat benzinde yanmıyor . sizin bu  böle bişe başınıza geldi mi .yada bilginiz var mı. saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim lanet olsun şu lpg ye bende  de brc var 1500 tl yi çöpe attık  taktırmayı düşünen arkadaşlar varsa  aman sakın diyorum zaten bi  mazdaya  hiç  yakışmıyo  biz  yaptık bi aptallık  .. brc  ye gidiyosun  tamam  çözeriz  ama sonuç yine hüsran bi  gaz al bi benzin  yüzü astarını geçiyo  araç  kralda bide  dizeli gelse  gözüm kapalı atlarım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Bi arkadaşın aklına uyup gaz takdırdım binpişmanım. Sinirimden çıkarttırmayı bile düşünüyorum.  Ben 1 depo benzinle şehirlerarası 140 , 170 km hız aralığında 608 km yol yaptım. Gazla ise 1 depoyla 120 , 140 km hız aralığında 280 i zor kurtardım.  Ozaman Yarım depo benzin parasına 1 depo gaz almıştım ama yarım depo benzin kadar gitmedi bile. Gaz sisteminide iyisi olsun diye Tartarini taktırdım bana herşey normal diyorlar. Çok can sıkıcı bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tam olarak kaç litre gaz ve ne kadara aldığınızı söylemeniz lazım. LPG de 1 depo kavramı çok değişiyor zira 43 lt den başlıyor depolar ve çok farklılık gösterebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Bi arkadaşın aklına uyup gaz takdırdım binpişmanım. Sinirimden çıkarttırmayı bile düşünüyorum.  Ben 1 depo benzinle şehirlerarası 140 , 170 km hız aralığında 608 km yol yaptım. Gazla ise 1 depoyla 120 , 140 km hız aralığında 280 i zor kurtardım.  Ozaman Yarım depo benzin parasına 1 depo gaz almıştım ama yarım depo benzin kadar gitmedi bile. Gaz sisteminide iyisi olsun diye Tartarini taktırdım bana herşey normal diyorlar. Çok can sıkıcı bir durum.

Benim araçta da tartarini var ve çok memnunum.

Büyük ihtimal senin depoda simittir ve 40 litredir.Tüp tam bittiğinde 33 litre alıyor.

33x2.10 = 69.3 TL  kısacası 70 tl ile 280 km yol gitmişsin. Km de 24.6 kuruş...

Benzinde düşünürsek; 45 litre aldığını varsayalım...

45 x 3.60 =162 TL  162 tl ile 600 km yol yapmışsın. Km de 27.0 kuruş..

Aynı kullanım tarzında ve aynı yollarda yapılmış bir ölçüm değil.Benzinde o hızlarla düz yolda 10 litreden aşağı yakmaz :) Sizin değeriniz 7.5 litre...

Aynı yolda LPG ile denerseniz en fazla 9 litre ve 9 x2.10 = 18.9 kuruş yakarsınız...

Benzinde kaç litre yakıyorsanız LPG de %15-20 fazla yakarsınız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...