Srkn

323 HB Çakmak Çalışmıyor

Arkadaşlar böyle garip bir sorunum var sadece çakmağım çalışmıyor araba çalışırken denemedim ama kontak açıkken denedim aynı şey herhalde.Başka bir yere bağlı olduğunu sanmıyorum çakmağın ama sorun ne olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kablolarında sorun olabilir veya sigortası atmış olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kablolarında sorun olabilir veya sigortası atmış olabilir.

çakmak sigortası tekmidir hocam?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çakmak sigortası tekmidir hocam?

Tek olup olmadığını bilmiyorum fakat yüksek akım çeken bir cihaz takmış olabilirsiniz oda sigortayı attırmış olabilir.İlk önce sigortasına bakın orada problem yoksa kablo bağlantı yerlerini kontrol edin gevşemiş veya kopmuş olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

muhtemelen yapmışsınızdır da bi fm transmiter falan takıp deneyin ondan anlarsınız akım gelip gelmediğini, büyük ihtimal sigortadandır, ve bildiğim kadarıyla tek olması gerek ama yerini bilmiyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çakmak "Room" yada türkçe anlamıyla araç kabini sigortasına bağlıdır.Örneğin room sigortası atıysa tavan lambasınında çalışmaması gerekir.Sigorta atmamış ise çakmak yuvasını yerinden çıkartıp baktırın,belki artısı ,eksisi geçirmiyordur soketlerden.Belki içindeki pimlerin düzeltilmesi gerekiyordur.Bozuksa komple değiştirin.Ucuzdu fiyatı  zaten..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet dogru, buna benzer bi hadise,, elektrikli aynaların ve göstergedeki saatin çalışmamasının da aynı sigortaya bağlı olması, benim başıma gelmişti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sorun çözüldü arkadaşlar çakmak girişleri yerinden çıkmış.teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.